CELÝ SESTŘIH: Bohemians 1905 – Slavia 0:0. Hosté počtvrté nevyhráli

Autor: iSport.cz
0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali ve vršovickém derby s pražskou Slavií 0:0. I když utkání 27. kola Synot ligy nabídlo zajímavé akce na každé straně, diváci se v Ďolíčku gólu nedočkali. Klokani mají tři kola před koncem ligy na sestupové příčky šestibodový náskok. Hosté si připsali čtvrtou remízu v řadě, přesto drží 5. místo, které by jim mohlo vynést evropské poháry.

Do první šance se ve třetí minutě dostali Bohemians, ale Havlovu střelu v šestnáctce na poslední chvíli zblokoval Bílek. Na druhé straně tečovanou ránu Mešanoviče vytěsnil brankář Zlámal na roh.

Domácí však byli aktivnější a ve 20. minutě jim k vedoucí trefě chyběly centimetry, když Schick po Mosquerově centru trefil z voleje tyčku. Z přečíslení poté mohla udeřit Slavia. Mešanovičovu střelu však Zlámal vyboxoval a dorážející Škoda vysoko přestřelil.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Slavia 0:0

Zajímavé derby pokazili hostující fanoušci, kteří ve svém sektoru používali dýmovnice, a když jedna z nich dopadla i na hrací plochu, rozhodčí Jech utkání na chvíli přerušil.

Slavia si zřejmě největší příležitost vypracovala v 53. minutě. Mešanovič se po rychlé kombinaci se Škodou dostal k odraženému míči a zblízka napálil břevno.

Bohemians se po změně stran do zakončení tolik nedostávali. Z dálky to zkusil Švec, který hostuje právě ze Slavie, ale Pavlenka jeho přízemní pokus bez problémů chytil.

Slávistický gólman vyhrál i druhý vzájemný souboj čtvrt hodiny před koncem, kdy zblízka reflexivně vyrazil Švecovu akrobatickou ránu po standardní situaci. V závěru ještě Zlámal včasným vyběhnutím sebral míč před Škodou, takže vršovické derby potřetí za sebou skončilo remízou.

Zleva Milan Škoda ze Slavie a Michal Šmíd z Bohemians

27. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - Slavia Praha 0:0
Rozhodčí: Jech - Moláček, Pochylý. ŽK: Jirásek - Mihalík, Hušbauer, Bořil. Diváci: 5000 (vyprodáno).

Bohemians: Zlámal - Čögley, Krch, Šmíd, Havel - Švec - Acosta, Bartek (90. Gajič), Jirásek, Mosquera - Schick (67. Akulinin). Trenér: Pivarník.

Slavia: Pavlenka - Bořil, Bílek, Deli, Frydrych - Mihalík (68. Zmrhal), Souček, Hušbauer (88. Piták), Barák - Mešanovič (68. Kenija), Škoda. Trenér: Uhrin ml.

Bohemians - Slavia: Velká šance Slavie, Mešanovič trefil břevno

Bohemians - Slavia: Hušbauer to zase zkoušel! Penalta se nepískala

Bohemians - Slavia: Utkání na chvíli přerušeno kvůli dýmovnici z kotle Slavie

Bohemians - Slavia: Schick z voleje trefil tyč!

Bohemians - Slavia: Bílek zachránil Slavii před Havlem

Bohemians - Slavia: Mešanovič pěknou střelou protáhl Zlámala