Autor: bko
1
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Devatenáctiletý obránce Carl Jenkinson naskočil po přestupu z Charltonu v sobotu do svého třetího zápasu za Arsenal a hned dal gól. Fantastický lob. Ke smůle mládežnického finského reprezentanta ovšem do vlastní sítě...

Trenér Arséne Wenger byl z podpisu smlouvy s Jenkinsonem nadšený, po přípravném zápase s Kolínem nad Rýnem se ovšem na jeho adresu na internetu množily štiplavé poznámky.

Za všechno mohl málo vídaný vlastňák finsko-anglického mladíka. Ten málem zhatil dva góly jiné posily – Gervinha, který se střelecky prosadil hned po sedmi minutách a o osm minut později zvyšoval už na 2:0.

Jenže na konci první půle se Jenkinson do míče za hranicí vápna opřel tak nešťastně, že absolutně přesně přeloboval bezmocného Wojciecha Szczesnyho v brance Arsenalu.

Německý celek se ale na vyrovnání nezmohl, takže tahle smolná trefa Jenkinsona zase tolik mrzet nemusela...