27. dubna 2014 • 17:02

Lekce od Chelsea! I s Kalasem porazila 2:0 vedoucí Liverpool

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

O anglickém titulu ještě není rozhodnuto. Fotbalisté Chelsea překvapivě vyhráli na hřišti vedoucího Liverpoolu 2:0 a stáhli jeho náskok na dva body. Do zápasu přitom nastoupili v kombinované sestavě kvůli úternímu zápasu v Lize mistrů. Trenér José Mourinho proto poslal do zápasu i obránce Tomáše Kalase, který si zahrál v Premier League vůbec poprvé. V dalším nedělním zápase Manchester City zvítězil na hřišti Crystal Palace.

První poločas šlágru 36. kola příliš dramatických situací nenabídl. Ve 38. minutě trefil v pokutovém území záložník Mohamed Salah ruku Jona Flanagana, rozhodčí však situaci jako penaltovou neposoudil. Chelsea se ale branky přece jen dočkala, v nastaveném čase chyboval ve středu hřiště domácí kapitán Steven Gerrard a samostatný únik zakončil Demba Ba.

Liverpool mohl ve druhém poločase vyrovnat, ale střelu Joea Allena zpoza pokutového území gólman Mark Schwarzer, náhradník za zraněného Petra Čecha, vyrazil. Pečeť na výhru hostů přišla znovu v nastavení. V 94. minutě po brejku střídajících hráčů Fernanda Torrese a Williana druhý jmenovaný poslal míč do odkryté branky.

Liverpool po jedenácti výhrách ztratil body a poprvé po 25 zápasech vyšel střelecky naprázdno.

Útočník Chelsea Demba Ba se postaral o gól Chelsea na konci první půle

Už včera fotbalisté Manchesteru United napravili předešlou porážkou na půdě Evertonu, po níž přišli nejen o kouče Davida Moyese, ale i o zbytky nadějí na účast v příštím ročníku Ligy mistrů, před novým trenérem Ryanem Giggsem se ale viditelně chtěli vytáhnout. Celý zápas nad Norwichem měli převahu a nakonec zvítězili 4:0.

Dvěma góly se blýsknul kanonýr Wayne Rooney. Celkově v Premier League dal už 173 branek a dvě trefy mu chybějí k dostižení historicky třetího nejlepšího střelce soutěže Thierryho Henryho.

Kouč Giggs, stále aktivní hráč United, měl poté šťastnou ruku při střídání. Mata se mu za nasazení odvděčil také dvěma góly a v šesti ligových zápasech s Norwichem má na kontě čtyři branky a dvě asistence.Fotbalisté

Evertonu si na hřišti Southamptonu dali dva vlastní góly a prohrou 0:2 si zkomplikovali boj o čtvrtou příčku znamenající postup do Ligy mistrů. V dresu Swansea řádil Bony Wilfried, který dal dva góly Aston Ville a jeho tým slavil vítězství 4:1. Na kontě má v Premier League už patnáct branek.