Jako na zlatém podnosu. Gerrardův pád přinesl Chelsea vítěznou trefu

Autor: pta
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Upadl kapitán, zakopl celý Liverpool. I tak by se dal popsat klíčový moment šlágru anglické ligy s Chelsea. Na konci první půle záložník Steven Gerrard překvapivě zakopnul u středového kruhu, když nejistě zpracoval přihrávku od Sakha. A katastrofa pro domácí a vítězný gól pro hosty byl na stadionu Anfield Road za pár sekund na světě…

Hosté: 45+3. Ba, 90+4. Willian

Domácí: Mignolet – Johnson, Škrtel, Sakho, Flanagan (81. Aspas) – Leiva (58. Sturridge), Gerrard (C), Allen – Sterling, Suárez, Coutinho.

Hosté: Schwarzer – Azpilicueta, Ivanović, Kalas, Cole – Salah (60. Willian), Mikel, Lampard (C), Matić, Schürrle (77. Cahill) – Ba (84. Torres).

Domácí: Jones, Touré, Agger, Cissokho, Alberto, Aspas, Sturridge

Hosté: Hilário, Cahill, van Ginkel, Willian, Ake, Torres, Baker

Hosté: Salah, Lampard, Cole, Torres

Atkinson – Kirkup, Child

Anfield Road, Liverpool

Do pohybu se po Gerrardově zaváhání dal útočník Chelsea Demba Ba a rychle s míčem upaloval k brance Liverpoolu. Kromě brankáře Mignoleta už mu nikdo nestál v cestě a střelec postupového gólu ve čtvrtfinále Ligy mistrů proti Paris St. Germain se osvědčil znovu – bezpečně proměnil!

Gerrard hýřil aktivitou a snažil se ve druhé půli snažil své zaváhání napravit, ale místo vyrovnání přišel v nastavení další gól Chelsea - 2:0 bylo i konečné skóre sledovaného zápasu. Vyhlídky Liverpoolu se před posledními dvěma zápasy v sezoně notně zkomplikovaly. Kromě druhé Chelsea ji nyní ohrožuje i třetí Manchester City.

Ačkoliv domácí byli celý zápas aktivnější, jejich převaha byla na rozdíl od rychlých kontrů Chelsea bezzubá. „Spousta lidí si myslela, že tu prohrajeme 0:3 nebo 0:5. Ale předvedli jsme skvělý výkon. Jsem šťastný kvůli hráčům i fanouškům,“ prohlásil po zápase José Mourinho.