Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
27. dubna 2014 • 17:51

Jako na zlatém podnosu. Gerrardův pád přinesl Chelsea vítěznou trefu

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Upadl kapitán, zakopl celý Liverpool. I tak by se dal popsat klíčový moment šlágru anglické ligy s Chelsea. Na konci první půle záložník Steven Gerrard překvapivě zakopnul u středového kruhu, když nejistě zpracoval přihrávku od Sakha. A katastrofa pro domácí a vítězný gól pro hosty byl na stadionu Anfield Road za pár sekund na světě…

Hosté: 45+3. Ba, 90+4. Willian

Domácí: Mignolet – Johnson, Škrtel, Sakho, Flanagan (81. Aspas) – Leiva (58. Sturridge), Gerrard (C), Allen – Sterling, Suárez, Coutinho.

Hosté: Schwarzer – Azpilicueta, Ivanović, Kalas, Cole – Salah (60. Willian), Mikel, Lampard (C), Matić, Schürrle (77. Cahill) – Ba (84. Torres).

Domácí: Jones, Touré, Agger, Cissokho, Alberto, Aspas, Sturridge

Hosté: Hilário, Cahill, van Ginkel, Willian, Ake, Torres, Baker

Hosté: Salah, Lampard, Cole, Torres

Atkinson – Kirkup, Child

Anfield Road, Liverpool

Do pohybu se po Gerrardově zaváhání dal útočník Chelsea Demba Ba a rychle s míčem upaloval k brance Liverpoolu. Kromě brankáře Mignoleta už mu nikdo nestál v cestě a střelec postupového gólu ve čtvrtfinále Ligy mistrů proti Paris St. Germain se osvědčil znovu – bezpečně proměnil!

Gerrard hýřil aktivitou a snažil se ve druhé půli snažil své zaváhání napravit, ale místo vyrovnání přišel v nastavení další gól Chelsea - 2:0 bylo i konečné skóre sledovaného zápasu. Vyhlídky Liverpoolu se před posledními dvěma zápasy v sezoně notně zkomplikovaly. Kromě druhé Chelsea ji nyní ohrožuje i třetí Manchester City.

Ačkoliv domácí byli celý zápas aktivnější, jejich převaha byla na rozdíl od rychlých kontrů Chelsea bezzubá. „Spousta lidí si myslela, že tu prohrajeme 0:3 nebo 0:5. Ale předvedli jsme skvělý výkon. Jsem šťastný kvůli hráčům i fanouškům,“ prohlásil po zápase José Mourinho.