SESTŘIHY: Chelsea zachraňovala remízu, Arsenal naděloval

Autor: rjm, ČTK
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

PREMIER LEAGUE - SOUHRN 7. kola | Fotbalisté Arsenalu ukončili neporazitelnost Leicesteru v Premier League. Kanonýři s Petrem Čechem v brance vyhráli na půdě rivala 5:2, hattrickem se blýskl Alexis Sánchez. Tottenham v dalším ze šlágrů zvítězil nad Manchesterem City 4:1. Manchester United je v čele tabulky po výhře nad Sunderlandem. Fotbalisté Chelsea remizovali v utkání sedmého kola anglické ligy na hřišti Newcastlu 2:2. Po hodině hry přitom prohrávali o dvě branky.

Fotbalisté Tottenhamu porazili Manchester City 4:1. Londýnský celek bodoval v šestém zápase v řadě, "Citizens" podruhé za sebou prohráli a už dnes mohou přijít o první místo v tabulce. Nejlepší střelec Tottenhamu z minulého ročníku Harry Kane dal první gól v sezoně.

Přitom lépe začali utkání hosté. V 25. minutě převzal Yaya Touré míč na vlastní polovině, proběhl s ním středem hřiště a poslal přihrávku De Bruynemu, který se nacházel v hraničním postavení. Belgický reprezentant po zemi překonal gólmana Llorise a trefil se v třetím soutěžním utkání v řadě, k čemuž mu stačily čtyři střely na branku. O dvě minuty později mohl zvýšit Sterling, s jeho přízemní střelou k tyči si brankář londýnského celku poradil.

Po úterním utkání Ligového poháru v Sunderlandu (4:1) dostal v brance "Citizens" znovu šanci Caballero, který nejprve zneškodnil pokusy Kanea i Son Hung-mina, na Dierovu střelu zpoza vápna ze 45. minuty už ale nestačil. Gól byl uznán i přes ofsajd, který akci předcházel.

Obrat dokonal pět minut po přestávce svým prvním gólem za "Kohouty" obránce Alderweireld. O chvíli později vedl Tottenham už o dvě branky. Eriksenův přímý kop se od břevna odrazil ke Kaneovi, jenž ukončil čekání na první soutěžní branku v sezoně, které trvalo 748 minut.

Na konečných 4:1 upravil Lamela poté, co si položil ve vápně gólmana Caballera i stopera Demichelise. Tottenham vstřelil čtyři branky v ligovém duelu s Manchesterem City poprvé od září 1962.

2440652:gallery:true:true

Čech dvakrát inkasoval

V desáté minutě duelu Leicester - Arsenal si Čech připsal zákrok po Schluppově střele, po níž ještě Vardy trefil tyč. O tři minuty později ale právě Vardy po rychlém protiútoku "Lišek" českého gólmana překonal. Osmadvacetiletý útočník se prosadil ve čtvrtém utkání v řadě a mohl po chvíli zaznamenat druhou trefu, jeho pokus ale skončil na břevnu.

V 18. minutě Cazorla poslal pas za obranu Walcottovi a ten přízemní střelou k tyči překonal Schmeichela. Obrat dokonal ještě v prvním dějství Sánchez, který byl před sedmým kolem s 31 pokusy nejčastěji střílejícím hráčem anglické ligy, premiérového gólu v sezoně se dočkal až nyní.

Branka ale chilského reprezentanta neuspokojila. V druhém poločase Sánchez pojistil výhru "Kanonýrů" dalšími dvěma trefami a zkompletoval svůj první hattrick v Premier League.

V závěru vytáhl Čech několik povedených zákroků, na Vardyho střelu z 89. minuty už ale nedosáhl. Vzápětí na druhé straně upravil na konečných 5:2 Giroud. "Kanonýři" drží neporazitelnost s Leicestrem od listopadu 1994.

2440644:gallery:true:true

United jsou v čele tabulky

Úvodní gól proti Sunderlandu dal Manchester United v závěru první půle, po Matově přihrávce skrz malé vápno přesně zakončil Depay. Ihned po změně stran se trefil Rooney a ukončil sérii jedenácti ligových duelů bez vstřeleného gólu.

Historicky nejlepší střelec anglické reprezentace dal 171. ligový gól za Manchester United a je v této statistice na třetím místě společně s Denisem Lawem. Výsledek zpečetil Mata a United se po třetí výhře v řadě posunuli do čela o bod před City.

2440648:gallery:true:true

Newcastle obral o body Chelsea

Newcastle z prvních šesti kol získal pouhé dva body, proti Chelsea ale nepůsobil zakřiknutě a v závěru poločasu se dostal do vedení zásluhou Péreze. Španělský útočník byl i u druhého gólu, když od rohového praporku poslal přesný centr na Wijnalduma, který zvýšil na 2:0.

Trenér Chelsea José Mourinho měl ale šťastnou ruku při výběru střídajících hráčů. V 73. minutě poslal do hry Ramirese, který šest minut poté snížil. Bod pro londýnský celek zachránil v závěru Willian, který se na hřiště dostal po druhém inkasovaném gólu.

Newcastle tak stále čeká na výhru v novém ročníku Premier League. Radovat se nemohl ale ani Mourinho, který ani jednou ze šesti duelů v St. James' Parku neoslavil tříbodový zisk svého týmu.

2440643:gallery:true:true

Liverpool bere výhru

Liverpool dostal do vedení proti Aston Ville už v čase 1:06 Milner, vstřelil tak nejrychlejší gól této sezony Premier League. V druhém poločase se dvakrát za domácí prosadil Sturridge a dvě branky útočníka hostů Gestedeho už porážce Aston Villy 2:3 nezabránily.

2440647:gallery:true:true

Southampton se rozjíždí

Na domácí půdě dosáhl na tři body i Southampton, který se pomalu začíná rozjíždět. Proti Swansea měli "Saints" zápas pod kontrolou, vedli 3:0 a soupeř už jen z penalty korigoval výsledek.

2440651:gallery:true:true

Crystal Palace je šestý

Fotbalisté Crystal Palace zvítězili v 7. kole anglické ligy na stadionu Watfordu 1:0. Utkání rozhodla branka Yohana Cabayeho z penalty, kterou proměnil v 71. minutě a posunul svůj tým na šesté místo tabulky. Watford je třináctý.

Zatímco Watford šel do utkání po dvou výhrách, Crystal Palace měl za sebou naopak dvě ligové porážky. Obě série dnes skončily. Na gól se ovšem dlouho čekalo.

Po přestávce trefily oba týmy brankovou konstrukci; nejprve domácí Jurado mířil do břevna, o čtvrthodiny později skončila Gaylova teč na tyči. Zápas rozhodla sporná penalta. Nyom na hranici vápna fauloval Zahu a rozhodčí Taylor odpískal pokutový kop. Cabaye šanci využil.

2441333:gallery:true:true

Skvělý obrat Evertonu

Belgický útočník Romelu Lukaku dvěma góly a asistencí přispěl v dohrávce 7. kola anglické ligy k obratu fotbalistů Evertonu na hřišti West Bromwiche. Tým z Liverpoolu se po vítězství 3:2 posunul na páté místo tabulky bod za čtvrtý Arsenal a třetí West Ham.

Patnáctý West Bromwich vedl po brankách Berahina a Dawsona v 54. minutě 2:0. Pak však začal úřadovat Lukaku. Bezprostředně po druhé inkasované brance hlavou snížil, v 75. minutě vyslal do ideální příležitosti Koného a v 84. minutě díky důrazu ve vápně dokonal obrat Evertonu.

2442177:gallery:true:true

2440653:gallery:true:true

2440650:gallery:true:true