SESTŘIHY: Liverpool s Kloppem stoupá, ligu vedou Citizens

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Liverpoolu porazili na domácí půdě Swansea 1:0 a jsou už na šestém místě Premier League. Útočník Leicesteru Jamie Vardy skóroval v jedenáctém ligovém zápase v řadě a překonal rekord Ruuda van Nistelrooije. Leicester remizoval s Manchesterem United 1:1 a je o skóre druhý za Manchesterem City, který si připsal po výhře 3:1 nad Southamptonem první tříbodový zisk v listopadu. Mistrovská Chelsea remizovala v zápase bez velkých šancí na půdě Tottenhamu 0:0 a Arsenal ztratil na půdě Norwiche.

Arsenal poslal na hřišti Norwiche do vedení v 30. minutě Mesut Özil, když se po zmatcích v rozehrávce dostal k míči Alexis Sánchez a německého záložníka poslal přesnou přihrávkou za obranu. Dvě minuty před změnou stran ale podobně kvalitní pas dostal i Lewis Grabban a sám před Čechem se nemýlil.

Arsenal v anglické lize ztratil body ve třetím zápase za sebou a stejně dlouho čeká na duel bez obdržené branky. Český brankář tak musí znovu nejméně týden čekat na 169. čisté konto, kterým byl vyrovnal rekord Davida Jamese.

2509571:gallery:true:true

Liverpool porazil doma Swansea 1:0 díky pokutovému kopu Jamese Milnera. Přiblížil se tak pátému Tottenhamu a tím i pohárovým příčkám na jediný bod.

2509575:gallery:true:true

Vardy tvořil proti United historii

Vardy začal sérii 29. srpna na hřišti Bournemouthu (1:1) a v sobotu mohl rekordní zápis slavit v 24. minutě, když se prosadil po Fuchsově přihrávce. V těchto jedenácti zápasech dal anglický reprezentant celkem 13 branek. "Je to neuvěřitelné. Nemyslím si, že bych to mohl někdy zopakovat. Celý týden jsem se snažil si to nepřipouštět a jen se koncentrovat na zápas s Manchesterem," uvedl Vardy.

Dosavadní rekordman Van Nistelrooij držel sérii v dresu United v roce 2003 během dvou ročníků. Právě bývalý nizozemský útočník na twitteru Vardymu poblahopřál: "Dobrá práce! Jsi teď jednička a zasloužil sis to."

2508437:gallery:true:true

Vardy je rekordmanem Premier League, která byla založena roku 1992. Zároveň vyrovnal historický rekord Stana Mortensena z Blackpoolu, který se v anglické nejvyšší soutěži prosadil v 11 duelech v řadě v sezoně 1950/51. Osmadvacetiletý forvard navíc vstřelil v tomto ročníku už 14 gólů, žádný jiný hráč Leicesteru stejný počin v jedné sezoně nedokázal.

"Rudí ďáblové" ale dokázali v závěru poločasu vyrovnat, první gól za United po příchodu z Bayernu Mnichov vstřelil Schweinsteiger. Stal se prvním německým fotbalistou, který se za celek z Manchesteru prosadil. Krátce po změně stran mohl přidat druhou branku, jeho hlavičku ale zneškodnil Schmeichel. V 66. minutě mohl naopak za domácí skórovat Ulloa, výborným zákrokem se ale prezentoval gólman Manchesteru De Gea.

City vyhrálo a vede ligu

"Citizens" sice nastoupili k zápasu se Southamptonem bez zraněných Harta, Kompanyho či Mangaly, přesto už po dvaceti minutách vedli 2:0. Nejprve po Sterlingově přihrávce otevřel skóre belgický reprezentant De Bruyne, na nějž navázal první brankou v dresu Manchesteru City Delph. Kontaktní gól mohl vstřelit Van Dijk, trefil však břevno.

Krátce po změně stran snížil Long, který nastoupil na hrotu útoku Southamptonu kvůli zranění Pellého. City v tomto ročníku při absenci stopera Kompanyho pokaždé inkasovalo. Uklidňující branku pro domácí vstřelil po centru De Bruyneho levou nohou Kolarov. Southampton poprvé v sezoně prohrál na hřišti soupeře.

2508421:gallery:true:true

Chelsea hrála bez branek

Londýnské fotbalové derby mezi Tottenhamem a Chelsea skončilo bez branek. Spurs uhájili domácí neporazitelnost, kterou drží vedle Manchesteru United jako poslední tým v soutěži, a zůstali na pátém místě tabulky Premier League.

Chelsea chtěla po bídném úvodu sezony potvrdit zlepšení třetím vítězstvím během osmi dnů a poprvé vyhrát dvě ligová utkání za sebou. Proti Tottehnamu ji ale v především v první půli musel podržet brankář Asmir Begovič. Po přestávce mohl v největší šanci naopak volejem rozhodnout Eden Hazard, který nastoupil nezvykle na hrotu útoku.

Tottenham drží v lize třináctizápasovou sérii neporazitelnosti a útočí na klubový rekord. Delší šňůru bez porážky odehrál pouze mezi listopadem 1984 a březnem 1985, kdy nenašel přemožitele ve 14 zápasech za sebou.

2509555:gallery:true:true

Šílený závěr v Bournemouthu

Fotbalisté Evertonu se v Bournemouthu poprvé v sezoně prosadili po standardní situaci, když Barkleyho rohový kop zužitkoval Funes Mori. Argentinský obránce vstřelil premiérový gól za liverpoolský celek, do kterého v létě přišel z River Plate. Nováček inkasoval v prvním dějství ještě jednou, formu potvrdil útočník Lukaku, jenž v posledních osmi zápasech zaznamenal stejný počet gólů.

Už to vypadalo, že Everton výhru bez problémů pohlídá, závěr byl ale velmi hektický. Střídající Smith nejprve snížil na 1:2 a v 87. minutě vyrovnal záložník Stanislas. Everton se v páté minutě nastavení dostal znovu do vedení zásluhou Barkleyho, přesto na tříbodový zisk nedosáhl. Tři minuty nato totiž znovu dokázal srovnat tentokrát na konečných 3:3 Stanislas.

2508420:gallery:true:true

Aston Villa vyrovnala smutný rekord

Aston Villa prohrála 2:3 s Watfordem a vyrovnala klubový rekord, když v třinácti zápasech v řadě nedokázala zvítězit. Jedinou výhru v tomto ročníku si připsala v úvodním kole na hřišti Bournemouthu (1:0). Birminghamský celek je v tabulce poslední s pouhými pěti body, na nesestupovou 17. pozici jich ztrácí sedm.

2508422:gallery:true:true

Trenér Crystal Palace Alan Pardew oslavil 100. výhru v Premier League. Jeho tým deklasoval 5:1 Newcastle, ve kterém kouč působil v letech 2010 až 2015.

2508423:gallery:true:true

Sunderland doma vyhrál nad Stoke 2:0 a unikl ze sestupových příček.

Bournemouth - Everton 3:3
Branky: 87. a 90.+7 Stanislas, 79. Smith - 25. Funes Mori, 36. Lukaku, 90.+5 Barkley

Crystal Palace - Newcastle 5:1
Branky: 14. a 90.+3 McArthur, 17. a 47. Bolasie, 41. Zaha - 10. Cissé

Manchester City - Southampton 3:1
Branky: 9. De Bruyne, 20. Delph, 69. Kolarov - 49. Long

Sunderland - Stoke 2:0
Branky: 82. Van Aanholt, 84. Watmore.

Leicester - Manchester United 1:1
Branky: 24. Vardy - 45.+1 Schweinsteiger.