SESTŘIHY: Liverpool nestačil na Newcastle, Chelsea padla s nováčkem

Autor: rjm, ČTK
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Chelsea si uřízli další ostudu, když na domácí půdě nestačili na Bournemouth a prohráli 0:1. V euforii naopak pokračují hráči Leicesteru City, kteří jsou opět v čele anglické Premier League! Pomohla jim k tomu ztráta Manchesteru City, který překvapivě padl na půdě Stoke, a především pak vlastní výhra ve Swansea 3:0. Na druhé místo se posunul Arsenal, jenž porazil doma 3:1 Sunderland. Liverpool poprvé pod trenérem Jürgenem Kloppem prohrál v anglické lize na hřišti soupeře.

Na hřišti Swansea skončila střelecká série Jamieho Vardyho, který se prosadil v předchozích jedenácti utkáních a stanovil rekord od založení Premier League. Nejlepší dvanáctizápasový zápis z historie celé anglické ligy však bude i nadále držet Jimmy Dunne ze Sheffieldu United (1931/32).

Velšský tým jako by se až přespříliš soustředil na Vardyho a místo toho třikrát neuhlídal jeho spoluhráče z útoku Rijiáda Mahríze. Alžířský reprezentant se trefil dvakrát během první půle a hattrick uzavřel po přistrčení právě od Vardyho v 67. minutě. Mahríz se dostal už na deset branek v sezoně a mezi střelci je na děleném druhém místě čtyři trefy za Vardym.

2516440:gallery:true:true

Brankáře Čecha už potřetí v této sezoně překonal vlastní spoluhráč, v poslední minutě před přestávkou za něj nechytatelně srazil míč útočník Olivier Giroud. Nechtěně tak vyrovnal skóre po vedoucí brance Joela Campbella na 1:1.

Francouzský útočník si spravil chuť v 63. minutě, kdy zamířil přesně k tyči do branky soupeře a zařídil "Kanonýrům" tři body. V nastavení zvýraznil vítězství Aaron Ramsey.

2516439:gallery:true:true

Stoke zdolalo doma Manchester City díky dvěma rychlým brankám. Už během úvodní čtvrthodiny využil dvě asistence Xherdana Shaqiriho útočník Marko Arnautovic a zbavil svůj tým pozice nejméně produktivního celku v soutěži. Rakouský hráč mohl dokonce během prvního poločasu uzavřít čistý hattrick, ale trefil tyč.

Manchesterský tým prohrál se Stoke teprve podruhé ze třinácti vzájemných zápasů v Premier League. V lize čeká na venkovním hřišti na výhru už čtyři utkání s bilancí dvou remíz a dvou porážek.

2516437:gallery:true:true

Chelsea mohla po třech měsících nasadit brankáře Thibauta Courtoise, který se uzdravil po zranění kolena, doma proti Bournemouthu jí ale ani to k bodům nepomohlo. Naopak belgického gólmana prostřelil po závaru osm minut před koncem Glenn Murray a posunul svůj tým nad sestupové pásmo. Chelsea doma z osmi duelů prohrála už čtvrtý.

2516445:gallery:true:true

Svou pozici před Arsenalem neuhájil druhý manchesterský klub United, který doma remizoval bez branek s West Hamem. Tottenham už ve 14. zápase za sebou v lize neprohrál, čímž vyrovnal svou sérii z roku 1985. Méně však "Kohouty" těší, že už osmý z těchto zápasů skončil remízou, tentokrát 1:1 duel s West Bromwichem.

Klopp v lize poprvé prohrál na hřišti soupeře

Fotbalisté Liverpoolu poprvé pod trenérem Jürgenem Kloppem prohráli v anglické lize na hřišti soupeře. V Newcastlu podlehli 0:2, na obou brankách se podílel Georginio Wijnaldum. Jeho tým se posunul na 18. pozici a za nováčky Norwichem a Bournemouthem zaostává pouze o skóre.

V 69. minutě se domácí záložník Wijnaldum dostal k první střele, která prošla na jednoho z brankářů, a hned z toho byl gól. Výraznou měrou se na něm však podílel stoper Liverpoolu Škrtel, který střelu nizozemského reprezentanta tečoval do vlastní branky. Škrtel takovýto okamžik prožil v anglické lize už sedmkrát. Pouze bývalý hráč Evertonu, Manchesteru City, Aston Villy a QPR Richard Dunne zaznamenal více vlastních gólů.

O deset minut později skóroval na druhé straně Moreno, branka však nebyla uznána pro ofsajd. První regulérní střelu na bránu si hosté připsali až v 89. minutě, s pokusem Lovrena si ale bez problémů poradil Elliott. V závěru pojistil vítězství domácích Wijnaldum.

2517514:gallery:true:true

2516448:gallery:true:true