SESTŘIHY: Liverpool si uřízl ostudu, Arsenal zdolal City 2:1

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

PREMIER LEAGUE | To byl kolaps. Německý trenér Liverpoolu Jürgen Klopp nejspíš nevěřil vlastním očím, když jeho svěřenci v nedělním utkání Premier League prohráli na půdě nováčka z Watfordu 0:3. "Reds" tak nepotvrdili, že se jim na hřištích soupeřů daří víc než doma. Z Watfordu si odvezli ostudný debakl. Arsenal porazil ve šlágru Manchester City 2:1 a pojistil si druhé místo v tabulce.

Arsenal se třetím vítězstvím za sebou udržel dva body za překvapivým lídrem Leicesterem. Svému dnešnímu soupeři, jenž je třetí, svěřenci trenéra Arséna Wengera unikli už na rozdíl čtyř bodů.

2536984:gallery:true:true

Liverpoolu se vůbec nepovedl úvod zápasu. Ve třetí minutě vypadl brankáři Bogdánovi z ruky centr z rohového kopu a Nathan Aké z malého vápna dorazil míč do brány. Aké si připsal nejrychlejší gól Watfordu v Premier League. Po 16 minutách to už bylo 2:0, křížnou střelou skóroval Odion Ighalo.

Liverpoolu se sice podařilo po přestávce dostat do několika šancí, ale gólově se neprosadil. Naopak domácí začali hrozit z protiútoků a po jednom z nich zvýšil opět Ighalo. Nigerijský útočník skóroval ve čtvrtém zápase za sebou a celkem má v této sezoně na kontě již 12 branek.

2535361:gallery:true:true

Velmi nepříjemné období zažívá Manchester United. Tým trenéra Louise van Gaala nevyhrál v Premier League už čtvrtý zápas v řadě, tentokrát nestačil na domácí půdě na šestnáctý Norwich a prohrál 1:2. Právě nizozemský kouč je tak ve velkém ohrožení. Naopak v euforii pokračuje první Leicester, který vyhrál na nebezpečné půdě Evertonu 3:2. Tři body slaví také Chelsea, která porazila v prvním utkání bez Josého Mourinha 3:1 Sunderland.

2534198:gallery:true:true

Fotbalisté Leicesteru zůstanou i po 17. kole v čele anglické ligy. Na hřišti Evertonu i díky dvěma proměněným pokutovým kopům zvítězili 3:2. Leicester vyhrál osm z posledních deseti duelů a je jediným týmem v Premier League, který dosud skóroval v každém zápase sezony. Manchester United počtvrté v řadě nezvítězil, s Norwichem prohrál 1:2. Chelsea v prvním duelu bez trenéra Josého Mourinha zvítězila 3:1 nad Sunderlandem.

Lídr tabulky Leicester vedl na hřišti Evertonu od 27. minuty. Funes Mori fauloval ve vápně Okazakiho a nařízenou penaltu proměnil Mahríz, přestože gólman Howard vystihl směr. O pět minut později domácí vyrovnali. Barkleyho dva pokusy ještě brankář a obránci dokázali vyrazit, z dorážky ale skóroval Lukaku. Belgický reprezentant se prosadil v osmi soutěžních duelech v řadě, což se v dresu Evertonu podařilo naposled Davidu Hicksonovi v roce 1954.

Jenže liverpoolský celek musel v 65. minutě čelit dalšímu pokutového kopu, tentokrát po faulu Howarda na Vardyho. O exekuci se postaral znovu Mahríz a tentokrát poslal brankáře Evertonu na druhou stranu. Alžírský záložník se v této sezoně podílel už na 20 gólech: 13 jich dal a na sedm přihrál. O chvíli později Okazaki navýšil po Vardyho asistenci náskok "Lišek", liverpoolský celek následně dokázal pouze zkorigovat stav zásluhou Mirallase. Leicester zvítězil v soutěžním zápase na hřišti Evertonu po třiceti letech.

2534199:gallery:true:true

Útočník Wayne Rooney nastoupil k jubilejnímu 500. utkání v dresu Manchesteru United, slavit ale po utkání s Norwichem nemohl. Hosté se dvakrát prosadili po protiútocích: v prvním poločase otevřel skóre Jerome, v 54. minutě na něj navázal Tettey. Manchester doma v ligovém zápase inkasoval poprvé od 12. září. Snížit se sice podařilo Martialovi, další gól ale United nepřidali. Norwich vyhrál na stadionu Old Trafford poprvé od srpna 1989.

"Nebyli jsme dostatečně dobří, abychom zvítězili. Fanoušci od nás očekávají vítězství a my očekáváme to samé. V této sezoně jsme dosud doma neprohráli, teď ale prožíváme špatné období a je vidět, co nedostatek sebevědomí s hráči dělá. Musíme teď držet při sobě a překonat tuto krizi," konstatoval trenér Manchesteru United Louis van Gaal.

"Líbí se mi přístup našich fanoušků, kteří i za stavu 0:2 podporovali tým, což je to nejdůležitější. Samozřejmě jsou teď zklamaní, stejně tak jsme ale frustrovaní my. Po Martialově brance jsme měli dvě velké šance, ale nedotáhli jsme je do konce," dodal.

Na čtvrté místo před United poskočil Tottenham, který dvěma brankami v závěru prvního poločasu zvítězil na hřišti Southamptonu 2:0. Prosadili se Kane a Alli.

2534245:gallery:true:true

Duel Chelsea se Sunderlandem na stadionu Stamford Bridge sledoval i Guus Hiddink, který na lavičce londýnského celku nahradí odvolaného Mourinha. Tým ještě vedli Steve Holland a Eddie Newton a už v 13. minutě se mohli radovat z dvougólového náskoku. Ivanovič nejprve otevřel skóre hlavou po Willianově centru, následně srbský obránce asistoval na gól Pedrovi.

Krátce po změně stran zvýšil z penalty Oscar. Vzápětí sice snížil Borini, další šance na obou stranách už ale zůstaly neproměněny a Chelsea poprvé po třech kolech získala tři body. Sunderland poslední tři zápasy prohrál a zůstal předposlední.

2534201:gallery:true:true

Z nováčků se kromě Norwiche dařilo také Bournemouthu, který porazil venku 2:1 West Bromwich. Svěřenci Eddieho Howa vyhráli všechny tři prosincové duely, přestože mají za sebou těžká utkání s Chelsea a Manchesterem United.

2534298:gallery:true:true

Na tři vítězství v tomto měsíci nedosáhl Newcastle, který ztratil vedení a s Aston Villou pouze remizoval 1:1. Za hosty vyrovnal povedenou střelou z hranice pokutového území Ayew, který dal čtyři z posledních šesti ligových branek birminghamského celku.

West Bromwich - Bournemouth 1:2
Branky: 79. McAuley - 52. Smith, 87. Daniels z pen.

20. Aston Villa 38 3 8 27 27:76 17

Fanoušci Chelsea před zápasem se Sunderlandem i během utkání dávali najevo přízeň manažeru José Mourinhovi.