10. ledna 2016 • 17:39

Swansea z FA Cupu vyřadil tým ze čtvrté ligy. Chelsea postoupila

Swansea podlehla 2:3 na hřišti Oxfordu, který hraje čtvrtou nejvyšší soutěž.
Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal
SESTŘIH Premier League: Leicester - Liverpool 2:3. Drama pro hosty, Vardy nedal penaltu SESTŘIH Premier League: Leicester - Liverpool 2:3. Drama pro hosty, Vardy nedal penaltu

Fotbalisté Chelsea po výhře 2:0 nad třetiligovým Scunthorpe postoupili v 18. sezoně v řadě do čtvrtého kola Anglického poháru. Swansea podlehla 2:3 na hřišti Oxfordu, který hraje čtvrtou nejvyšší soutěž.

Chelsea poslal do vedení v 13. minutě po Ivanovičově centru Costa a po vstřeleném gólu aktivita domácích opadla. Do druhého poločasu poslal trenér Hiddink záložníka Loftuse-Cheeka a devatenáctiletý odchovanec "Blues" pojistil v 68. minutě postup svého týmu.

V závěru mohl snížit Clarke, gólman Begovič, který v brance domácích nastoupil místo obvyklé jedničky Courtoise, ale udržel čisté konto.

Swansea se v lize nedaří, v tabulce se nachází na 17. místě a ani v pohárovém duelu si nespravila chuť. V Oxfordu sice od 23. minuty vedla, když se poprvé od května trefil Montero, domácí ale ještě do poločasu srovnali zásluhou Sercombovy penalty.

V druhém dějství rozhodl o nečekaném úspěchu aktuálně třetího týmu 4. ligy dvěma trefami záložník Roofe, za "Labutě" už pouze snížil Gomis.

Tottenham se v osmé minutě zápasu s Leicesterem dostal do vedení, když se téměř po roce na domácím stadionu White Hart Lane prosadil Eriksen. Náskok "Kohoutům" ale dlouho nevydržel, Leicester v 19. minutě ukončil gólový půst trvající 308 minut, když po Grayově rohovém kopu skóroval polský stoper Wasilewski.

Trenérovi Leicesteru Ranierimu se povedla volba střídajícího hráče, když do druhého poločasu poslal Okazakiho a japonský útočník po dvou minutách na hřišti dokonal obrat. Tři minuty před koncem ale rozhodčí Madley odpískal Dyerovi hru rukou ve vápně, penaltu proměnil Kane a zaznamenal jubilejní 50. soutěžní gól v dresu Spurs.