3. února 2016 • 22:30

SESTŘIHY: Chelsea ztratila ve Watfordu, Arsenal je až čtvrtý

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Útočník Leicesteru Jamie Vardy udržel svůj tým v čele Premier League. „Lišky“ díky dvěma gólům nejlepšího střelce nejvyšší anglické ligy porazily Liverpool 2:0. Nedařilo se fotbalistům Arsenalu, kteří ztratili body ve čtvrtém utkání po sobě. „Gunners“ nedali ve třech posledních zápasech ani gól a v tabulce je předskočil i rival z Tottenhamu, který vyválčil vítězství 2:0 na hřišti Norwiche. Hráči londýnské Chelsea nezvládli další utkání, na hřišti nováčka z Watfordu remizovali 0:0.

Fotbalisté Chelsea ani v devátém soutěžním utkání pod vedením dočasného trenéra Guuse Hiddinka neprohráli. "Blues" v dohrávce 24. kola Premier League remizovali 0:0 na hřišti Watfordu a v tabulce figurují na třináctém místě s osmibodovým náskokem na sestupové příčky.

Chelsea v minulém kole vyhrála na půdě Arsenalu 1:0, ale tentokrát se musela na hřišti nováčka Watfordu spokojit pouze s remízou, celkově už pátou pod Hiddinkovým vedením. V první půli byli střelecky aktivnější domácí, po změně stran Chelsea přidala, ale žádnou ze šancí neproměnila.

2582636:gallery:true:true

Leicester stále v čele

Na brankách v zápase Leicester - Liverpool se výraznou měrou podílela nejproduktivnější dvojice "Lišek" Mahríz - Vardy. Nejprve po hodině hry první jmenovaný poslal dalekonosný pas na Vardyho, který krásnou střelou z první překonal gólmana Mignoleta.

2581572:gallery:true:true

Devětadvacetiletý forvard navíc o chvíli později přidal druhou trefu a v čele tabulky střelců je s 18 zásahy o tři góly před Lukakuem z Evertonu a Kanem z Tottenhamu. Leicester bodoval v šestém zápase za sebou.

Arsenal nebyl schopný dát gól

Během prvních 20 minut duelu mezi Arsenalem a Southamptonem se do dvou gólových šancí dostal domácí záložník Özil, hosty ale v obou situacích podržel gólman Forster. Ani hosté nebyli bez šancí, většina ale skončila mimo brankovou konstrukci.

2581567:gallery:true:true

I v druhém dějství se musel několikrát vytáhnout Forster. Nejprve si poradil s technickým pokusem Girouda, nepřekonal jej ani nadvakrát střídající Walcott. Sánchezovu střelu zase z brankové čáry vykopl záložník Ward-Prowse. Arsenal potřetí v řadě neskóroval, což se mu stalo poprvé od února 2009. Southampton počtvrté za sebou neinkasoval.

Southampton FC

Domácí: Čech – Bellerín, Gabriel, Koscielny (C), Monreal – Flamini (85. Coquelin), Ramsey – Campbell (62. Walcott), Özil, Alexis Sánchez – Giroud.

Hosté: Forster – Soares, Fonte (C), van Dijk, Bertrand – Wanyama, Ward-Prowse (83. Juanmi), Romeu – Mané (86. Targett), Long, Tadić (69. Pellè).

Domácí: Ospina, Gibbs, Chambers, Mertesacker, Coquelin, Oxlade-Chamberlain, Walcott

Hosté: Stekelenburg, Jošida, Clasie, Martina, Pellè, Juanmi, Targett

Domácí: Coquelin, Gabriel

Hosté: Soares

L. Mason – A. Halliday, M. Wilkes (C. Pawson)

Emirates Stadium, London

Útočník Manchesteru City Agüero potvrdil formu z posledních duelů a v 16. minutě rozhodl o výhře svého týmu v Sunderlandu, když dostal příliš prostoru uvnitř pokutového území. Argentinský kanonýr v posledních deseti zápasech v Premier League, ke kterým nastoupil, vstřelil 12 branek. Manuel Pellegrini odkoučoval 100. zápas v anglické lize, z nichž 65 jeho svěřenci vyhráli.

2581585:gallery:true:true

Tottenham na hřišti Norwiche od začátku dominoval a už od druhé minuty vedl, když se trefil Alli. Devatenáctiletý záložník se v posledních 13 ligových zápasech přímo podílel na deseti brankách: šest jich dal a na další čtyři přihrál. V třicáté minutě navýšil náskok "Kohoutů" proměněnou penaltou Kane, jenž v závěru utkání také upravil na konečných 3:0.

2581576:gallery:true:true

Spolupráce dvou odchovanců přinesla Manchesteru United ve 14. minutě zápasu se Stoke vedení, když Borthwick-Jackson poslal do vápna přesný centr na Lingarda a ten hlavou zakončil. Manchester se na Old Trafford v první pětačtyřicetiminutovce prosadil poprvé od září.

2581579:gallery:true:true

A to rovnou dvakrát, neboť na Lingarda navázal o chvíli později Martial. Asistoval mu Rooney , jenž v druhém poločase přidal poslední branku United a v roce 2016 se zatím těší dobré formě: stihl skórovat už pětkrát a dvakrát přispěl gólovou přihrávkou.

O Evropskou ligu bojuje také West Ham, který je i po výhře 2:0 nad poslední Aston Villou na šestém místě.

2581573:gallery:true:true

Crystal Palace popáté v řadě prohrál, když nestačil na Bournemouth a podlehl 1:2.

2581580:gallery:true:true

2581574:gallery:true:true

2582637:gallery:true:true