SESTŘIHY: Tottenham stahuje vedoucí Leicester, City znovu ztratilo

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Manchesteru City si znovu zkomplikovali boj o anglický titul, když ve 30. kole jen remizovali 0:0 na hřišti osmnáctého Norwiche. Na vedoucí Leicester ztrácejí devět bodů. Důležité body v boji o záchranu uhrál Bournemouth, když zvítězil nad Swansea 3:2 a Stoke podlehl doma Southamptonu 1:2. Tři body za výhru na hřišti Aston Villy si připsal Tottenham, který tak ztrácí na vedoucí Leicester jen dva body. Ten má však zápas k dobru.

Manchester měl sice od začátku utkání výraznou převahu a hodně aktivní byl zejména útočník Sergio Agüero, ale obrana Norwiche ho vždy na poslední chvíli zastavila. Hvězdný Argentinec navíc některé akce řešil zbytečně individuálně. A když už nebezpečně vystřelil, zasáhl brankář John Ruddy. Zneškodnil i jeho přímý kop.

Ve druhé půli tlak hostů pokračoval, ale přes úpornou obranu domácích se jim nepovedlo ani jednou vystřelit na branku.

Svěřenci trenéra Manuela Pellegriniho ztratili body ve čtvrtém z posledních pěti utkání a na čtvrtém místě tabulky jsou o bod za třetím Arsenalem. Naopak Norwich vybojoval cenný bod, který mu pomohl bodově se dotáhnout na sedmnáctou příčku znamenající záchranu.

2629075:gallery:true:true

Bournemouth vyhrál třetí zápas za sebou, když zvládl přestřelku se Swansea. Ta dokázala dvakrát zareagovat na vedení domácích, ale na gól Cooka z 79. minuty už odpověď neměla.

2629077:gallery:true:true

Na poslední dobré výkony naopak nenavázalo Stoke, které prohrálo 1:2 se Southamptonem. O obě branky vítězů se postaral útočník Pelle, který předtím čekal na gól dvanáct utkání.

2629076:gallery:true:true

Bojovnou Aston Villu srazil Kane

Útočník fotbalistů Tottenhamu Harry Kane dvěma góly olemoval přestávku zápasu anglické ligy na hřišti Aston Villy a rozhodl o výhře hostů 2:0. Tottenham ztrácí dva body na vedoucí Leicester, který má pondělní zápas s Newcastlem k dobru. Poslední Aston Villa po páté prohře v řadě ztrácí na nesestupové pozice devět bodů.

Kane mohl otevřít skóre už ve čtvrté minutě, jeho pokus ale skončil na břevnu. Branková konstrukce zamezila ve skórování také Lamelovi. Hosté se tak mohli radovat až v poslední minutě prvního dějství, když Kaneovi asistoval povedeným pasem za obranu Alli.

Devatenáctiletý záložník posléze připravil i druhý gól a v této sezoně se podílel přihrávkou už na deseti soutěžních brankách Tottenhamu. Také díky němu je Kane s 19 trefami v čele tabulky střelců společně s Vardym z Leicesteru.

Domácí mohli v závěru s trochou štěstí dosáhnout na bod, jenže Gestede nejprve nastřelil břevno a o chvíli později Lescott trefil tyč. Birminghamský klub ve třetí v sezoně za sebou utrpěl 20 porážek.

2629909:gallery:true:true

Anglická fotbalová liga - 30. kolo:
Norwich - Manchester City 0:0

Bournemouth - Swansea 3:2
Branky: 37. Gradel, 50. King, 78. Cook - 39. Barrow, 62. Sigurdsson.

Stoke - Southampton 1:2
Branky: 52. Arnautovič - 11. a 30. Pellé.

20. Aston Villa 38 3 8 27 27:76 17

Fotbalisté Manchesteru City věděli, že se mistrovský titul zase vzdálil, tým jen remizoval s Norwichem.