SESTŘIHY: City nezvládli derby s United, vyhrál Leicester i Arsenal

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

SOUHRN 31. KOLA | Fotbalisté Manchesteru United zvítězili v anglické lize na hřišti Manchesteru City 1:0. Derby rozhodl v 16. minutě osmnáctiletý útočník Marcus Rashford. Druhý Tottenham po výhře 3:0 nad Bournemouthem znovu snížil ztrátu na vedoucí Leicester na pět bodů. Liverpool ztratil v Southamptonu dvoubrankový náskok a prohrál 2:3. Na všech gólech vítězů se podílel Graziano Pellé. Záchranářský souboj mezi Newcastlem a Sunderlandem skončil remízou 1:1.

V 16. minutě derby v Manchesteru dostal hosty do vedení po Demichelisově chybě Rashford, který se ve věku 18 let a 141 dní stal nejmladším střelcem v historii prestižních soubojů. V osmi soutěžních zápasech za United se Rashford prosadil pětkrát.

Krátce po změně stran přišla další komplikace pro "Citizens", když se zranil brankář Hart. Ani závěrečný tlak domácím body nepřinesl a souboj o čtvrté místo, zaručující účast v předkole Ligy mistrů, bude ještě zajímavý. City mají pouze jednobodový náskok na West Ham a právě Manchester United.

2638981:gallery:true:true

Tottenham se dostal do vedení proti Bournemouthu už v první minutě, když po Walkerově pasu oslavil 20. trefu v sezoně Kane. Anglický reprezentant se na tuto metu dostal v druhé sezoně za sebou.

Po čtvrthodině navíc skóroval podruhé a v čele tabulky střelců má dvougólový náskok na Vardyho z Leicesteru. Už nyní vyrovnal svůj počin z minulé sezony. Asistenci si připsal Alli, který Kaneovi v tomto ročníku anglické ligy přihrál už na sedm branek.

I u třetího gólu domácích byl Kane, když jeho střelu ze střední vzdálenosti vyrazil Boruc pouze k Eriksenovi a ten míč dorazil do branky. Tottenham potřetí v řadě bodoval, Bournemouthu se nepovedlo prodloužit sérii tří výher.

2638983:gallery:true:true

Liverpool v Southamptonu po 22 minutách vedl o dvě branky. Nejprve se střelou ze střední vzdálenosti prosadil Coutinho a dal šestý ligový gól v sezoně, což pro něj znamená střelecky nejvydařenější ročník.

O chvíli později na něj navázal Sturridge, který si při posledních třech soutěžních startech proti Southamptonu připsal čtyři branky. Brankář Forster byl překonán ještě jednou, sudí East ale Allenův gól neuznal kvůli ofsajdu.

Do druhé půle nastoupili hned tři střídající hráči a dva z nich se podíleli na prvním zajímavém momentu po změně stran. Liverpoolský obránce Škrtel fauloval ve vápně, Maného penaltu ale zneškodnil gólman Mignolet. O čtvrt hodiny později již senegalský útočník nezaváhal a ukázal, že se mu proti "Reds" daří: skóroval totiž ve všech třech vzájemných duelech v této sezoně.

Vstřelená branka domácí nabudila a sedm minut před koncem vyrovnal Pellé, který prožil povedený zápas. Kromě své trefy asistoval u první branky Southamptonu a připravil i třetí gól, když znovu přihrál Manému a ten dokonal obrat. Southampton z posledních tří duelů získal sedm bodů a ukončil liverpoolskou sérii čtyř zápasů bez prohry.

2639045:gallery:true:true

Skóre v derby mezi Newcastlem a Sunderlandem otevřel minutu před přestávkou Defoe, který se v Premier League v tomto roce prosadil už osmkrát. Úspěšnější je pouze Agüero z Manchesteru City s devíti trefami.

Sedm minut před koncem vyrovnal Mitrovič a potěšil trenéra Rafaela Beníteze, který na lavičce sedmého klubu po sobě neprohrál úvodní domácí ligový zápas.

Arsenal rozhodl v prvním poločase

Arsenal během uplynulého týdne vypadl z Ligy mistrů a FA Cupu, takže v Premier League má poslední šanci na zisk trofeje z této sezony. Základ k první březnové výhře v Premier League položil v úvodním poločase.

Nejprve šance Dannyho Welbecka ještě skončila na tyči, ale už po sedmi minutách hry se anglický útočník radoval z gólu. Po přesné přihrávce Sáncheze obešel Roblese a skóroval do prázdné brány. Welbeck se v této sezoně v lize trefil třikrát v pěti zápasech.

Arsenal převahu využil podruhé tři minuty před přestávkou. Bellerín krásnou přihrávkou poslal do úniku Alexe Iwobiho a devatenáctiletý útočník skóroval poprvé v dresu Arsenalu. Přitom šlo o jeho první zápas v základní sestavě v Premier League.

Evertonu se ani ve druhém poločase nepodařilo vytvořit tlak a Davida Ospinu, který nastupuje místo zraněného Petra Čecha, střelecky neohrozil.2638007:gallery:true:true

Chelsea ztratila s West Hamem

Mistrovská Chelsea remizovala s West Hamem 2:2 a prodloužila svoji ligovou neporazitelnost na 14 zápasů. Je v této sezoně po Tottenhamu teprve druhým týmem Premier League, kterému se podařilo na toto číslo dostat.

2638010:gallery:true:true

West Ham na Stamford Bridge dvakrát vedl. Skóre otevřel krásnou střelou Manuel Lanzini, v nastaveném čase prvního poločasu vyrovnal Cesc Fábregas neméně povedenou ranou z přímého kopu.

Na začátku druhého poločasu Creswell trefil břevno domácí branky, ale po hodině hry už hostům vrátil vedení střídající Andy Carroll. Chelsea se z velkého tlaku podařilo vyrovnat minutu před koncem. Po sražení Loftuse-Cheeka proměnil Fábregas penaltu a poprvé od prosince 2009 zaznamenal v Premier League dvě branky v jednom zápase. Tehdy to bylo ještě v dresu Arsenalu.

Důležitou výhru si připsal Norwich, který se po výhře 1:0 na hřišti West Bromwiche, dostal na úkor Sunderlandu ze sestupových pozic.

2638005:gallery:true:true

Newcastle se Sunderlandem jen remizoval

Derby mezi Newcastlem a Sunderlandem přineslo v prvních dvaceti minutách hned několik gólových šancí, prosadit se dokázal ale až minutu před přestávkou Defoe. Třiatřicetiletý útočník se v Premier League v roce 2016 prosadil už osmkrát, jediný Agüero je s devíti trefami úspěšnější.

Sedm minut před koncem vyrovnal Mitrovič a zařídil prodloužení dobré bilance trenéra Rafaela Beníteze, který na lavičce sedmého klubu po sobě neprohrál úvodní domácí ligový zápas.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.