SESTŘIHY: Další krůček! Leicester zdolal Southampton a navýšil náskok

Autor: rjm, ČTK
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Leicesteru ve 32. kole Premier League díky brance Wese Morgana zdolali Southampton 1:0 a na čele tabulky mají už sedmibodový náskok. Druhý Tottenham totiž jen remizoval na půdě Liverpoolu 1:1. Arsenal, na jehož lavičce se objevil už i Petr Čech, zničili Watford 4:0, o čtyři branky vyhrály také Manchester City i Chelsea.

Liškám tak teď stačí ve zbývajících šesti zápasech čtyřikrát zvítězit a jejich tažení za titulem dostane pohádkovou tečku.

Leicester zásadní krok k upevnění své pozice v čele tabulky udělal v 38. minutě. Domácí ubránili několik šancí Southamptonu a vzápětí po Fuchsově centru hlavou přesně zakončil kapitán Morgan, která se prosadil poprvé od loňského května. Leicesteru se podařilo otevřít skóre v 22 z 32 zápasů a v této statistice je nejlepší v Premier League.

2656520:gallery:true:true

V druhé půli musel několik povedených zákroků předvést brankář hostů Forster, za Southampton se ale nikdo střelecky neprosadil a sedmý tým tabulky po třech zápasech bez prohry poprvé nebodoval. Leicester udržel čisté konto v sedmi z posledních osmi domácích utkání.

United dali 1000. branku na domácí půdě

United zvítězili nejhubenějším náskokem 1:0 nad Evertonem a posunul se zpět na páté místo o bod za Manchester City. Rozhodl Anthony Martial a jeho trefa byla zároveň 1000. brankou United v Premier League na domácím hřišti.

2656529:gallery:true:true

Manchester rozhodl o výhře nad Evertonem v 54. minutě, když se po přihrávce Fosu-Mensaha poosmé v sezoně trefil Martial. O dvě minuty později mohli hosté vyrovnat, Jagielka ale trefil břevno. United jsou prvním týmem, který vstřelil v Premier League na vlastním stadionu tisíc branek, druhý je Arsenal s 916 góly.

Čech sledoval výhru už z lavičky

Trenér Arsenalu Arséne Wenger před zápasem potvrdil, že Petr Čech ještě není stoprocentně v pořádku, aby nastoupil v základní sestavě. V té tak zůstal David Ospina. Proti Watfordu ale kolumbijský gólman příliš práce neměl.

V páté minutě skóre otevřel Alexis Sánchez, který po centru Iwobiho nadvakrát překonal Gomese. Před druhou branku si hráči Arsenalu role prohodili, tentokrát se po Sánchezově přihrávce prosadil Iwobi. Nigerijský útočník se trefil i ve svém druhém zápase v Premier League v základní sestavě.

Ještě před poločasem dal gól také Hector Bellerín a v poslední minutě upravil skóre na konečných 4:0 Theo Walcott. Arsenal se na třetím místě přiblížil druhému Tottenhamu na rozdíl čtyř bodů.

2655635:gallery:true:true

Naděje umírá poslední, ale s Aston Villou to v Premier League vážně nevypadá vůbec dobře. Villans doma prohráli s Chelsea vysoko 0:4 a připsali si šestou porážku v řadě. Na posledním místě ztrácejí na nejbližší tým – Newcastle – 9 bodů. Na nesestupové příčky je manko ještě o tři body větší.

2655630:gallery:true:true

Chelsea utkání ovládla. Do vedení ji v první půli dostal Loftus Cheek a když v nastaveném čase pojistil náskok brazilský navrátilec Pato, nebylo co řešit. Blues mašírovali za výhrou i bez stopera Terryho. Ten sice v minulém týdnu skákal v Dubaji s padákem, teď ale v sestavě chyběl kvůli zraněné achilovce.

Po přestávce náskok favorita ještě narostl, když se dvakrát trefil Pedro. Po hodině hry vedla Chelsea 4:0 a bylo vymalováno. Pak už jen domácí sbírali karetní tresty, většinou žluté, jen Hutton se červenal.

City také bez nervů

Žádné nervy neměl ani Manchester City, jenž vedl na hřišti Bournemouthu už po devatenácti minutách o tři branky. V nastavení pak podtrhl výhru Citizens Kolarov.

2655629:gallery:true:true

Důležité tři body v přímém souboji o záchranu získal Norwich, který porazil Newcastle 3:2. Domácí sice dvakrát vedli, svěřenci Rafaela Beníteze ale zásluhou Mitroviče pokaždé vyrovnali. Zareagovat nestačili až na branku Martina Olssona ze třetí minuty nastavení a na nesestupové 17. místo ztrácejí už šest bodů.

2655625:gallery:true:true

Norwich navíc odskočil i osmnáctému Sunderlandu, který doma i přes řadu šancí nedokázal skórovat proti West Bromwichi a na záchranu nyní ztrácí čtyři body.

2655620:gallery:true:true

Tottenham pouze remizoval v Liverpoolu 1:1. I přestože oba týmy hrály na Anfieldu velmi ofenzivní fotbal, gól i zásluhou skvělých výkonů obou brankářů padl pouze jeden na každé straně. Skóre otevřel domácí Philippe Coutinho, o chvíli později se 22. ligovou brankou Harry Kaneovi.

2655615:gallery:true:true

Žádný hráč Tottenhamu nikdy v Premier League nedal více gólů. V závěru měly šance na vítězství oba týmy, jenže Coutinho střílel těsně vedle a pokus Eriksena skvělým zákrokem vytáhl domácí Mignolet.

2655627:gallery:true:true

2655616:gallery:true:true