Skalák dvěma skvělými centry řídil obrat Brightonu, Vydra dal gól

Autor: iSport.cz
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Na gól ve svém novém působišti Jiří Skalák stále ještě čeká, ale v Brightonu už přeci jen ukázal, jak umí být platný. V duelu druhé anglické ligy na půdě Birminghamu dvěma přesnými centry zařídil dva góly a významně se tak podílel na obratu Seagulls z 0:1 na 2:1. Na vítězství Readingu 2:1 nad Nottinghamem se podílel jednou trefou i Matěj Vydra.

Brighton, který stále bojuje o přímý postup do Premier League, v Birminghamu prohrával od 19. minuty, kdy poslal domácí do vedení Kyle Lafferty. O deset minut později se ale k přímému volnému kopu postavil Jiří Skalák a posadil míč na hlavu Connoru Goldsonovi, který vyrovnal.

Po čtyřech minutách druhé půle pak český reprezentant rozehrál rohový kop přesně na naskakujícího Lewise Dunka a obrat byl dokonán.

Pro Skaláka to byla už čtvrtá asistence od lednového přestupu k Rackům, čímž se vyrovnal čtyřem spoluhráčům na druhém místě v týmové tabulce produktivity, jen Beram Kayal má o jednu přihrávku víc.

Čtyřiadvacetiletý český útočník navíc nemusel zůstat jen u dvou asistencí, zahrával totiž většinu standardních situací svého týmu a minimálně dvě další po gólu volaly. Skalákův výkon ocenil i oficiální twitterový účet Brightonu: „Skalákův příspěvek byl zásadní. Dvě asistence a konstantní hrozba pro domácí.“

Brighton je teď v tabulce Championship třetí s jednobodovou ztrátou na Middlesbrough (to má ale zápas k dobru), na vedoucí Burnley ztrácí Seagulls body dva.