SESTŘIHY: Leicester vydřel na United bod, Čech vychytal výhru

0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Fotbalisté Arsenalu vyhráli ve 36. kole Premier League nad Norwichem 1:0. Brankář Petr Čech tak opět rozšířil svou sbírku čistých kont. Leicester ve šlágru na hřišti Manchesteru United zachránil remízu 1:1 a oddálil mistrovské oslavy. Překvapivé porážky, které mohou zkomplikovat postup do evropských pohárů, si připsaly Liverpool a Manchester City. V boji o záchranu si polepšil Newcastle, jenž porazil Crystal Palace 1:0 a posunul se na nesestupové 17. místo před Sunderland, který remizoval 1:1 ve Stoke.

V prvním poločase Arsenal proti Norwichi několikrát podržel Čech, hned několikrát musel zasáhnout proti záložníkovi Redmondovi. V 56. minutě se k první střele na branku dostali také domácí a hned z toho byl rozhodující gól, který vstřelil střídající Welbeck po třech minutách na hřišti. Poté už "Kanonýři" nepovolili hostům jedinou přesnou střelu a 750. ligový zápas trenéra Arséna Wengera na lavičce Arsenalu skončil těsným vítězstvím.

2691356:gallery:true:true

West Ham sice zvítězil o tři branky, průběh zápasu ale tak jednoznačný nebyl a West Bromwich soupeře dokonce přestřílel 13:7. Londýnský klub ale dokázal své šance využít a už po prvním poločase vedl 2:0, když se prosadili Kouyaté a Noble. Na první branku přihrál Payet, který si připsal desátou asistenci v sezoně. Tuto metu se mu povedlo pokořit jako prvnímu hráči West Hamu od sezony 1999/2000, kdy měl 13 gólových přihrávek Paolo di Canio.

V druhém poločase pojistil výhru hostů Noble, kterému se ve druhém zápase za sebou podařilo vstřelit dvě branky. West Ham podesáté po sobě bodoval, West Bromwich na výhru čeká už sedm zápasů. Nepomohl mu ani Jonathan Leko, který se stal prvním fotbalistou narozeným v roce 1999, jenž se objevil v základní sestavě v tomto ročníku Premier League.

2691370:gallery:true:true

Norwich po prohře na Arsenalu zůstal předposlední, jeho konkurenti v boji o záchranu si navíc polepšili. Newcastle porazil Crystal Palace 1:0 a posunul se na nesestupové 17. místo před Sunderland, který remizoval 1:1 ve Stoke.

O výhře Newcastlu rozhodl v 58. minutě Townsend, jenž se v dubnu prosadil už třikrát. V 70. minutě musel jeho tým čelit pokutového kopu, Cabaye ale nepřekonal gólmana Darlowa a Newcastle poprvé od podzimu 2014 bodoval ve čtyřech zápasech za sebou. O bod za "Strakami" se nachází Sunderland, kterému remízu 1:1 na hřišti Stoke zachránil až ve čtvrté minutě nastavení z penalty Defoe.

2691359:gallery:true:true

Liverpool padl ve Swansea

Liverpool nastoupil do zápasu s osmi změnami v sestavě a s věkovým průměrem 23 let se jednalo o jeho nejmladší základní jedenáctku v historii Premier League. Riskantní tah však semifinalistovi Evropské ligy nevyšel, po půl hodině hry vedli domácí o dvě branky po trefách Jacka Corka a Andrého Ayewa.

Ačkoliv ve druhém poločase snížil střídající Christian Benteke jubilejním padesátým gólem v anglické nejvyšší soutěži, na jeho zásah ihned zareagoval svým druhým gólem Ayew.

Swansea tak poprvé v sezoně dokázala vstřelit tři branky. Poslední čtvrthodinu navíc hosté dohrávali v oslabení, když byl po druhé žluté kartě vyloučen dvaadvacetiletýobránce Brad Smith.

2692251:gallery:true:true

Leicester vybojoval bod na United

Naděje na brzké oslavy titulu Leicesteru se rozplynuly už po sedmi minutách hry, když se prosadil Anthony Martial, s devíti góly nejlepší střelec manchesterského celku. To Leicester se musel bez svého nejobávanějšího útočníka obejít, Jamie Vardy si proti United odpykal disciplinární trest. Přesto dokázal adept na titul brzy vyrovnat, kapitán Wes Morgan skóroval hlavou po standardní situaci.

Absence Vardyho však byla na hře Leicesteru znát. Ačkoliv se hosté dostávali do šancí, nedokázali je využít. Příležitost ke změně skóre mohla přijít v závěru prvního poločasu po zákroku Marcose Roja na Rijáda Mahreze, sudí Michael Oliver však pokutový kop proti United nenařídil. Leicesteru se nedařilo ani po změně stran, krátce po přestávce v jedné z největších šancí zápasu selhal Šindži Okazaki a zamířil těsně vedle.

V závěru utkání však měli blíž ke gólu domácí, hlavička Chrise Smallinga trefila tyč. Po druhé žluté kartě byl navíc vyloučen Daniel Drinkwater za faul na hranici vápna, ani tentokrát však sudí penaltu nenařídil a následnou početní výhodu domácí nevyužili. Stále ale mají osud ve svých rukou, k ligovému triumfu jim stačí získat ve zbývajících dvou kolech soutěže dva body. Naději jim také může dodávat bilance Tottenhamu proti Chelsea, na jejím hřišti totiž naposledy dokázal zvítězit v roce 1990.

2692232:gallery:true:true

Manchester City padl na Southamtponu

Manchester City po pěti zápasech bez porážky překvapivě prohrál se Southamptonem 2:4 a na třetí místo, které zaručuje přímý postup do Ligy mistrů, mu chybí tři body. Tuto ztrátu může stáhnout už v příštím kole, kdy se utká právě se třetím Arsenalem.

Vítězství Southamptonu zařídil senegalský útočník Sadio Mané, který hattrickem navázal na úvodní gól zápasu Shanea Longa. Mané se stal prvním hráčem od roku 2008, který proti City zaznamenal hattrick. Hosté se zmohli pouze na zkorigování výsledku před přestávkou a ke konci utkání díky dvěma brankám devatenáctiletého útočníka Kelechiho Iheanacha.

2692253:gallery:true:true