Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
7. srpna 2016 • 19:14

Mourinho slaví s United první trofej. Leicester srazil Zlatan z ofsajdu

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:0. Výhru vystřelil navrátilec Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:0. Výhru vystřelil navrátilec Kadlec
Sparta - Olomouc: To je vstup do nového angažmá, Jarůšek vstřelil vítězný gól, 3:2 po nájezdech Sparta - Olomouc: To je vstup do nového angažmá, Jarůšek vstřelil vítězný gól, 3:2 po nájezdech

Fotbalisté Manchesteru United v premiéře pod koučem Josém Mourinhem zdolali vítěze Premier League Leicester 2:1 a získali anglický Superpohár. O vítězný gól se postarala sedm minut před koncem letní posila United z Paris St. Germain, švédský útočník Zlatan Ibrahimovic.

"Rudé ďábly" poslal do vedení záložník Jesse Lingard, který si ve 31. minutě proklestil cestu přes několik obránců a sólovou akci zakončil přesnou střelou. Sedm minut po přestávce ale vyrovnal po zaváhání obránců Manchesteru jeden ze strůjců překvapivého triumfu "Lišek" v posledním ročníku anglické ligy Jamie Vardy.

V závěru odvrátil možné prodloužení Ibrahimovic, který poslal do branky centr Antonia Valencii. United hráli o Superpohár již potřicáté a připsali si 21. vítězství. Leicester naopak nenavázal na svůj triumf při jediné účasti v roce 1971. Mourinho si spravil chuť po loňském roce, kdy v Superpoháru prohrál na lavičce Chelsea s Arsenalem 0:1.

1.  Manchester City 11 10 1 0 38:7 31
2.  Manchester Utd. 11 7 2 2 23:5 23
3.  Tottenham 11 7 2 2 20:7 23
4.  Chelsea 11 7 1 3 19:10 22
5.  Liverpool 11 5 4 2 21:17 19
6.  Arsenal 11 6 1 4 20:16 19
7.  Burnley 11 5 4 2 10:9 19
8.  Brighton 11 4 3 4 11:11 15