SESTŘIHY: Čechova nula proti mistrovi i výhra West Hamu na novém stadionu

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Manchesteru City vyhráli i druhý zápas v nové sezoně anglické ligy, když ve Stoke zvítězili 4:1. Po dvou gólech dali Agüero a Nolito.Obrovskou herní převahu naopak nezúročil v dobrý výsledek Liverpool, když podlehl na půdě Burnley 0:2. Vítězové přitom trefili branku právě dvakrát za zápas. Už v pátek zvítězil doma Manchester United nad Southamptonem 2:0. Český brankář Petr Čech udržel čisté konto v zápase s obhájcem titulu z Leicesteru a jeho Arsenal bral bod za remízu 0:0.

V prvním poločase se za tým trenéra Pepa Guardioly dvakrát prosadil Sergio Agüero, po přestávce přidal dvě branky střídající Nolito.

Agüero v úterý neproměnil dvě penalty při výhře 5:0 v předkole Ligy mistrů proti Steaue Bukurešť, proti Stoke však z pokutového kopu otevřel po necelé půlhodině hry skóre. Druhý gól přidal o deset minut později a zaznamenal třetí branku v úvodních dvou kolech. Po přestávce z penalty snížil Krkic, ale Nolito v 86. a v 95. minutě rozhodl o vyské výhře favorita.

SESTŘIH Premier League: Stoke - Manchester City 1:4. Řádil Agüero a Nolito

Liverpool ostudně prohrál, Čech má čisté konto

Liverpool propadl v koncovce na hřišti Burnley, a i když měl obrovský tlak a soupeře přestřílel, prohrál 0:2. Reds drželi míč neuvěřitelných 81% procent hrací doby, jenže nic z toho. Senzační výhra z Arsenalu je zapomenuta.

Zakončení bylo ze strany Liverpoolu pořádná bída. Domácím stačilo trefit mezi tyče dvakrát a vždy slavili gól. To tým z Anfield Road pálil šestadvacetkrát, prostor branky však celek německého manažera Kloppa trefil jen pětkrát a do sítě ho neprotlačil ani jednou…

SESTŘIH Premier League: Burnley - Liverpool 2:0. Překvapení na úkor favorita

Nedařilo se ani Arsenalu, který s Petrem Čechem v brance remizoval bez branek s obhájcem titulu Leicesterem. Oba celky tak stále čekají na první vítězství.

SESTŘIH Premier League: Leicester - Arsenal 0:0. Čech má nulu proti mistrovi

Stoprocentní je po dvou kolech Chelsea, která se však na výhru ve Watfordu pořádně nadřela. Na vedoucí branku Capoueho z 55. minuty našel odpověď až v 80. minutě Batshuayi a tři minuty před koncem přidal druhý gól hostů Costa, který se tak prosadil ve druhém utkání po sobě.

SESTŘIH Premier League: Watford - Chelsea 1:2. Obrat dokonal Costa

Zlatan vystřelil další výhru United

Manchester United porazil na domácím hřišti Southampton 2:0. Obě branky vstřelil švédský bombarďák Zlatan Ibrahimovic, poprvé se v základní sestavě objevil Paul Pogba , nejdražší fotbalista světa, který se na Old Trafford vrátil z Juventusu.

Švédský kanonýr má po dvou kolech na kontě už tři branky a ukazuje, jak důležitou posilou pro United bude.

V sestavě United se už objevil i nejdražší hráč historie Paul Pogba, který přestoupil z Juventusu za 105 milionů eur. Jeho návrat do dresu, který oblékal už v letech 2009-2012, však zastínila druhá z hlavních letních posil.

Ve 36. minutě nacentroval z pravé strany Wayne Rooney , Ibrahimovic ve vápně přeskočil portugalského reprezentačního stopera Josého Fonteho a poslal míč do branky. Krátce po změně stran pak vybojoval Luke Shaw pokutový kop, který Ibrahimovic s přehledem proměnil. Pojistil tím vítězný domácí debut pro trenéra Josého Mourinha .

SESTŘIH Premier League: Manchester United - Southampton 2:0

West Hamu citelně chyběl Payet

V nedělním zápase přivítal West Ham na nové domácí adrese Bournemouth. Dlouho to však vypadalo, že první zápas Premier League na londýnském Olympijském stadionu skončí bez branek. West Hamu citelně chyběl zraněný Dimitri Payet, bez kterého dokázal v minulé sezoně zvítězit jen jednou z osmi zápasů.

Jenže v 77. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen záložník Bournemouthu Harry Arter a protivník početní výhodu v 85. minutě využil. Na centr Gökhana Töreho si naskočil Michail Antonio a přesnou hlavičkou zařídil West Hamu vítězství.

SESTŘIH Premier League: West Ham - Bournemouth 1:0. První výhra na novém stadionu

Anglická fotbalová liga - 2. kolo:

Stoke - Manchester City 1:4 (49. Krkic z pen. - 27. z pen. a 36. Agüero, 86. a 90.+5 Nolito)

Burnley - Liverpool 2:0 (2. Vokes, 37. Gray)

Swansea - Hull 0:2 (79. Maloney, 90.+2 Hernández)

Tottenham - Crystal Palace 1:0 (83. Wanyama)

Watford - Chelsea 1:2 (55. Capoue - 80. Batshuayi, 87. Costa)

West Bromwich - Everton 1:2 (9. McAuley - 45.+2 Mirallas, 60. Barry)

Manchester United - Southampton 2:0 (36. a 52. z pen. Ibrahimovic)

Leicester - Arsenal 0:0

Sunderland - Middlesbrough 1:2 (71. Van Aanholt - 13. a 45. Stuani)

West Ham United - Bournemouth 1:0 (85. Antonio).

SESTŘIH Premier League: Sunderland - Middlesbrough 1:2

SESTŘIH Premier League: Swansea - Hull 0:2

SESTŘIH Premier League: Tottenham - Crystal Palace 1:0

SESTŘIH Premier League: West Bromwich - Everton 1:2

Zlatan Ibrahimovic zakončuje v akrobatické pozici v zápase Manchesteru United proti Southamptonu

Hosté:

Domácí: de Gea – A. Valencia, Bailly, Blind, Shaw – P. Pogba, Fellaini – Mata (76. Mchitarjan), Rooney (C) (89. Smalling), Martial (82. A. Herrera) – Ibrahimović.

Hosté: Forster – Soares, van Dijk, Fonte, Targett – Højbjerg, Romeu (12. Clasie), S. Davis (C) (67. Austin) – Tadić – S. Long (84. Jay Rodriguez), Redmond.

Domácí: Romero, Smalling, Young, Rashford, Herrera, Mchitarjan, Schneiderlin

Hosté: Jošida, Clasie, Rodriguez, Austin, McCarthy, Ward-Prowse, Pied