SESTŘIHY: Arsenal slavil, Citizens ztratili. Chelsea zničila Leicester

0
Sparta - Baník: Haraslín nádhernou ranou překonal Markoviče, 4:1!
Sparta - Baník: Drama na Letné! Ewertonův průnik zužitkoval Kubala, 4:3!

SOUHRN 8. KOLA PREMIER LEAGUE | Fotbalisté Chelsea jednoznačně porazili v osmém kole anglické ligy Leicester 3:0 po gólech Diega Costy, Edena Hazarda a Victora Mosese. Manchester City podruhé za sebou ztratil. S Evertonem remizoval 1:1 a v čele tabulky jsou před Arsenalem už jen o skóre. Ten totiž porazil na domácí půdě Swansea 3:2. Ve slavném derby mezi Liverpoolem a United diváci gól neviděli. Konečně se probudil West Ham, jenž vyhrál na hřišti Crystal Palace 1:0. To Tottenham tentokrát ztratil, když remizoval 1:1 ve West Bromu.

Liverpool - United 0:0

SESTŘIH Premier League: Liverpool - Manchester United 0:0

Arsenal - Swansea 3:2

Branky: 26. a 33. Walcott, 57. Özil - 39. Sigurdsson, 66. Bastón

Jubilejní 50. soutěžní start v dresu Arsenalu si připsal brankář Petr Čech. Přestože jej neoslavil čistým kontem, mohl se radovat z těsného vítězství proti Swansea. Ve velké formě hraje Walcott, který v prvním poločase dvěma góly poslal "Kanonýry" do vedení a v devíti soutěžních zápasech této sezony se podílel na stejném počtu branek - sedm dal a u dvou asistoval. Do přestávky ještě snížil Sigurdsson, v druhém poločase ale dvoubrankový náskok domácím vrátil Özil a stylově oslavil dnešní 28. narozeniny. Swansea se sice následně znovu dostala na dostřel po gólu Bastóna a navíc posledních 20 minut hrála přesilovku, domácí ale o šestou výhru v řadě neobrala. Arsenal porazil "Labutě" v lize na Emirates Stadium po pěti letech.

SESTŘIH Premier League: Arsenal - Swansea 3:2

Manchester City - Everton 1:1

Branky: 72. Nolito - 64. Lukaku

Přestože byli domácí "Citizens" mnohem aktivnější, první gól zápasu dali nakonec hosté. V 64. minutě s míčem téměř polovinu hřiště proběhl útočník Lukaku a překonal brankáře Brava. V posledních pěti utkáních se belgický reprezentant prosadil šestkrát. Kapitán hostů Jagielka neprožil povedený zápas. V 70. minutě zařídil druhý pokutový kop pro Manchester, tentokrát se jeho exekuce ujal střídající Agüero, ani argentinský střelec ale proti Stekelenburgovi neuspěl. "Citizens" v této sezoně neproměnili čtyři z osmi penalt. Bod pro domácí ale posléze zachránil střídající Nolito, kterému stačila ke skórování minuta na hřišti.

SESTŘIH Premier League: Manchester City - Everton 1:1

West Bromwich - Tottenham 1:1

Branky: 82. Chadli - 89. Alli

Tottenham prohrával na hřišti West Bromwiche od 82. minuty po zásahu Chadliho, který v předchozích třech sezonách působil právě v týmu "Kohoutů". Belgický záložník se podílel na šesti z posledních sedmi gólů WBA: čtyři dal a na dva přihrál. Minutu před koncem ale bod pro hosty zachránil Alli a Tottenham zůstal jediným neporaženým celkem Premier League.

SESTŘIH Premier League: West Bromwich - Tottenham 1:1

Chelsea - Leicester 3:0

Branky: 7. Costa, 33. Hazard, 80. Moses

Už v sedmé minutě "Blues" otevřeli skóre, když Hazardův rohový kop Matič patičkou prodloužil k volnému Costovi, který si připsal sedmý gól v sezoně a vede tabulku střelců. A pro "Lišky" bylo v prvním poločase ještě hůř. Luiz z přímého kopu trefil pouze spojnici branky, v 33. minutě si už ale s gólmanem Schmeichelem poradil Hazard. Belgičan má na kontě 44 ligových gólů a od jeho debutu v soutěži v srpnu 2012 se žádný záložník neprosadil vícekrát.

Deset minut před koncem definitivně rozhodl po povedené Chalobahově efektní přihrávce Moses. Leicester z posledních tří duelů získal jediný bod a nachází se až na 13. místě.

SESTŘIH Premier League: Chelsea - Leicester 3:0

Bournemouth - Hull 6:1

Branky: 45. z pen. a 65. Stanislas, 5. Daniels, 41. Cook, 83. Wilson, 89. Gosling - 34. Mason

Debakl 1:6 si z Bournemouthu odvezl Hull, který sice prožil povedený start sezony, poslední čtyři zápasy ale prohrál. Bournemouthu se naopak zejména na domácím stadionu daří - zvítězil zde v posledních třech utkáních

SESTŘIH Premier League: Bournemouth - Hull 6:1

Stoke - Sunderland 2:0

Branky: 8. a 45.+1 Allen

Souboj posledních dvou týmů ovládlo Stoke, které porazilo 2:0 Sunderland. Obě branky vstřelil velšský reprezentant Allen, který se prosadil ve čtyřech soutěžních zápasech po sobě (třikrát za klub a jednou za Wales).

SESTŘIH Premier League: Stoke - Sunderland 2:0

Crystal Palace - West Ham United 0:1

Branka: 19. Lanzini

SESTŘIH Premier League: Crystal Palace - West Ham 0:1

Middlesbrough - Watford 0:1

Branka: 54. Cholevas

SESTŘIH Premier League: Middlesbrough - Watford 0:1

Southampton - Burnley 3:1

Branky: 52. a 66. z pen. Austin, 60. Redmond - 72. Vokes z pen.