SESTŘIHY: Bony se probudil a dal dva góly, uspěly Arsenal, Chelsea i City

Autor: rjm, ČTK
0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

SOUHRN 10. KOLA PREMIER LEAGUE | Fotbalisté Manchesteru City ukončili sérii šesti soutěžních zápasů bez výhry. V 10. kole anglické ligy zvítězili na hřišti West Bromwiche 4:0 a vedou tabulku. Po dvou gólech dali argentinský kanonýr Sergio Agüero a německý záložník Ilkay Gündogan. Druhý Arsenal třemi góly v sedmi minutách rozhodl o vítězství 4:1 na hřišti Sunderlandu a za "Citizens" nadále zaostává pouze o skóre - stejně jako Liverpool, který uspěl na půdě Crystal Palace 4:2. Manchester United naopak počtvrté za sebou v lize ztratil, s Burnley jen remizoval bez branek. V pondělní dohrávce se pak probudil Wilfried Bony, který dvěma góly rozhodl o výhře Stoke nad Swansea 3:1.

Southampton - Chelsea 0:2

Branky: 6. Hazard, 55. Costa

Fotbalisté Chelsea vyhráli na hřišti Southamptonu 2:0. Už v šesté minutě dal soupeři Sparty v Evropské lize gól Eden Hazard, v 55. minutě zdvojnásobil vedení Diego Costa. Druhý jmenovaný se osmým gólem v sezoně osamostatnil v tabulce střelců. Chelsea tak odčinila středeční pohárovou porážku s West Hamem a potvrdila ligovou formu. V Premier League totiž zvítězila počtvrté za sebou a taktéž čtyřikrát v řadě udržela čisté konto.

SESTŘIH Premier League: Southampton - Chelsea 0:2. Costa vládne střelcům

West Bromwich - Manchester City 0:4

Branky: 19. a 28. Agüero, 79. a 90. Gündogan

Manchester City vedl na hřišti West Bromwiche od 19. minuty, kdy Gündoganovu přihrávku za obranu zužitkoval Agüero. O chvíli později argentinský forvard střelou zpoza vápna trefil pravý horní roh branky. Agüero se při posledních sedmi ligových startech trefil šestkrát.

V druhém poločase se sice domácí trochu osmělili a dostali se k nadějným pokusům, desáté ligové prohře se "Citizens" v řadě ale nezabránili. V závěru navíc pojistil výhru Manchesteru dvěma góly Gündogan, kterému se skórovat i asistovat v jednom zápase povedlo poprvé od ledna, kdy ještě hrál za Dortmund.

SESTŘIH Premier League: West Bromwich - Manchester City 0:4

Sunderland - Arsenal 1:4

Branky: 65. Defoe z pen. - 19. a 78. Sánchez, 71. a 76. Giroud.

Arsenal od začátku duelu v Sunderlandu potvrzoval roli favorita a v 19. minutě se dostal do vedení, když centr od Oxlade-Chamberlaina hlavou zužitkoval Sánchez. Dvacet minut po přestávce ale Watmore utekl domácí obraně a problém musel hasit Čech, ale jen za cenu pokutového kopu, který bezpečně proměnil Defoe. Čtyřiatřicetiletý útočník se do sítě "Kanonýrů" v Premier League trefil po téměř 12 letech.

Trenér Arsenalu Arséne Wenger pak měl šťastnou ruku při střídání. Na hřiště poslal francouzského reprezentanta Girouda a ten prvními dvěma doteky s míčem dvakrát skóroval. V posledních sedmi utkáních proti Sunderlandu vstřelil sedm branek. Vzápětí navíc přidal další gól Sánchez a oslavil jubilejní 50. soutěžní trefu za "Kanonýry".

Arsenal neprohrál v devátém ligovém utkání v řadě, zatímco svěřenci Davida Moyese stále čekají na první vítězství v sezoně a v tabulce jsou poslední s pouhými dvěma body.

SESTŘIH Premier League: Sunderland - Arsenal 1:4

Stoke - Swansea 3:1

Branky: 3. a 73. Bony, 55. vlastní Mawson - 8. Routledge

Bývalý sparťan Wilfried Bony naposledy v Premier League skóroval loni v prosinci ještě v dresu Manchesteru City. Teď otevřel skóre už ve třetí minutě, ale předposlední celek tabulky rychle vyrovnal.

SESTŘIH Premier League: Stoke - Swansea 3:1. Bony ukončil trápení

Krátce po začátku druhé půle rozhodl Mawsonův vlastní gól, pak se reprezentant Pobřeží slonoviny trefil do sítě svého někdejšího klubu podruhé a upravil výsledek na konečných 3:1. Na obě branky Bonymu přihrál další bývalý hráč Swansea Joe Allen.

Stoke navíc v prvním poločase třikrát nastřelilo tyč. Swansea z deseti ligových zápasů vyhrála jen ten první, pak už přidala jen dvě remízy.

Tottenham - Leicester 1:1

Branky: 44. Janssen z pen. - 48. Musa

Tottenham byl proti Leicesteru blízko brance ve 40. minutě, Alli ale tvrdou ránou napálil břevno. O chvíli později ale obránce "Lišek" Huth ve vápně fauloval Janssena, který se sám postavil k penaltě a dal z ní svůj první gól v anglické lize.

Domácím ale nevyšel vstup do druhého dějství a Leicester rázem vyrovnal, když Vardyho přízemní pas do šestnáctky zužitkoval Musa. "Kohouti" poprvé v sezoně inkasovali gól ze hry. Trenérovi Leicesteru Claudiu Ranierimu se proti Tottenhamu v lize daří: v 11 zápasech jeho tým nikdy neprohrál.

SESTŘIH Premier League: Tottenham - Leicester 1:1

Manchester United - Burnley 0:0

Manchester United měl sice proti Burnley až drtivou převahu, gólmana Heatona ale ani jednou nepřekonal, přestože jej přímo ohrozil jedenáctkrát a celkově si připsal 37 střel. Burnley bylo pod tlakem po celý zápas i přes vyloučení domácího záložníka Herrery ze 68. minuty.

SESTŘIH Premier League: Manchester United - Burnley 0:0

Middlesbrough - Bournemouth 2:0

Branky: 39. Ramírez, 56. Downing

Nováček nutně potřeboval body, aby se v tabulce vyšplhal nad sestupové příčky. Šest minut před půlí mu pomohl do vedení Ramirez, chvíli po přestávce mu pak dal klid Downing.

SESTŘIH Premier League: Middlesbrough - Bournemouth 2:0

Watford - Hull 1:0

Branka: 83. Deeney

Watford si doma připsal důležitou výhru proti Hullu. Zařídil ji přesným zásahem Deeney, vítězové jsou s patnácti body sedmí. Hull je osmnáctý.

SESTŘIH Premier League: Watford - Hull 1:0

Crystal Palace - Liverpool 2:4

Branky: 18. a 33. McArthur - 16. Can, 21. Lovren, 44. Matip, 71. Firmino.

Poslední sobotní zápas nabídl fanouškům v první půli pořádnou přestřelku. Na první dvě trefy "reds" dokázal Crystal Palace ještě reagovat, ale když chvíli před poločasem urval Matip potřetí vedení pro hosty, bylo hotovo. Liverpool nakonec po pauze vedení ještě zvýraznil Firminem a bere tři body.

20. Sunderland 38 6 6 26 29:69 24

Zákrok Petra Čecha v pokutovém území posoudil sudí jako faul. Sunderland dostal výhodu penalty, z ní dal Defoe gól. Arsenal ale stejně vyhrál.