Agüero sestřelil dvěma góly Burnley, Manchester City je v čele

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

13. KOLO | Útočník Sergio Agüero dvěma góly rozhodl o výhře Manchesteru City v 13. kole anglické fotbalové ligy 2:1 na hřišti Burnley. Svěřenci trenéra Pepa Guardioly se posunuli do čela tabulky, konkurenti Chelsea a Liverpool ale mají zápas k dobru.

Burnley - Manchester City 1:2

Branky: 14. Marney - 37. a 60. Agüero

Zkušený brankář Paul Robinson dostal poprvé v sezoně šanci v základu Burnley namísto obvyklé jedničky Heatona a ve 14. minutě se podílel na prvním gólu. Jeho dlouhý nákop odhlavičkoval stoper hostů Otamendi pouze k Marneymu a ten střelou z první pohotově zakončil. Dvaatřicetiletý záložník se v Premier League prosadil téměř přesně po sedmi letech.

"Citizens" následně přidali v ofenzivě. Nejprve Touré trefil tyč, o chvíli později už dokázal vyrovnat Agüero. Argentinský kanonýr se prosadil do sítě Burnley poprvé v kariéře a vstřelil branku 29 z 30 týmů, proti nimž v anglické lize nastoupil.

Domácí kouč Sean Dyche navíc musel v závěru prvního poločasu dvakrát střídat, neboť se zranili střelec Marney i Gudmundsson. Ani hosté ale nedohráli bez vynuceného střídání, v druhém dějství se zranil Sterling.

V 60. minutě dokonal obrat po závaru ve vápně domácích druhým gólem Agüero a desátou trefou v sezoně se přiřadil do čela tabulky střelců ke Costovi z Chelsea. V závěru Burnley soupeře zatlačilo, ani Barnesova střela nůžkami ale brankou neskončila a Manchester City vyhrál dva ligové duely po sobě poprvé od září.

1. Chelsea 38 30 3 5 85:33 93
2. Tottenham 38 26 8 4 86:26 86
3. Manchester City 38 23 9 6 80:39 78
4. Liverpool 38 22 10 6 78:42 76
5. Arsenal 38 23 6 9 77:44 75
6. Manchester Utd. 38 18 15 5 54:29 69
7. Everton 38 17 10 11 62:44 61
8. Southampton 38 12 10 16 41:48 46