SESTŘIHY: Výhru Liverpoolu odmítl Zlatan, City padlo, Chelsea vládne

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Nemít Ibru, nemají bod. Manchester United vybojoval ze šlágru 21. kola anglické Premier League proti Liverpoolu bod až v 84. minutě, kdy vyrovnal Zlatan Ibrahimovic. To Manchester City dopadl o dost hůř. Na hřišti Evertonu utrpěl debakl 0:4 a na vedoucí Chelsea ztrácí z pátého místa už deset bodů. Kouč hostů Pep Guardiola musel strávit nejtěžší ligovou porážku v trenérské kariéře. Naopak Tottenham si libuje. Pošesté za sebou vyhrál. Tentokrát to odnesl West Bromwich, který porazil 4:0. Stejným výsledkem vyhrál Arsenal ve Swansea, které si dalo dva vlastní góly. Brankář Petr Čech udržel čisté konto. Dominovala rovněž vedoucí Chelsea, která vyhrála v Leicesteru 3:0.

Manchester United - Liverpool 1:1

Branky: 84. Ibrahimovic - 27. Milner z pen.

United v úvodu několikrát zahrozili, ale poté Pogba zahrál v pokutovém území rukou a penaltu bezpečně proměnil James Milner. Záložník Liverpoolu v lize skóroval z desátého pokutového kopu za sebou. Hosty pak podržel brankář Mignolet dvěma zákroky proti přímému kopu Ibrahimovice a střele Mchitarjana.

"Rudí ďáblové" tlačili i ve druhém poločase a v jeho závěru se dočkali vyrovnání. Fellainiho hlavička ještě skončila na tyči, ale odražený míč vrátil Valencia k Ibrahimovicovi a ten ho hlavou umístil do sítě. Pětatřicetiletý Švéd zaznamenal čtrnáctý gól v sezoně a vede tabulku střelců společně s Costou z Chelsea a Sánchezem z Arsenalu.

Liverpool je v tabulce třetí o skóre za Tottenhamem a na Chelsea mu chybí sedm bodů. United v Premier League prodloužili sérii bez porážky na 12 utkání a patří jim šestá pozice.

SESTŘIH Premier League: Manchester United - Liverpool 1:1

Everton - Manchester City 4:0

Branky: 34. Lukaku , 47. Mirallas, 79. Davies, 90.+4 Lookman

Everton otevřel skóre ve 34. minutě z první střely v zápase. Mirallas vybídl belgického krajana Lukakua a ten pohotově překonal Brava. Domácím výborně vyšel vstup do druhé půle a po 66. vteřinách Mirallas zvýšil přízemní střelou.

Liverpoolský tým nedal soupeři šanci. V 79. minutě se prosadil osmnáctiletý záložník Davies a v nastavení dokonal potupu City střídající devatenáctiletý debutant Lookman. Guardiolovi svěřenci venku prohráli druhý ligový duel za sebou bez vstřelené branky. Everton v tabulce zůstal sedmý.

SESTŘIH Premier League: Everton - Manchester City 4:0. Velký debakl Guardiolova týmu

Leicester - Chelsea 0:3

Branky: 6. a 51. Alonso, 71. Pedro

První šanci duelu Leicester - Chelsea měl sice domácí Musa, proti tomu ale zasáhl gólman Courtois a pak už úřadovali hosté. V šesté minutě otevřel skóre Alonso, který krátce po změně stran vstřelil s přispěním Morganovy teče i druhou branku.

Šestadvacetiletý obránce či záložník, který do Chelsea přišel v létě z italské Fiorentiny, byl v 64. minutě blízko hattricku, těsně však minul Schmeichelovu bránu. Výhru o tři góly "Blues" ale zařídil o chvíli později Pedro.

SESTŘIH Premier League: Leicester - Chelsea 0:3. Hosté ničili i bez Costy

Swansea - Arsenal 0:4

Branky: 37. Giroud, 54. vlastní Cork, 67. vlastní Naughton, 74. Sánchez

Arsenal sice nezačal ve Swansea příliš dobře, z první větší šance hostů ale v 37. minutě skóroval Giroud a od té doby byli svěřenci Arséna Wengera pány zápasu.

U dalších dvou branek byl Iwobi, jehož pokusy si do vlastní brány srazili Cork a Naughton, čtvrt hodiny před koncem skóroval ještě Sánchez.

SESTŘIH Premier League: Swansea - Arsenal 0:4. Další čisté konto pro Čecha

West Ham United - Crystal Palace 3:0

Branky: 68. Feghouli, 79. Carroll, 86. Lanzini

West Ham sice nastoupil bez Payeta, kterého kvůli špatnému přístupu odstavil trenér Bilič mimo tým, přesto si poradil v londýnském derby s Crystal Palace 3:0.

Na všechny tři branky přihrál Antonio, což se naposledy v dresu "Kladivářů" povedlo Paolu di Caniovi v dubnu 2000.

SESTŘIH Premier League: West Ham - Crystal Palace 3:0

Tottenham - West Bromwich Albion 4:0

Branky: 12., 77. a 82. Kane, 26. vlastní McAuley

Svěřenci Mauricia Pochettina měli od začátku převahu a v 12. minutě ji poprvé zužitkovali. Po Eriksenově přihrávce zakončoval Kane a jeho střela se odrazila od tyče do brány. Kanonýr "Kohoutů" vstřelil 60. gól v Premier League, k dosažení tohoto počtu mu stačilo 102 zápasů.

O čtvrt hodiny později vedl domácí favorit už o dvě branky, když Eriksenův pokus srazil za záda vlastního brankáře Fostera stoper McAuley. I nadále měl Tottenham drtivý tlak, většímu rozdílu ve skóre však dlouho bránil skvělými zákroky Foster.

Až v závěru přidal po asistencích Walkera a Alliho kanonýr Kane další dvě branky a zkompletoval hattrick. Jedinou kaňkou pro domácí tak může být zranění stopera Vertonghena, který po špatném došlápnutí musel střídat.

SESTŘIH Premier League: Totteham - West Bromwich 4:0. Kane dal hattrick

Burnley - Southampton 1:0

Branka: 78. Barton

SESTŘIH Premier League: Burnley - Southampton 1:0

Hull - Bournemouth 3:1

Branky: 32. a 50. Hernández, 62. vlastní Mings - 3. Stanislas z pen.

SESTŘIH Premier League: Hull - Bournemouth 3:1

Sunderland - Stoke 1:3

Branky: 40. Defoe - 15. a 22. Arnautovic, 34. Crouch

SESTŘIH Premier League: Sunderland - Stoke 1:3

Watford - Middlesbrough 0:0

SESTŘIH Premier League: Watford - Middlesbrough 0:0

NEJ góly Premier League: Krásné nůžky Carrolla, narážečky Arnautoviče a paráda Kanea

NEJ zákroky Premier League: Foster zastavil Kanea na čáře, Čech si pomohl k nule