Vydra se trefil poprvé od října. Kalas bere remízu, Skalák byl u výhry

Autor: iSport.cz
0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Čeští fotbalisté byli ve 36. kole druhé anglické ligy u bodových zisků svých celků. Matěj Vydra otevřel skóre zápasu s Prestonem, ale v 74. minutě byl vystřídán a jeho Derby nakonec přišlo o vítězství v úplném závěru. Celé utkání odehrál Tomáš Kalas, jehož Fulham zachránil bod proti oslabenému Leedsu až v nastavení, naopak Jiří Skalák odehrál celé utkání na hřišti posledního Roterhamu, kde Brighton zvítězil 2:0 a po remíze prvního Newcastlu už na něj ztrácí jen tři body.

Reprezentační útočník Matěj Vydra se v létě stal nejdražší posilou Derby v historii klubu, jenže zatím se mu střelecky příliš nedařilo. Po slibném rozjezdu čekal na gól pět měsíců. Dočkal se až dnes, když v 50. minutě poslal Derby do vedení. Už se zdálo, že to jeho týmu přinese tři body, ale hosté ve čtvrté minutě nastavení vyrovnali.

Derby na desátém místě tabulky ztrácí deset bodů na příčky pro play off o postup. Lépe je na tom Fulham, který s Tomášem Kalasem v obraně rovněž remizoval 1:1 s Leedsem, a na play off ztrácí pět bodů.

Jiří Skalák po šesti zápasech naskočil do základní sestavy Brightonu a aktivním výkonem přispěl k výhře 2:0 na hřišti posledního Rotherhamu. Brighton na druhém místě drží šestibodový náskok před pronásledovateli.

Výsledky 36. kola druhé anglické ligy:

Derby - Preston 1:1 (Matěj Vydra odehrál za Derby 74 minut a v 50. minutě skóroval), Fulham - Leeds 1:1 (Tomáš Kalas odehrál za Fulham celé utkání), Birmingham - Wigan 0:1, Blackburn - Cardiff 1:1, Bristol C. - Norwich 1:1, Huddersfield - Aston Villa 1:0, Ipswich - Wolves 0:0, Nottingham - Brentford 2:3, QPR - Barnsley 2:1, Rotherham - Brighton 0:2 ( Jiří Skalák odehrál za Brighton celé utkání), Sheffield Wednesday - Burton 1:1, Reading - Newcastle 0:0.