SESTŘIHY: Liverpool si upevnil čtvrté místo výhrou nad Burnley

0
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
Sport Magazín a otevřená zpověď fotbalisty Martina Fenina

SOUHRN | Fotbalisté Liverpoolu v anglické lize otočili domácí zápas s Burnley a po vítězství 2:1 zůstávají na čtvrté pozici zajišťující předkolo Ligy mistrů. Už ve 28. kole tak mají na kontě stejně výher jako za celou minulou sezonu. Pro tým z města Beatles to byl už čtvrtý obrat v sezoně. Po dlouhých devíti zápasech bez výhry se ze tří bodů radovali i hráči Bournemouthu, kteří porazili West Ham v dramatickém zápase 3:2. Ve středeční předehrávce si Manchester City připsal pouze bod za bezgólovou remízu se Stoke.

Hosté: 7. Barnes

Domácí: Mignolet – Clyne, Klavan, Matip, Milner (C) – Wijnaldum, Can, Lallana – Mané, Origi (79. Lucas Leiva), Coutinho (60. Woodburn).

Hosté: Heaton (C) – Lowton, M. Keane, Mee, S. Ward – Boyd (73. Brady), Barton, Hendrick, Arfield (90. Agyei) – Gray (80. Vokes), Barnes.

Domácí: Karius, Moreno, Lucas Leiva, Woodburn, Alexander-Arnold, Gomez, Wilson

Hosté: Vokes, Brady, Westwood, Agyei, Tarkowski, Robinson, Darikwa

Domácí: Can, Lallana

Hosté: Mee, Barton

Pawson – Ledger, Long

Anfield Road, Liverpool

Burnley je v probíhajícím ročníku Premier League vůbec nejhorším celkem na hřištích soupeřů, svěřenci trenéra Seana Dychea získali mimo svůj stadion pouhé dva body. Na Anfieldu však začali skvěle a už v 7. minutě utkání zchladil domácí obecenstvo Ashley Barnes, jenž si na hranici ofsajdu naběhl na prudký přízemní centr a ve skluzu usměrnil míč za záda Simona Mignoleta.

SESTŘIH Premier League: Liverpool - Burnley 2:1

Liverpool se nemohl dostat do tempa, vysvobození přišlo až v nastaveném čase prvního poločasu. Georginio Wijnaldum se nejlépe ze všech zorientoval v pokutovém území a střelou zblízka vyrovnal.

Domácí korunovali zlepšený výkon ve druhém poločase v 61. minutě. Emre Can napřáhl zhruba z dvaceti metrů a přesnou střelou po zemi k tyči překonal podruhé Toma Heatona v bráně Burnley. Potvrdil tak, že Liverpool je nejčastěji skórujícím týmem v anglické lize zpoza pokutového území.

Hosté: 10. Antonio, 83. A. Ayew

Domácí: Boruc – A. Smith, Francis (C), S. Cook, Daniels – Arter, Gosling – Pugh, J. King, Fraser (85. Mousset) – Afobe (85. Wilshere).

Hosté: Randolph – Kouyaté (78. Byram), Fonte, Reid, Cresswell – Obiang, Noble (C) (58. Snodgrass) – Feghouli (58. A. Ayew), Lanzini, Antonio – Carroll.

Domácí: Allsop, Smith, Wilshere, Mousset, Gradel, Cargill, Ibe

Hosté: Adrián, Byram, Collins, Masuaku, Snodgrass, Fernandes, Ayew

Domácí: Pugh, Afobe, Gosling, S. Cook

Hosté: Noble, Obiang

R. Madley – P. Kirkup, S. Child

Vitality Stadium, Bournemouth

Bournemouth dostal v deváté minutě k dispozici první penaltu, King ji však neproměnil a na druhé straně za 48 vteřin otevřel skóre Antonio. King ale svoji chybu napravil, když v rozmezí 31. a 90. minuty vstřelil tři branky, za West Ham už se prosadil pouze Ayew.

King vstřelil v posledních pěti zápasech sedm gólů. Bournemouth díky jeho střelecké potenci nemusela mrzet ani druhá neproměněná penalta Afobeho. Svěřenci trenéra Eddieho Howea dali v Premier League dosud dva hattricky, oba do sítě West Hamu.

Hosté:

Domácí: Robles – Coleman, A. Williams, Jagielka (C), Baines (46. Ra. Funes Mori) – Davies, Schneiderlin, Barry (84. Calvert-Lewin) – Barkley, R. Lukaku, Mirallas (71. Gueye).

Hosté: Foster – C. Dawson, McAuley, J. Evans, Nyom – Livermore – Chadli, D. Fletcher (C), Yacob (79. J. Morrison), McClean (75. Brunt) – Robson-Kanu (76. Rondón).

Domácí: Stekelenburg, Gueye, Valencia, Funes Mori, Lookman, Holgate, Calvert-Lewin

Hosté: Rondón, Morrison, Olsson, Brunt, Wilson, Myhill, Field

Domácí: Barry

Hosté: Yacob, C. Dawson

Scott – Holmes, Bryan

Goodison Park, Liverpool

39 592 diváků

Evertonu se vydařil závěr poločasu, v němž se prosadili Mirallas z dorážky a Schneiderlin, jenž zaznamenal první trefu od lednového příchodu z Manchesteru United. V druhém poločase pojistil tříbodový zisk liverpoolského celku Lukaku, který se v této sezoně podílel na 24 gólech: 20 dal a na čtyři přihrál. Pouze Kane z Tottenhamu je produktivnější.

Everton vyhrál pátý domácí duel v řadě a trenér West Bromwiche Tony Pulis tak příliš neoslavil jubilejní 300. utkání na pozici kouče v Premier League.

Hosté: 90+1. Mawson

Domácí: Jakupović – Elabdellaoui, Ranocchia, Maguire, Robertson – Huddlestone – Marković (76. Elmohamady), N'Diaye (63. Niasse), Clucas, Grosicki – A. Hernández (82. Meyler).

Hosté: Fabiański – Rangel (33. Amat), F. Fernández, Mawson, M. Olsson – Fer, Cork, T. Carroll – Routledge (71. L. Narsingh), F. Llorente (45. J. Ayew), G. Sigurdsson.

Domácí: Davies, Meyler, Maloney, Diomandé, Marshall, Niasse, Elmohamady

Hosté: Amat, Ayew, Britton, Bastón, Nordfeldt, Narsingh, Kingsley

Domácí: N'Diaye, Huddlestone, Marković

Hosté: M. Olsson

A. Marriner

KCOM Stadium, Hull

Niasse se stal hrdinou Hullu proti Swansea, za kterou po jeho dvou gólech pouze zkorigoval stav Mawson. Hull se po výhře posunul na 18. místo a ztrácí jeden bod na Crystal Palace, který však má zápas k dobru. Šestnáctá Swansea má před Hullem tříbodový náskok.

Stoke City

Domácí: Caballero – Sagna, Otamendi, Kolarov, Clichy – Fernandinho – Navas (57. Silva), Y. Touré (76. Iheanacho), De Bruyne, Sané – Agüero (C).

Hosté: Grant – Bardsley, Shawcross (C), Martins Indi, Pieters – Diouf (69. Afellay), Cameron, Allen (85. Imbula Wanga), Sobhi – Berahino (79. Whelan), Walters.

Domácí: Bravo, Zabaleta, Stones, Silva, Nolito, Iheanacho, Delph

Hosté: Given, Muniesa, Whelan, Afellay, Adam, Imbula Wanga, Crouch

Domácí: Sané

Hosté: Bardsley, Walters, Sobhi

Swarbrick – Kirkup, Perry

Etihad Stadium, Manchester

Citizens sice měli převahu, ale za celý první poločas si vypracovali jedinou šanci. Až v nastaveném čase se v ní ocitl De Bruyne, zakončit však nedokázal.

Po změně stran se marně snažil strhnout vedení na domácí stranu také Agüero, jehož technickou střelu odvrátil obránce Pieters. Dva pokusy střídajícího Silvy, Iheanachova střela z malého vápna i hlavička Otamendiho pak branku Stoke těsně minuly a hosté udrželi stav 0:0 až do konce.

SESTŘIH Premier League: Manchester City - Stoke 0:0. Favorit měl JEDNU střelu na branku

1. Chelsea 38 30 3 5 85:33 93
2. Tottenham 38 26 8 4 86:26 86
3. Manchester City 38 23 9 6 80:39 78
4. Liverpool 38 22 10 6 78:42 76
5. Arsenal 38 23 6 9 77:44 75
6. Manchester Utd. 38 18 15 5 54:29 69
7. Everton 38 17 10 11 62:44 61
8. Southampton 38 12 10 16 41:48 46