Dvě tváře Chelsea. K postupu v poháru přispěla simulace i supertrefa

0
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák

Fotbalisté Chelsea porazili v semifinále Anglického poháru mezi dvěma nejlepšími týmy Premier League 4:2 londýnského rivala Tottenham. Vedoucí mužstvo ligové tabulky se ve finále 27. května utká s vítězem nedělního zápasu mezi Arsenalem a Manchesterem City.

Teprve počtvrté v historii soutěže se v semifinále utkaly aktuálně nejlepší dva týmy ligy a očekávání špičkové kvality dnešní souboj naplnil. Chelsea, jež vede před Tottenhamem o čtyři body, si vítězstvím udržela naději na double.

V prvním poločase poslal Chelsea dvakrát do vedení Willian, jenž dostal v základní sestavě nečekaně přednost před Edenem Hazardem . Brazilec se nejprve trefil v 5. minutě z přímého kopu a krátce před pauzou z penalty. Ta byla odpískaná po skluzu Heung Min Sona, na který ale Victor Moses naskočil víc než ochotně.

@asdfae by wfproductions

Za Tottenham pokaždé vyrovnaly jeho ofenzivní hvězdy - v 18. minutě Harry Kane a sedm minut po přestávce skvělým zakončením Delle Alli.

Šance Spurs na první pohárové finále od roku 1991 pohasly v závěru. V 75. minutě střídající Hazard překonal Huga Llorise přízemní střelou a konečnou podobu dal výsledku o pět minut později ranou z třiceti metrů Nemanja Matič.

Tottenham prohrou stanovil nový rekord FA Cupu, prohrál totiž už sedmé semifinále této soutěže v řadě.

Hosté: 18. Kane, 52. Alli

Domácí: Courtois – Azpilicueta (C), Luiz, Aké – Moses, Kanté, Matić, Alonso – Willian (61. E. Hazard), Pedro (74. Fàbregas), Batshuayi (61. D. Costa).

Hosté: Lloris (C) – Trippier, Dier, Alderweireld, Vertonghen – Wanyama (80. N'Koudou), Dembélé – Eriksen, Alli, Son Heung-min (68. Walker) – Kane.

Domácí: Begović, Zouma, Costa, Terry, Chalobah, Hazard, Fàbregas

Hosté: Davies, Janssen, López, Wimmer, Walker, Sissoko, N'Koudou

Domácí: Alonso, Kanté

Hosté: Alderweireld, Alli