Autor: pav
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Ještě před pár dny to vypadalo, že po konci v Chelsea odejde jinam. Teď ale John Terry, kapitán mistra Premier League, všem zamotal hlavy. Po výhře 4:3 nad Watfordem, na které se podílel úvodní brankou, totiž přiznal, že možná nadobro pověsí kopačky na hřebík. O tom, aby si ještě prodloužil kariéru, se ho snaží přesvědčit i trenér Chelsea Antonio Conte, který při zápase s Watfordem řešil i "prohřešek" útočníka Costy a slzy své dojaté manželky Elisabetty.

Běžela 22. minuta, stav 0:0. Willianův centr z rohového kopu se snesl do chumlu hráčů, z nějž vyšel vítězně John Terry. Šestatřicetiletý kapitán napálil míč od tyče do branky a stadion Stamford Bridge začal slavit jako šílený. Byl to stý gól Chelsea v sezoně, přesně tisící pod nadvládou Romana Abramoviče… Kdo jiný ho mohl dát, než legendární stoper, který přesný zásah slavil se slzami v očích poklepáním na klubový znak.

Jinak to ale nebyl úplně jeho večer. Jen dvě minuty po vstřeleném gólu nedůraznou hlavičkou ve vlastním vápně nabídl Watfordu vyrovnání, které záložník Etienne Capoué neodmítl. Vítězně nevyšel ani ze souboje se střídajícím Stefanem Okakou, po kterém belgický útočník srovnal na 3:3. Tři body zachránil pro Chelsea až v 88. minutě Cesc Fabregas.

SESTŘIH Premier League: Chelsea - Watford 4:3. Mistr zvládl sedmigólovou přestřelku

Terry, který v neděli proti Sunderlandu naposledy oblékne dres Chelsea, po zápase čelil otázkám o své budoucnosti. Je známo, že po jeho službách prahne hned několik týmů v čele s Bournemouthem a West Bromwichem, bývalý kapitán anglické reprezentace ale překvapil. Řekl totiž, že možná skončí úplně.

"Řekl jsem, že chci někde pravidelně hrát, ale zatím jsem ani nevyloučil, že v neděli odehraji svůj poslední zápas," řekl britským médiím. "Záleží na tom, jestli přijde ta správná nabídka, ať už odsud nebo ze zahraničí. Všechno to proberu se svou rodinou. Nikdy jsem nechtěl být tím hráčem, který by bránil mladým hráčům v tom, aby nastupovali, nebo který by se za každou cenu držel v sestavě a lidé by se nemohli dočkat, až se ho zbaví," dodal šestatřicetiletý obránce.

S myšlenkami na kapitánův úplný konec rozhodně nesouhlasí Antonio Conte. "Ne, ne, ne, John by rozhodně neměl končit, vím, že chce hrát dál," řekl rezolutně italský trenér.

Manželka v slzách i čokoládový dort

Kouč mistrovské Chelsea si oslavy titulu bude užívat dvakrát tolik, na závěr sezony se k němu totiž v Londýně připojila jeho manželka Elisabetta, která stále žije v Itálii. Na zápas s Watfordem se přišla osobně podívat, a neubránila se dojetí. Když fanoušci Chelsea začali svého trenéra oslavovat popěvkem "Antonio, Antonio," nezadržela slzy.

Oficiální oslavy proběhnou až po posledním zápase se Sunderlandem, Chelsea má ale titul jistý a tak si i často emotivní Conte našel čas na vtípky. Jeden z nich směřoval k nejlepšímu střelci týmu Diegu Costovi, kterému naoko vyčinil za poločasovou svačinku. Španělský útočník, který zápas proseděl na lavičce, se o přestávce vydal do šatny a hledal něco k snědku.

"Co že měl? Čokoládový dort? Tak to jsem na něj velmi naštvaný," řekl Antonio Conte po zápase. "Měl mi kousek dát. Během zápasu jsem trpěl hladem a kousek čokoládového dortu by mi pomohl," pobavil reportéry a diváky.