Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
18. září 2017 • 07:38

SESTŘIHY: Arsenal s Čechem na Chelsea bez branek, United vládli

Unikátní VIDEO ze šlágru Sparta – Plzeň: Gesta trenérů i jiné pohledy na (ne)uznané góly Unikátní VIDEO ze šlágru Sparta – Plzeň: Gesta trenérů i jiné pohledy na (ne)uznané góly
Strýcová o přestupu jejího kouče k Plíškové: Je to podraz? Ano! Strýcová o přestupu jejího kouče k Plíškové: Je to podraz? Ano!

Fotbalisté Chelsea uhráli ve šlágru 5. kola anglické Premier League na domácím hřišti remízu 0:0 s Arsenalem. Za hosty odchytal celé utkání Petr Čech a připsal si několik zajímavých zákroků. Manchester City zvítězil i díky hattricku Agüera na hřišti Watfordu jasně 6:0 a poskočil do čela tabulky. Tam se na něj bodově dotáh městský rival United, který spláchl Everton 4:0. Liverpool znovu ztratil body, s Burnley doma jen remizoval 1:1. Tottenham získal též jen bod za bezbrankový duel se Swansea.

Úvodní minuty patřily domácím "Blues", postupně se ale obraz hry vyrovnal a byl to nakonec Arsenal, kdo měl v prvním poločase víc šancí. V 17. minutě si naběhl na zpětnou přihrávku Lacazette, střela mu ale nesedla a trefila pouze připraveného Courtoise. O pár minut později se na druhé straně zaskvěl Čech při Pedrově šanci.

Největší příležitost zápasu přišla ve 42. minutě, kdy se prokličkoval až před domácí bránu Ramsey, z malého vápna ale trefil pouze tyč. Dorážku nedokázal Lacazette vtěsnat do odkryté brány.

V 75. minutě sice hosté vsítili branku, Mustafi ale hlavičkoval z ofsajdu. Diváci se gólu nakonec nedočkali, přestože v průběhu druhé půle přišly na hřiště dvě největší ofenzivní hvězdy svých týmů - domácí Hazard a Sánchez v dresu "Kanonýrů".

Aktivitu domácích navíc krátce před koncem přibrzdilo vyloučení Davida Luize, jenž nevybíravým šlapákem zajel do Kolašinace. Hráči Chelsea tak dostali už třetí červenou kartu v úvodních pěti kolech Premier League, což je stejný počet jako v předchozích 73 zápasech.

Arsenal udržel čisté konto na Stamford Bridge poprvé od roku 2005, zároveň však poprvé v éře Arséna Wengera nedokázal v úvodních třech venkovních zápasech sezony skórovat. Hráči Chelsea zase poprvé pod vedením Antonia Conteho nevstřelili gól na domácím stadionu.

Arsenal FC

Domácí: Courtois – Azpilicueta, Cahill (C), David Luiz – Moses, Kanté, Fàbregas, Alonso – Willian (69. E. Hazard), Pedro (46. Bakayoko) – Morata (89. Christensen).

Hosté: Čech – Koscielny (C), Mustafi, Monreal – Bellerín, Ramsey, Xhaka, Kolašinac – Welbeck (73. Giroud), Iwobi (80. Elneny) – A. Lacazette (66. Alexis Sánchez).

Domácí: Caballero, Christensen, Rüdiger, Zappacosta, Hazard, Bakayoko, Batshuayi

Hosté: Ospina, Mertesacker, Sánchez, Walcott, Giroud, Elneny

Domácí: David Luiz, Morata, David Luiz (č)

Hosté: Elneny, Kolašinac, Bellerín

Michael Oliver

Stamford Bridge, London

Wayne Rooney se poprvé od letního návratu do Evertonu postavil proti svému dlouholetému zaměstnavateli. Na hrotu útoku ho v Manchesteru nahradil Romelu Lukaku, jenž přišel právě z liverpoolského celku, souboj vyhlášených kanonýrů ale nakonec rozhodl obránce.

Už ve čtvrté minutě se opřel do skákajícího míče z voleje Antonio Valencia, na jehož dělovku byl Pickford krátký. Ekvádorský obránce se stal už sedmým střelcem "Rudých ďáblů" v sezoně.

Hráči Evertonu nedokázali v dalším průběhu gólově zareagovat a jen potvrdili své střelecké trápení z úvodu ročníku. Ve čtyřech zápasech vyslali jen sedm střel mezi tři tyče, z čehož vytěžili pouhé dvě branky.

United nejenže udrželi čisté konto, ale v poslední desetiminutovce nasázeli soupeři ještě další tři góly. Nejprve v 84. minutě využil chyby v rozehrávce Mchitarjan, v 90. minutě přidal třetí gól Lukaku a v nastavení zpečetil skóre z penalty Martial.

Hosté:

Domácí: de Gea – A. Valencia (C), Bailly, P. Jones, Young – Fellaini, N. Matić – Mata (77. A. Herrera), Mchitarjan (87. Martial), Rashford (61. Lingard) – R. Lukaku.

Hosté: Pickford – M. Keane, Jagielka (C), A. Williams – Cuco Martina, Schneiderlin, Gueye (76. Calvert-Lewin), Baines – Davies (66. Sandro Ramírez), G. Sigurdsson – Rooney (82. Mirallas).

Domácí: Carrick, Darmian, Herrera, Lingard, Martial, Smalling, Romero

Hosté: Bešić, Calvert-Lewin, Holgate, Klaassen, Mirallas, Stekelenburg, Ramírez

Domácí: Bailly

Hosté: A. Williams

Marriner

Old Trafford, Manchester

První šanci duelu Watford - Manchester City měl Richarlison po Chalobahově centru, ale hlavou těsně minul Edersonovu branku. Pak už úřadovali hosté. Dva góly během tří minut dal argentinský střelec Agüero a o chvíli později si připsal také asistenci u trefy Gabriela Jesuse, který se v 15 ligových zápasech podílel na stejném počtu gólů: 11 dal a na čtyři nahrál.

720p 360p
SESTŘIH Premier League: Watford FC – Manchester City 0:6

V druhém poločase přidal další branku po Silvově přesném centru Otamendi a deset minut před koncem se opět trefil Agüero. Argentinec zaznamenal šestý hattrick v Premier League. Ani tím ale kanonáda hostů neskončila, v závěru skóroval z penalty také Sterling.

Watford stejný debakl v nejvyšší soutěži prožil naposled před 55 lety, když podlehl Millwallu. Manchester City vyrovnal svoji největší venkovní výhru, v lednu 1938 vyhrál 7:1 na hřišti Derby County.

Domácí:

Hosté: 28. Agüero, 31. Agüero, 38. Jesus, 64. Otamendi, 81. Agüero, 89. Sterling

Domácí: Gomes (C) – Janmaat, Kabasele, Mariappa, Holebas – Doucouré, Cleverley (66. Pereyra), N. Chalobah (70. Capoue) – Carrillo, Gray (75. Deeney), Richarlison.

Hosté: Ederson – Walker, Otamendi, Stones, Mendy – Fernandinho – De Bruyne (67. Gündoğan), Silva (C) (78. Sané), Sterling – Jesus (65. B. Silva), Agüero.

Domácí: Capoue, Deeney, Karnezis, Pereyra, Success, Zeegelaar, Wagué

Hosté: Bravo, Danilo, Delph, Gündoğan, Mangala, Sané, Silva

Domácí: Holebas, Doucouré

Taylor

Vicarage Road

Burnley zaskočilo favorizovaný Liverpool v 27. minutě, když se ve vápně ke střele dostal nehlídaný Arfield a bez problémů zakončil. Vzápětí ale domácí odpověděli, Canův dalekonosný centr z vlastní poloviny si zpracoval Salah a překonal gólmana Popea, který v bráně Burnley zastoupil zraněnou jedničku Heatona.

720p 360p
SESTŘIH Premier League: Liverpool FC – Burnley FC 1:1

Vrátit hostům vedení mohl deset minut před koncem Mee, jenž sice hlavičkou překonal brankáře Mignoleta, na čáře jej ale zastoupil stoper Matip. Na druhé straně Pope vychytal Alexander-Arnolda a vzápětí trefil břevno střídající Solanke.

Hosté: 27. Arfield

Domácí: Mignolet – Alexander-Arnold, Matip, Klavan, Robertson – Milner (C), Can, Coutinho (79. Oxlade-Chamberlain) – M. Salah, Sturridge, Firmino (79. Solanke).

Hosté: Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), S. Ward – Gudmundsson (60. Barnes), Cork, Defour (87. A. Westwood), Brady – Arfield – Wood (87. Vokes).

Domácí: Karius, Wijnaldum, Lovren, Henderson, Moreno, Oxlade-Chamberlain, Solanke

Hosté: Legzdins, Vokes, Barnes, Westwood, Walters, Bardsley, Long

Hosté: Pope, Cork

Roger East – Harry Lennard, Mick McDonough

Anfield Road, Liverpool

Podobný průběh měl duel Tottenhamu se Swansea. Domácí favorit měl obrovskou střeleckou převahu, nevytěžil z ní ale ani jednu branku. Velmi aktivní byl Son Hung-min, několik jeho pokusů ale zneškodnil gólman Fabiaňski. Blízko gólu byl také Kane, jednou i trefil břevno.

720p 360p
SESTŘIH Premier League: Tottenham Hotspur – Swansea City 0:0

Tottenham doma v lize neskóroval poprvé od loňského ledna, kdy podlehl 0:1 budoucímu mistrovi z Leicesteru. Těšit "Kohouty" mohla alespoň skutečnost, že v náhradním domově ve Wembley udrželi čisté konto poprvé po 11 utkáních. Swansea se zatím venku daří, ze tří zápasů získala pět bodů a ani jednou neinkasovala.

Swansea City

Domácí: Lloris – Alderweireld, D. Sánchez, Vertonghen – Trippier, Moussa Sissoko (64. Aurier), Dier, Heung-min (74. F. Llorente) – Eriksen, Alli – Kane.

Hosté: Fabiański – van der Hoorn (86. Routledge), F. Fernández, Mawson – Naughton, Sanches (59. Fer), Clucas, T. Carroll, M. Olsson – J. Ayew, T. Abraham (70. Bony).

Domácí: Vorm, Aurier, Davies, Dembélé, Foyth, Llorente, Winks

Hosté: Nordfeldt, Fer, Mesa, Bony, Routledge, Rangel, Narsingh

Domácí: Alderweireld

Hosté: van der Hoorn, T. Carroll, Routledge

Wembley Stadium, London

Premiéra bývalého kouče anglické reprezentace Roye Hodgsona na lavičce Crystal Palace se nevydařila. "Orli" podlehli Southamptonu 0:1 poté, co se při svém 200. zápasu za "Svaté" prosadil Davis. Byl to jeho první gól od loňského května, kdy také přispěl k porážce Crystal Palace (4:1).

720p 360p
SESTŘIH Premier League: Crystal Palace FC – Southampton FC 0:1

"Orli" v prvních pěti kolech nezískali ani bod a navíc nevstřelili ani gól, čímž se stali rekordmany Premier League. Za Southampton odehrál první ligové minuty od 22. ledna stoper Virgil van Dijk.

Hosté: 6. S. Davis

Domácí: Hennessey – J. Ward, Fosu-Mensah, Dann, Schlupp – McArthur (69. Milivojević), Cabaye, Puncheon – Townsend, Ch. Benteke, Loftus-Cheek (78. Sako).

Hosté: Forster – Soares, Jošida, Hoedt, Bertrand – Romeu, Lemina – Tadić (87. V. van Dijk), S. Davis, Redmond (85. Ward-Prowse) – S. Long (90+1. Gabbiadini).

Domácí: Speroni, van Aanholt, Tomkins, Milivojević, Čung-Jong, Sako, Kelly

Hosté: Stephens, McCarthy, Ward-Prowse, Gabbiadini, Boufal, van Dijk, Targett

Domácí: Cabaye, Puncheon, J. Ward, McArthur, Dann

Hosté: S. Long

Madley – Betts, Perry

Selhurst Park

Leicester remizoval na hřišti nováčka Huddersfieldu 1:1. Newcastle porazil Stoke 2:1 a potřetí v řadě získal tři body. West Bromwich remizoval bez branek s West Hamem. Za domácí nastoupil k 632. utkání v Premier League Gareth Berry a vyrovnal rekord Ryana Giggse.

Hosté: 50. Vardy

Domácí: Lössl – Smith (C), Jørgensen, Schindler, Löwe – Williams, Mooy – Kachunga (74. Quaner), Ince, Sabiri (82. Hogg) – Depoitre (90+1. van La Parra).

Hosté: Schmeichel – Simpson, Morgan (C), Maguire, Chilwell – Mahrez, A. King, Ndidi, Albrighton (65. Gray) – Iheanacho (68. Okazaki) – Vardy (83. Slimani).

Hosté: 57. Shaqiri

Domácí: Elliot – Yedlin, Lascelles (C), Mbemba, Clark – Hayden (69. Shelvey), Merino – Ritchie, Ayoze Pérez (86. Diamé), Atsu – Joselu (78. Gayle).

Hosté: Butland – K. Zouma, Martins Indi, Wimmer – Diouf, D. Fletcher (C), Allen (84. Crouch), Pieters – Shaqiri, Jesé (62. Sobhi) – Choupo-Moting.

West Ham United

Domácí: Foster – C. Dawson, Hegazy, J. Evans (C), Gibbs (85. Nyom) – Barry, Krychowiak – Phillips (76. McClean), J. Morrison, Brunt (72. Robson-Kanu) – Jay Rodriguez.

Hosté: Hart – Collins (58. Arnautović), Reid (C), Fonte – Zabaleta, Kouyaté, Obiang, Cresswell – Antonio, Carroll (82. D. Sakho), J. Hernández (76. A. Ayew).

Domácí: Myhill, Nyom, McAuley, Yacob, McClean, Rondón, Robson-Kanu

Hosté: Adrián, Ogbonna, Masuaku, Rice, Ayew, Arnautović, Sakho

Domácí: Foster, McClean

Hosté: Zabaleta, Antonio

Tierney – Long, Eaton

The Hawthorns, West Bromwich

Bournemouth zůstal v tabulce předposlední. Brighton bez Jiřího Skaláka a Aleše Matějů, kteří nebyli v nominaci na utkání, vedl od 55. minuty. V 67. minutě vyrovnal Andrew Surman a brzy nato rozjásal domácí fanoušky Defoe.

Hosté: 55. March

Domácí: Begović – A. Smith, Francis (C), Aké, Daniels – Fraser (65. Ibe), Arter, Surman, Pugh – J. King (90+3. Gosling) – Defoe (78. Afobe).

Hosté: Ryan – Rosenior, Duffy, Dunk (C), Suttner – Knockaert (76. Izquierdo), Stephens, D. Pröpper, March – Groß (77. G. Murray) – Hemed.

Domácí: Boruc, Mings, Cook, Ibe, Gosling, Afobe, Mousset

Hosté: Mäenpää, Goldson, Hünemeier, Schelotto, Murphy, Izquierdo, Murray