Autor: Jan Haitl
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Mohli slavit důležitý výsledek, ale současně přišli o jednoho ze svých klíčových mužů. Záložník Manchesteru United Paul Pogba předvedl v 74. minutě vítězného šlágru na Arsenalu (3:1) hrozivě vyhlížející zákrok, za který viděl červenou kartu. Na to, jak přišlápl lýtko Héctora Bellerína, opravdu nebyl hezký pohled. Trenér United José Mourinho bezprostředně odmítl situaci komentovat a místo toho se navezl do hráčů Arsenalu. „Posouzení Pogbova zákroku nechám na vás. Nechám na vás i pohled na hráče Arsenalu ležící na trávě. Trávník je tady absolutně nádherný. Myslím, že na něj toužili padat,“ soptil kouč Rudých ďáblů.

Důsledky Pogbova vyloučení jsou jasné. Třízápasová stopka, která ho vyřadí i z očekávaného derby dvou nejlepších týmů soutěže proti vedoucímu Manchesteru City.

Trenér José Mourinho se svého svěřence po hororovém souboji přesto zastal. „Pogba je frustrovaný. Také je zklamaný z reakce svého spoluhráče v národním týmu Laurenta Koscielnyho," komentoval chování kapitána Arsenalu, který u rozhodčího naléhal kvůli Pogbovu vyloučení.

Do souboje s Bellerínem ovšem Pogba podával výtečný výkon. Už ve 4. minutě asistoval na gól Anthony Martialovi a po poločase připravil náramným únikem branku Jessé Lingardovi. Byl tak u dvou ze tří gólů, kterými United srazili Arsenal, přičemž obdivuhodné bylo především jeho uvolnění ze 63. minuty.

SESTŘIH Premier League: Arsenal - Manchester United 1:3. Skvělý De Gea pochytal 14 střel Kanonýrů

Parádní Pogbova akce byla jen součástí dramatického fotbalu na obou stranách. „Líbilo se mi, jak můj tým hrál a bojoval,“ uvedl Mourinho. „Arsenal předváděl v určitých pasážích úžasný ofenzivní fotbal, čímž nám utkání ztížil. Moji hráči si ale zaslouží jen samou chválu. V angličtině ani tolik takových slov neznám, ale byli úžasní, fenomenální a fantastičtí,“ rozplýval se.

Zvláštní poklonu následně vysekl pro brankáře Davida De Geu, kterého považují ostrovní média za hráče zápasu. „Řekl, že jsem dnes viděl výkon od nejlepšího gólmana na světě,“ chválil španělského reprezentanta, který čelil 15 střelám na branku, z nichž pustil jedinou.

Nezapomněl ani na Petra Čecha z Arsenalu, kterého vedl dlouhé roky v Chelsea. „Na hřišti byli dva nejlepší brankáři na světě. Petr má za sebou úžasnou kariéru v Premier League, David na tom bude podobně," porovnal brankářské hvězdy.