Střet trpaslíků Premier League? Úžasný gól veterána i vybučená hvězda

Autor: Jan Pikous
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Nemusí zrovna hrát velkokluby, aby se divák u sledování fotbalové Premier League bavil. Jednoznačně to dokázalo sobotní střetnutí Crystal Palace a Bournemouthu - potkal se osmnáctý celek tabulky se čtrnáctým, utkání přesto stálo za to. K vidění byla neproměněná penalta v posledních minutách i nádherný gól.

Pozitivním hrdinou utkání byl jednoznačně Jermain Defoe. Zkušený útočník a bývalý anglický reprezentant přišel do Bournemouthu v létě s velkou pompou, první měsíce jeho nového angažmá se ale příliš nepovedly.

Pětatřicetiletý forvard dal v nové sezoně za "cherries" jen jednu branku a ani jeho přínos na hřišti neodpovídal očekávání fanoušků, kteří příchod ostříleného hroťáka v červnu vítali. Ze základní sestavy Bournemouthu se tak postupně vytratil a na hřišti jeho roli zastoupil buďto robustní Benik Afobe, nebo talentovaný, leč na zranění náchylný Callum Wilson.

Ten ve druhé polovině listopadu sestřelil hattrickem Huddersfield a nic nenasvědčovalo tomu, že by se Defoe do základní sestavy vrátil. Pak se ale Wilsonovi nepovedly zápasy se Swansea a Burnley a trenér Eddie Howe tak znovu ukázal na  zkušeného forvarda.

Za přízeň se kouči Defoe odvděčil znamenitě - už v desáté minutě dostal svůj tým na hřišti Crystal Palace do vedení. Opravdovou parádu si ovšem bývalý hráč Tottenhamu a anglické reprezentace nechal na závěr prvního poločasu.

SESTŘIH Premier League: Crystal Palace - Bournemouth 2:2

Dva inkasované góly Asmira Begoviče v rozmezí tří minut otočily skóre a Bournemouth prohrával 1:2. Defoe si ve vápně naběhl na dlouhatánský pas Lewise Cooka, pravačkou se z voleje opřel do míče a nádherným obloučkem poslal míč za záda zkoprnělého brankáře Speroniho. Gól víkendu? Minimálně.

"Téměř nebyla šance dát z takového úhlu branku. Jenom to ukazuje unikátní talent, kterým Jermain disponuje," vysekl svému svěřenci po utkání poklonu kouč Bournemouthu.

Zatímco Defoe si po utkání užíval chválu fanoušků i kolegů z klubu, zcela opačné emoce vzbuzoval jeho ofenzivní protějšek. Útočník Crystal Palace Christian Benteke mohl v samém závěru výhru přiklonit na stranu domácích, když rozhodčí po střetu Danielse se Zahou nařídil pokutový kop.

Penaltu ale Benteke zahrál mizerně a laxní rána do středu branky dala Begovičovi možnost vyniknout. V případě bývalého hráče Liverpoolu se navíc nejedná o žádnou výjimku, už dříve se ukázalo, že exekuce pokutových kopů nepatří mezi jeho silné disciplíny.

Sedmadvacetiletý Belgičan neproměnil už třetí penaltu v tomto kalendářním roce a dva body k dobru svému týmu nepřihrál. To tězce nesli domácí fanoušci, kteří následně Bentekeho vybučeli.

1. Manchester City 38 32 4 2 106:27 100
2. Manchester Utd. 38 25 6 7 68:28 81
3. Tottenham 38 23 8 7 74:36 77
4. Liverpool 38 21 12 5 84:38 75
5. Chelsea 38 21 7 10 62:38 70
6. Arsenal 38 19 6 13 74:51 63
7. Burnley 38 14 12 12 36:39 54
8. Everton 38 13 10 15 44:58 49