Kouč Kinnear: Zápas řídil Mickey Mouse

Joe Kinnear
LIGA NARUBY: Nefér klička Koláře, Deliho dělo na tribunu a pád u vlastní lavičky LIGA NARUBY: Nefér klička Koláře, Deliho dělo na tribunu a pád u vlastní lavičky
Zlín - Vítkovice: Veselý sejmul kolenem Deje, ten se svíjel na zemi v bolestech Zlín - Vítkovice: Veselý sejmul kolenem Deje, ten se svíjel na zemi v bolestech

Svérázný trenér Newcastlu Joe Kinnear se obejde i bez sprostých slov. Kouč, který se po příchodu do klubu uvedl vodopádem 52 nadávek během pěti minut, se po nedělní prohře s Fulhamem pustil do rozhodčího Martina Atkinsona a označil jej za Mickey Mouse.

Fulham rozhodl zápas, který skončil 2:1 v jeho prospěch gólem z penalty, ke které však podle jednašedesátiletého Ira nemělo vůbec dojít.

"Předtím tam byl jasný faul od útočníka Andyho Johnsona. Rukama odstrčil stopera Claudia Cacapu, sebral mu míč a došel si pro penaltu," řekl Kinnear.

"O penaltě diskutovat nejde - byla naprosto jasná. Ale kdyby pískal normální rozhodčí, vůbec by k ní nedošlo a my jsme mohli nějaké body získat. Místo toho utkání řídil Mickey Mouse a jeho chyba nás stála zápas," dodal kouč, jehož tým se po porážce vrátil na sestupové pozice.

Kinnear v klubu na konci září nahradil slavného Kevina Keegana a okamžitě se postaral o skandál. Na první tiskové konferenci se rodák z Dublinu uvedl 52 sprostými slovy za pět minut, když se obul do novinářů, kteří zkritizovali jeho trenérské praktiky.

Témata:  sport, fotbal, kinnear, newcastle
1.  Manchester City 8 7 1 0 29:4 22
2.  Manchester Utd. 8 6 2 0 21:2 20
3.  Tottenham 8 5 2 1 15:5 17
4.  Watford 8 4 3 1 13:13 15
5.  Chelsea 8 4 1 3 13:8 13
6.  Arsenal 8 4 1 3 12:10 13
7.  Burnley 8 3 4 1 8:6 13