Chelsea bez Čecha ostudně padla

0
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?

Fotbalisté vedoucí Chelsea prohráli bez dvou vyloučených hráčů s Manchesterem City na svém hřišti 2:4 a po první domácí prohře v sezoně Premier League mají na druhý Manchester United stále pouze bodový náskok.

V brance londýnského celku, který na Stamford Bridge nebodoval v soutěžním zápase poprvé od listopadu 2008, nenastoupil kvůli poraněnému lýtku Petr Čech.

Chelsea se přitom ujala vedení díky Lampardově křížné střele těsně před přestávkou, ale ještě do poločasu, v první minutě nastaveného času, vyrovnal po sólové akce nejlepší střelec City Tévez. Hostům vyšel i nástup do druhého poločasu a po pěti minutách otočili skóre. Sprint přes půl hřiště zakončil velšský útočník Bellamy gólovou střelou z úhlu podél nejistého brankáře Hilária.

Další ránu dostala Chelsea čtvrt hodiny před koncem, kdy byl brazilský bek Belletti vyloučen po faulu na Berryho v pokutovém území a z penalty nekompromisně skóroval opět Argentinec Tévez. Definitivní konec domácích nadějí přišel devět minut před koncem, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen i německý záložník Ballack.

Do listiny střelců se ještě stihl podruhé zapsat z rychlého protiútoku Bellamy, skóre kosmeticky upravil v nastaveném čase z pokutového kopu Lampard.

Před začátkem utkání si hostující Wayne Bridge nepodal ruku s bývalým spoluhráčem Johnem Terrym, který kvůli milostné aféře s bývalou přítelkyní obránce Manchesteru City přišel o kapitánskou pásku v anglickém národním týmu. Bridge se kvůli tomu v týdnu vzdal reprezentace a přijde o mistrovství světa.

Zaváhání městského rivala využil Arsenal, který po výhře 3:1 nad Stoke ztrácí na lídra už jen tři body. Zápas výrazně ovlivnilo vážné zranění záložníka Arsenalu Aarona Ramseyho, kterému při hrozivém zákroku zlomil nohu domácí obránce Ryan Shawcrosse.

Děsivé zranění Ramseyho šokovalo Premier League >>>

Teprve devatenáctiletý Velšan opustil hřiště s kyslíkovou maskou na tváři a okamžitě zamířil do nemocnice. Sám viník Shawcross, který byl za brutální faul okamžitě vyloučen, opustil trávník se slzami v očích. Zákrok na Ramseyho připomněl dva roky staré zranění útočníka Arsenalu Eduarda.

Fotbalisté Stoke dosud v novém kalendářním roce ještě neprohráli a vedli už od osmé minuty zásluhou hlavičkujícího záložníka Pugha. Arsenal vyrovnal po půlhodině hry, kdy Fábregasův přesný centr využil skórující dánský útočník Bendtner.

Hosté otočili skóre v první minutě nastavení po proměněné penaltě kapitána Fábregase, jenž potrestal ruku domácího střelce Pugha. Výhru ještě pojistil za dvě minuty belgický stoper Vermaelen, který dorazil střelu Tomáše Rosického. Ten odehrál poslední dvacetiminutovku.

Anglická fotbalová liga - 28. kolo:
Chelsea - Manchester City 2:4 (42. a 90.+1 z pen. Lampard - 45.+1 a 77. z pen. Tévez, 51. a 87. Bellamy)
Birmingham - Wigan 1:0 (45. McFadden z pen.)
Bolton - Wolverhampton 1:0 (45. Knight)
Burnley - Portsmouth 1:2 (31. Paterson - 25. Piquionne, 76. Yebda z pen.)
Stoke - Arsenal 1:3 (8. Pugh - 32. Bendtner, 90.+1 z pen. Fábregas, 90.+4 Vermaelen)