Rosický slavil s Giroudem. Arsenal ukončil sérii bez výhry

0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

VIDEO | Fotbalisté Arsenalu porazili v anglické lize West Ham 3:1 a v souboji o čtvrté místo zajišťující účast v Lize mistrů opět o bod přeskočili Everton, který má ale odehrán o zápas méně. Dvěma góly se na vítězství, kterým Arsenal ukončil sérii čtyř ligových zápasů bez výhry, podílel Lukas Podolski.

Hosté: 40. Jarvis

Domácí: Szczęsny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen (C) – Rosický (72. Ramsey), Arteta, Cazorla (88. Jenkinson), Källström, Podolski – Giroud.

Hosté: Adrián – Demel, Tomkins, Reid, Armero – Jarvis (78. Vaz Tê), Nocerino, Diamé, Noble (C), Downing (78. Cole) – Carroll (84. Cole).

Domácí: Fabiański, Jenkinson, Bellerín, Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Sanogo, Akpom

Hosté: Jääskeläinen, McCartney, Johnson, Taylor, Cole, Vaz Tê, Cole

Domácí: Rosický, Källström

Hosté: Nocerino, Diamé

K. Friend – H. Lennard, M. Wilkes

Emirates Stadium, London

Německý reprezentační útočník se poprvé trefil krátce před přestávkou, kdy odpověděl na vedoucí gól Matta Jarvise.

Deset minut po změně stran dostal Arsenal do vedení 20. soutěžním gólem v této sezoně Olivier Giroud. Podolski zpečetil vítězství v 78. minutě.

Arsenal, v jehož dresu nastoupil v základní sestavě Tomáš Rosický, působil zpočátku unavenějším dojmem. Nakonec ale dokázal navázat na sobotní postup do finále Anglického poháru.