Titul je blízko. Liverpool vyhrál a vzdálil se Chelsea na 5 bodů

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

PREMIER LEAGUE - SOUHRN 35. KOLA | Fotbalisté Liverpoolu zvítězili v zápase 35. kola anglické ligy v Norwichi 3:2 a v čele tabulky mají náskok pěti bodů před Chelsea. Hvězdou zápasu se stal teprve devatenáctiletý útočník Raheem Sterling, jenž dva góly vstřelil a na jeden přihrál. Čtvrtý Arsenal zvítězil 3:0 na hřišti Hullu, pátý Everton na něj po výhře 2:0 nad Manchesterem United ztrácí stále jeden bod.

Hosté: 4. Sterling, 11. Suárez, 62. Sterling

Domácí: Ruddy – Whittaker, Martin (C), Turner, Olsson – Snodgrass, Howson, Johnson, Redmond – Fer (79. Murphy), Hooper (79. van Wolfswinkel).

Hosté: Mignolet – Johnson, Škrtel, Sakho, Flanagan – Allen (80. Agger), Gerrard (C), Leiva – Sterling, Suárez, Coutinho (75. Moses).

Domácí: Bunn, Garrido, Bennett, Gutiérrez, Tettey, van Wolfswinkel, Murphy

Hosté: Jones, Touré, Agger, Cissokho, Alberto, Aspas, Moses

Domácí: Snodgrass, Turner, Howson

Hosté: Škrtel

Andre Marriner – Dave Bryan, Peter Kirkup.

Carrow Road, Norwich

Hvězdou zápasu se stal teprve devatenáctiletý útočník Liverpoolu Raheem Sterling, jenž dva góly sám vstřelil a na jeden přihrál. Právě Sterling otevřel skóre již ve 4. minutě, kdy pěknou střelou z dálky k levé tyči překonal brankáře Ruddyho. O sedm minut později přihrál před bránu Luisi Suárezovi a ten oslavil jubilejní 30. ligovou trefu v sezoně.

Domácím, kteří se nacházejí pouhé dva body nad sestupovým pásmem, se podařilo snížit po nepovedeném zákroku liverpoolského gólmana Mignoleta, v 62. minutě ale po Sterlingově střele nešťastně míč tečoval Bradley Johnson do vlastní brány.

O čtvrt hodiny později se domácí znovu přiblížili na rozdíl jediné branky, centr Martina Olssona využil Robert Snodgrass. Domácí pak byli aktivnější, v 83. minutě se ocitl v dobré šanci střídající Ricky van Wolfswinkel, vyrovnat ale nedokázal. Liverpool zvítězil pojedenácté v řadě, Norwich naopak zůstal počtvrté za sebou bez bodu.

Hosté: 18. Wickham, 82. Borini

Domácí: Schwarzer – Ivanović, Cahill, Terry (C), Azpilicueta – Ramires, Oscar (59. Ba), Salah (66. Schürrle), Matić, Willian – Eto´o (74. Torres).

Hosté: Mannone – Brown, O´Shea (C), Vergini, Alonso – Larsson (90+3. Čelůstka), Johnson (66. Giaccherini), Colback, Cattermole, Borini – Wickham.

Domácí: Hilário, Luiz, Lampard, Mikel, Schürrle, Torres, Ba

Hosté: Ustari, Čelůstka, Ba, Giaccherini, Mavrias, Altidore, Scocco

Domácí: Torres

Hosté: Cattermole, Brown

Dean – Collin, Burt – Dowd

Stamford Bridge, London

Kolaps, který může stát Chelsea mistrovský titul. Jiný přívlastek nemůže domácí prohra se Sunderlandem pro tým ze Stamford Bridge nést. "Blues" se chtěli dostat aspoň na chvíli do čela tabulky před Liverpool, jenže místo toho může v táboře "reds" pomalu bouchat šampaňské, protože k titulu je pořádně blízko.

V brance Chelsea nenastoupil kvůli drobným zdravotním problémů český reprezentant Petr Čech a tým bez něj doma propadl. Náhradník Schwarzer se podepsal pod první gól, když jen vyrazil před sebe míč a Connor Wickham dopravil míč do sítě. Stal se tak hrdinou nejen pro Sunderland, ale možná i pro Liverpool. Před pár dny totiž dvěma góly připravil o dva body dalšího aspiranta na titul Manchester City.

Chvíli před koncem pak hosté z penalty rozhodli o senzačním vítězství, které jim dává šanci porvat se o udržení v Premier League.

Náhradník Petra Čecha v brance Chelsea Mark Schwarzer se podepsal chybou pod první trefu outsidera

Čtvrtý Arsenal vyhrál 3:0 na hřišti Hullu. Přestože Hull vstoupil do zápasu proti Arsenalu aktivně, první gól vstřelil v 31. minutě po povedené kombinaci Aaron Ramsey a připsal si devátou branku v sezoně. Tentýž hráč pak na konci poločasu sklepl míč Lukasi Podolskému, jenž pohotově zakončil.

V 54. minutě se do šance znovu dostal Ramsey, brankář Harper jeho střelu vyrazil pouze k Podolskému a ten se trefil počtvrté v tomto týdnu. Dva góly dal i v úterý West Hamu United.

Do základní sestavy Arsenalu se po zranění vrátil záložník Mesut Özil a odehrál 61 minut, Tomáš Rosický nenastoupil. Hull se s Arsenalem utká v této sezoně ještě jednou - 17. května ve finále Anglického poháru.

První gól zápasu mezi Evertonem a Manchesterem United vstřelil obránce Leighton Baines z pokutového kopu za ruku Phila Jonese. Na 2:0 zvýšil ve 43. minutě Kevin Mirallas, jenž si naběhl na přihrávku Seamuse Colemana. Manchester navíc za první poločas ani jednou nevystřelil na bránu.

Šanci navýšit skóre měl v 77. minutě po Mirallasově centru Steven Naismith, netrefil se však mezi tyče. Ani o tři minuty později tentýž hráč přízemní střelou brankáře De Geu nepřekonal. V závěru zápasu se ocitl v šanci útočník hostů Wayne Rooney, brankář Howard však jeho střelu chytil. Manchester tak po jedenácté prohře v ročníku zůstává na sedmém místě o šest bodů za Tottenhamem, má ale zápas k dobru.

Na stadionu Tottenhamu otevřel skóre čtvrtou brankou v sezoně Brazilec Paulinho, který na malém vápně doklepl za brankovou čáru centr Christiana Eriksena z přímého kopu. Hosté ale dokázali během dvou minut vyrovnat zásluhou nejlepšího střelce klubu Steva Sidwella, jenž se trefil již posedmé.

Po změně stran vrátil "Kohoutům" hlavou vedení dvacetiletý útočník Harry Kane. Ten nastoupil v této sezoně od první minuty pouze v tomto duelu a předchozích dvou a pokaždé dokázal skórovat. Třetí branku domácích přidal francouzský obránce Younes Kaboul.

Sidwell třináct minut před koncem neproměnil pokutový kop. Fulham tak po dvou výhrách vyšel bodově naprázdno a zůstal na sestupové osmnácté příčce.

O jedinou branku Crystalu Palace se postaral po necelé hodině hry Mike Jedinak, který z penalty potrestal faul Pabla Armery na pronikajícího útočníka Camerona Jeromeho. Hosté v posledních pěti duelech inkasovali pouze dvě branky, obě v minulém kole na hřišti Evertonu. West Ham prohrál potřetí za sebou.

Bony Wilfried dvěma brankami v nastaveném čase prvního i druhého poločasu zařídil obrat Swansea na hřišti Newcastlu. Podobně dokázal skórovat také v novoročním duelu s Manchesterem City. Tým "Labutí" se po dvou porážkách dočkal výhry a posunul se v tabulce na třinácté místo. Domácí prohráli v lize popáté za sebou.

Anglická fotbalová liga - 35. kolo:

Tottenham - Fulham 3:1
Branky: 35. Paulinho, 48. Kane, 62. Kaboul - 37. Sidwell.

Aston Villa - Southampton 0:0

Cardiff - Stoke 1:1
Branky:
51. Whittingham z pen. - 45.+3 Arnautovič z pen.

Newcastle - Swansea 1:2
Branky:
23. Ameobi - 45.+1 a 90.+2 Wilfried

West Ham United - Crystal Palace 0:1
Branka: 59. Jedinak z pen.

Chelsea - Sunderland 1:2
Branky: 12. Eto - 18. Wickham, 81. Borini z pen.

Norwich - Liverpool 2:3
Branky: 54. Hooper, 77. Snodgrass - 4. a 62. Sterling, 11. Suárez.

Hull - Arsenal 0:3
Branky:
 45. a 54. Podolski, 31. Ramsey

Everton - Manchester United 2:0
Branky: 28. Baines z pen., 43. Mirallas.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.