27. července 2014 • 21:27

Autor: pj
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Chelsea v přípravném utkání porazila Olimpiji Lublaň 2:1, ale na vítězství se pořádně nadřela. Český brankář Petr Čech nastoupil do druhého poločasu, kdy "blues" dokázali skóre otočit díky premiérovým trefám Diega Costy a stopera Kurta Zoumy.

Chelsea nasadila poměrně silnou sestavu i s novými přírůstky Filipem Luisem, Ceskem Fábregasem nebo Diegem Costou. V obraně však jednou zaspala a litovala toho. Dvacetiletý záložník Olimpije Nik Kapun se napřáhl a prostřelil Mateje Delače.

Chorvatského gólmana, který se v sezoně 2011/12 nedokázal prosadit na hostování v Českých Budějovicích, vystřídal o poločase Petr Čech. Ten za svoje záda nepustil žádnou střelu, dokonce se při jednom z pokusů soupeře zaskvěl povedeným zákrokem.

Mourinho o přestávce změnil taktické rozestavení z 4–2–3–1 na 4–3–3 a už v 55. minutě se Diego Costa radoval z branky. Od Fábregase dostal perfektní přihrávku do běhu, unikl obráncům a neomylně zavěsil. Za osm minut otočil výsledek Kurt Zouma.

Skóre mohl ještě navýšit Fernando Torres, jenže ve stoprocentní šanci selhal a balon poslal nad břevno.

U vítězství v přípravném zápase byl přítomen už i Didier Drogba, staronová posila Chelsea. Utkání sledoval z lavičky.

Olimpija Lublaň – Chelsea 1:2 (1:0)
Branky: 40. Kapun – 55. Diego Costa, 63. Zouma.

Sestava Chelsea, 1. poločas: Delač – Azpilicueta, Zouma, Cahill, Luis – Fábregas, Matič – Salah, Boga, Brown – Diego Costa.

2. poločas: Čech – Ivanovič, Zouma, Terry, Aké – Fábregas (63. Romeu), Matič (70. Solanke), Van Ginkel – Salah (70. Chalobah), Diego Costa (70. Bamford), Torres.