SESTŘIHY: Bony se trefil proti City, Arsenal prohrál s United

Autor: rjm, ČTK
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

SOUHRN 12. KOLA PREMIER LEAGUE | Fotbalisté Chelsea bez brankáře Petra Čecha zdolali West Bromwich 2:0 a pokračují v suverénním vstupu do anglické ligy. Tabulku vedou o sedm bodů před Southamptonem. Manchester United porazil ve šlágru kola Arsenal 2:1 a posunul se na čtvrté místo.

Chelsea si výhru zajistila už během prvních pětadvaceti minut. Nejprve se prosadil kanonýr Diego Costa a stal se po Micku Quinnovi a Papissovi Cissém třetím hráčem, kterému se podařilo dát víc než deset branek ve svých úvodních deseti zápasech v Premier League.

Druhý gól "Blues" obstaral ve 25. minutě Eden Hazard a udržení příznivého výsledku navíc ještě usnadnil domácím vyloučením záložník Albionu Claudio Yacob po zákroku na Costu.

Sestřih Chelsea - West Bromwich 2:0

Větší potíže měl v cestě za třemi body Manchester City, protože obhájce titulu prohrával se Swansea po gólu někdejšího sparťanského útočníka Wilfrieda Bonyho už v deváté minutě. Za deset minut však srovnal Stevan Jovetič a v 62. minutě otočil na konečných 2:1 Yaya Touré.

Sestřih Manchester City - Swansea 2:1

Dlouho bezbrankový duel na Emirates Stadium rozhodla pětiminutovka hrůzy pro Arsenal. Hřiště nejprve opustil zraněný Jack Wilshere a vzápětí přišel první gól. Obránce Kieran Gibbs se při odvracení centru srazil s brankářem Wojciechem Szczesným a než se stačil zvednout, tečoval střelu soupeře do vlastní sítě.

Kvůli zranění po srážce s Gibbsem navíc musel Szczesny odstoupit a jeho náhradník Emiliano Martínez poté také jednou inkasoval. Pět minut před koncem zakončil parádní bleskový protiútok po asistenci Ángela Di Maríi útočník Wayne Rooney a zvýšil.

Sestřih Arsenal - Manchester United 1:2

Arsenal stihl už jen zkorigovat skóre zásluhou trefy Oliviera Girouda z páté minuty nervózního osmiminutového nastavení. Český záložník Arsenalu Tomáš Rosický strávil duel jen mezi náhradníky.

Pátou výhru za sebou si připsal Newcastle, kterému stačila na vítězství nad Queens Parkem branka Moussy Sissoka ze 78. minuty. O čtvrtou příčku přišel West Ham, jehož pětizápasová série bez porážky skončila po prohře 1:2 v Liverpoolu s Evertonem.

Sestřih Newcastle - QPR 1:0

Sestřih Everton - West Ham 2:1

Sestřih Leicester - Sunderland 0:0

Sestřih Stoke - Burnley 1:2

Fotbalisté Liverpoolu prohráli utkání 12. kola anglické ligy na hřišti Crystal Palace 1:3 a potřetí za sebou nebodovali. Domácí uspěli po sérii pěti zápasů bez výhry a posunuli se na 15. místo.

Svěřenci Brendana Rodgerse se dostali do vedení už v druhé minutě, když Lallana poslal přesný pas za obranu na Rickieho Lamberta a ten vstřelil svůj první gól v dresu Liverpoolu.

Premier League: Crystal Palace - Liverpool 3:1

O čtvrt hodiny později vyrovnal Dwight Gayle, jenž za gólmana Mignoleta dorazil Bolasieho střelu, která skončila na tyči. Čtyřiadvacetiletý útočník se trefil čtyřikrát ve třech utkáních proti "Reds".

Bolasie byl i u rozhodujícího gólu. Jeho přihrávku do pokutového území využil v 78. minutě Joe Ledley a oslavil svoji premiérovou trefu v sezoně. Na 3:1 upravil o tři minuty později z přímého kopu kapitán Crystal Palace Mike Jedinak.

Tottenham otočil zápas na půdě Hullu a zvítězil 2:1. Za domácí otevřel skóre v osmé minutě odchovanec Tottenhamu Jake Livermore. Na začátku druhé půle byl ale vyloučen záložník Hullu Ramírez a "Tygři" nedokázali vedení udržet.

V 61. minutě vyrovnal Harry Kane, jenž se v posledních deseti soutěžních zápasech trefil devětkrát. O výhře "Kohoutů" rozhodl v 90. minutě střelou zpoza vápna dánský reprezentant Christian Eriksen.

Premier League: Hull - Tottenham 1:2

Po sérii čtyř vítězství se fotbalisté Southamptonu museli v dohrávce 12. kola anglické ligy na hřišti Aston Villy spokojit s remízou 1:1. Na druhém místě tabulky ztrácejí na vedoucí Chelsea už šest bodů, zezadu se k nim přiblížil na dva body Manchester City.

Aston Villu vedl v jubilejním 100. utkání trenér Paul Lambert a v 29. minutě ho potěšil vedoucím gólem Gabriel Agbonlahor. Hosté inkasovali v Premier League poprvé po 439 minutách. Southampton se proti šestnáctému týmu tabulky dlouho nemohl prosadit, svěřence Ronalda Koemana spasil až devět minut před koncem pohotovou střelou anglický reprezentant Nathaniel Clyne.

Sestřih Premier League: Aston Villa - Southampton 1:1