SESTŘIHY: Chelsea odskočila City, Škrtel spasil Liverpool

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

SOUHRN 17. KOLA PREMIER LEAGUE | Fotbalisté Chelsea odpověděli na výhru Manchesteru City a uspěli na půdě Stoke v poměru 2:0. Opět tak svému největšímu soupeři o titul v tabulce odskočili na rozdíl tří bodů. Brankář Petr Čech zůstal pouze na lavičce. To Arsenal bez českého záložníka Tomáše Rosického sice otočil utkání s Liverpoolem, po inkasované brance v sedmé minutě nastavení ale jen remizoval 2:2. V tabulce Premier League se posunul na šestou příčku, Liverpool je desátý.

Do branky Chelsea se po dvouzápasové pauze zaviněné svalovým zraněním postavil Thibaut Courtois, Petr Čech se tak opět vrátil mezi náhradníky. V prvním poločase však belgický gólman příliš práce neměl a navíc už ve druhé minutě poslal po rohu hosty do vedení kapitán Terry.

O vítězství Chelsea definitivně rozhodl dvanáct minut před koncem zápasu druhou brankou Fábregas. Londýnský celek, který z dosavadních 26 zápasů v sezoně prohrál jediný, má na kontě 42 bodů. Druhý Manchester City ztrácí tři, třetí Manchester United zaostává už o deset.

SESTŘIH Premier League: Stoke - Chelsea 0:2

Liverpool soupeře přehrával během celého prvního poločasu, ale vedení se dočkal až v jeho poslední minutě, když se po chybě v soupeřově rozehrávce prosadil Philippe Coutinho. Do kabin se však šlo za vyrovnaného stavu, protože ve druhé minutě nastavení vyrovnal stoper Mathieu Debuchy.

Ve druhé půli navíc Arsenal, na jehož lavičce chyběl kvůli problémům se stehnem reprezentační záložník Rosický, utkání otočil zásluhou trefy Oliviera Girouda.

Liverpoolu v závěru uškodil vyloučením Fabio Borini, ale domácí přece jen vyrovnali. V sedmé minutě nastavení se trefil slovenský stoper Martin Škrtel, právě kvůli jehož zranění hlavy sudí přidal devět minut.

SESTŘIH Premier League: Liverpool - Arsenal 2:2

Sunderland rozhodl v poslední minutě

Sunderland vyhrál v lokálním derby hrabství Tyne and Wear nad Newcastlem 1:0 díky brance z poslední minuty. Duel rozhodl Adam Johnson jen okamžik poté, co na druhé straně téměř skóroval Moussa Sissoko. Newcastle od nedávného triumfu nad Chelsea prohrál třikrát za sebou ve všech soutěžích a je devátý.

Alan Pardew je prvním trenérem Newcastlu, který v prestižním derby prohrál čtyřikrát za sebou. "Čtyřikrát v řadě podlehnout Sunderlandu, to je nálepka, které už se nezbavím. Nezbývá mi než ji přijmout," uvedl Pardew, jemuž se podařilo z osmi pokusů od roku 2010 porazit rivala jen jednou.

SESTŘIH Premier League: Newcastle - Sunderland 0:1

Manchester City na vítězné vlně

Obhájce titulu se ocitl ve zvláštní pozici, kouč Manuel Pellegrini totiž musel poslat na hřiště sestavu bez klasického útočníka. Nejlepší střelec soutěže Sergio Agüero i Edin Džeko se zotavují ze zranění a jen z tribuny přihlíželi tomu, jak se jejich spoluhráči marně snaží překonat obranu soupeře.

V prvním poločase nevystřelili mezi tyče a úlevu divákům na stadionu Etihad přinesl krátce po změně stran až španělský křídelník David Silva. A pomohla mu k tomu velká dávka štěstí, když směr jeho střely úplně změnil obránce Scott Dann. Po hodině hry se trefil podruhé a zdvojnásobil svůj dosavadní střelecký účet v ligové sezoně. Triumf pak dovršil v závěru tvrdou ranou Yaya Touré.

Jeho tým, který ještě před pár týdny ztrácel na Chelsea osm bodů, posbíral z posledních osmi zápasů 22 bodů a výrazně dramatizuje boj o titul.

SESTŘIH Premier League: Manchester City - Crystal Palace 3:0

Manchester United na hřišti Aston Villy jen remizoval a experti jej už odepsali ze hry o mistrovský pohár. Villu poslal do vedení Belgičan Christian Benteke a krátce po změně stran mohl přidat další gól, jenže David de Gea jeho prudkou hlavičku vyrazil nad břevno. A Reds za chvíli vyrovnali.

Kolumbijec Radamel Falcao ukázal, jak se hlavou skóruje, a vsítil teprve druhý ligový gól od letního přestupu na Old Trafford. Manchester mohl duel otočit, ale nevyužil ani více než půlhodinovou přesilovku po vyloučení Gabriela Agbonlahora.

SESTŘIH Premier League: Aston Villa - Manchester United 1:1

Za tým Louise van Gaala se na rozdíl jediného bodu dotáhl West Ham. Překvapení sezony porazilo doma poslední Leicester 2:0. Vítěze dostal do sedla soupeř sám, když Paul Konchesky zahrál téměř z poloviny hřiště malou domů tak nešikovně, že poslal do sólového úniku Andyho Carolla. Trápící se útočník dárek ocenil a s přehledem skóroval.

SESTŘIH Premier League: West Ham - Leicester 2:0

SESTŘIH Premier League: QPR - West Bromwich 3:2

SESTŘIH Premier League: Tottenham - Burnley 2:1

SESTŘIH Premier League: Southampton - Everton 3:0

SESTŘIH Premier League: Hull - Swansea 0:1

TOP 5 gólů 17. kola Premier League: Nejlepší trefa? Do sítě United