1. března 2015 • 20:30

Autor: pta
0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Neustále vyčnívá a nenechá se otrávit, ani když nedostane na hřišti moc času. Tomáš Rosický znovu potvrdil, že v Arsenalu zažívá od Vánoc obrození, s nímž už mnozí nepočítali. Český záložník na sebe upozornil i při výhře 2:0 proti Evertonu, ve kterém vstřelil svůj druhý ligový gól v této sezoně.

Rosického chvíle nejdřív přišla v 82. minutě, kdy se z lavičky náhradníků dostal na hřiště místo Alexe Oxlade-Chamberlaina. Trenér Arséne Wenger na něj ukázal, ačkoliv fanoušci vyvolávali na stadionu spíš jméno svého oblíbence Theo Walcotta.

O šest minut později těžil hlavně z toho, že obrana Evertonu nechala vůbec poprvé během zápasu nalevo volného Mesuta Özila. Německý záložník pak míč naservíroval pro nabíhajícího Rosického, který si ho rychle připravil na pravačku a pak vypálil skákavou ránu. Brankáři Timu Howardovi notně zkomplikovalo její polapení nechtěná teč od bránícího Phila Jagielky.

Rosický se mohl radovat z důležitého gólu, který zvýšil náskok domácích. O osudu zápasu bylo rozhodnuto! Fanoušci oslavovali vítězství, které posunulo Arsenal na třetí místo v tabulce o bod před Manchester United. A také dostali uklidňující náplast po šokující domácí prohře s Monakem 1:3 v prvním osmifinále Ligy mistrů.

SESTŘIH Premier League: Arsenal - Everton 2:0. Rosický dal gól

VIDEO | Podívejte se na předchozí výrazné Rosického momenty z této sezony Premier League

TOP 5 gólů 21. kola Premier League: Rosický umotal se Sánchezem soupeře

SESTŘIH Premier League: Arsenal - QPR 2:1. Podívejte se na Rosického gól

Tomáš Rosický hýřil v posledních osmi minutách utkání proti Evertonu velkou aktivitou