SESTŘIHY: Chelsea porazila United 1:0, slavil Manchester City

Autor: rjm, ČTK
0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

ANGLICKÁ PREMIER LEAGUE - SOUHRN 33. KOLA | Ve šlágru kola vyhrála Chelsea nad Manchesterem United 1:0, když rozhodující trefu obstaral Eden Hazard. Londýnský klub, za který nenastoupil Petr Čech, je tak velmi blízko k ligovému titulu. Fotbalisté Stoke vyhráli doma nad Southamptonem 2:1, který tak hazarduje s umístěním na příčkách zajišťujících účast v pohárové Evropě. Manchester City potvrdil, že doma se mu daří a zdolal West Ham United.

Hazard rozhodl duel mezi Chelsea a třetím Manchesterem United po povedeném Oscarově pasu. Belgický reprezentant se přímo podílel v posledních 17 utkáních na 15 brankách: osm jich vstřelil a u sedmi asistoval.

Trenér hostů Van Gaal musel kvůli rozsáhlé marodce mimo jiné posunout Rooneyho do zálohy. "Rudí ďáblové" si sice vytvořili tlak, trápila je ale koncovka. Nejblíže gólu byl v 77. minutě Falcao, jeho pokus však skončil na brankové konstrukci.

SESTŘIH Premier League: Chelsea - Manchester United 1:0

Fotbalisté Southamptonu prohráli v anglické lize na hřišti Stoke 1:2 a v tabulce zůstali šestí o bod za Liverpoolem. Rozhodující gól vstřelil v 84. minutě záložník Adam a jeho tým poprvé po čtyřech zápasech naplno bodoval.

Southampton přitom do zápasu vstoupil aktivně a ve 22. minutě se dostal do vedení. Po prvním rohovém kopu v utkání hlavičkoval Fonte a jeho pokus doklepl do prázdné brány Schneiderlin.

Druhý poločas ale patřil domácím. Ihned po přestávce N'Zonzi trefil brankovou konstrukci, od které se míč odrazil přímo k Dioufovi a nejlepší střelec Stoke vstřelil devátou branku v sezoně. Obrat dokonal v závěru Adam.

SESTŘIH Premier League: Stoke - Southampton 2:1

Leicester se odlepil ode dna tabulky a po výhře 2:0 nad Swansea se posunul na 18. místo o skóre za Hull. O třetí výhře týmu v řadě rozhodli Ulloa a King.

SESTŘIH Premier League: Leicester - Swansea 2:0

Fotbalisté Manchesteru City po dvou porážkách vyhráli nad West Hamem 2:0 a na třetí United ztrácejí v anglické lize bod. Argentinský útočník Agüero si připsal 20. gól v sezoně a v čele tabulky střelců Premier League je společně s Kanem z Tottenhamu, který v Newcastlu uzavřel skóre na 3:1 pro jeho tým.

Stoper West Hamu Collins se prezentoval v 18. minutě výstavním lobem poté, co se snažil zablokovat Navasův centr do vápna, k jeho smůle však překonal vlastního brankáře Adriána. Na 2:0 "Citizens" zvýšili po protiútoku, Navas předložil přihrávku Agüerovi a argentinský kanonýr se nemýlil.

V polovině druhého dějství zasáhl Kouyaté loktem do hlavy Silvu, španělský záložník byl několik minut ošetřován a následně značně ošetřený odnesen na nosítkách.

Série šancí na obou stranách další branku nepřinesla a Manchester City potvrdil, že pokud se na domácím stadionu dostane do vedení, soupeř jen těžko dosáhne na obrat. Posledních 87 takových utkání "Citizens" neprohráli. Gólman Hart navíc oslavil 28. narozeniny čistým kontem.

Tottenham se posunul na šesté místo o bod před Southampton. Rozhodující branku dal v 53. minutě Eriksen z přímého kopu, v nastavení uzavřel skóre dvacátým gólem v sezoně Kane. Jedenadvacetiletý forvard je teprve čtvrtým fotbalistou Tottenhamu, kterému se podařilo tuto hranici pokořit. Zařadil se k Baleovi, Klinsmannovi a Sheringhamovi.

20. Queens Park Rangers 38 8 6 24 42:73 30

Eden Hazard střílí vítězný gól Chelsea ve šlágru Premier League s Manchesterem United