26. července 2015 • 19:05

První čisté konto, druhá trofej. Čechův Arsenal porazil Wolfsburg

Šmicer se Sieglem o Schickovi: Je to strmá kariéra, má dobře našlápnuto Šmicer se Sieglem o Schickovi: Je to strmá kariéra, má dobře našlápnuto
ANKETA: Po čem touží Gudas a spol.? Hrát v seriálu, nebo se umět teleportovat ANKETA: Po čem touží Gudas a spol.? Hrát v seriálu, nebo se umět teleportovat

Všechno jde podle plánu. Brankář Petr Čech čekal na své první čisté konto v dresu Arsenalu jen do druhého zápasu. V něm si na něj nepřišli fotbalisté Wolfsburgu, kteří se londýnskému týmu postavili v rámci turnaje Emirates Cup. Díky výhře 1:0 navíc Čech se svým Arsenalem slaví už druhou trofej. Přestože jde stále jen o přípravu, český gólman prožívá v novém klubu skvělý start.

Hosté:

Domácí: Čech – Bellerín, Chambers, Paulista, Monreal – Cazorla, Arteta (64. Ramsey) – Wilshere (75. Hayden), Özil (46. Akpom), Reine-Adelaide (64. Chamberlain) – Walcott (75. Giroud)

Hosté: Benaglio – Jung, Naldo, Klose, Rodriguez – Träsch (71. Arnold), Guilavogui (80. Seguin) – Vieirinha (46. Caligiuri), De Bruyne (61. Kruse), Schürrle – Bendtner (80. F. Rodriguez)

Domácí: Monreal

Hosté: Klose

Emirates Stadium, London

Čech prožil vydařený debut na domácím stadionu Emirates. Když ve 4. minutě zachytil přízemní centr a poprvé se pořádně dotkl míče, fanoušci ho přivítali nadšeným křikem. V utkání musel čelit pěti střelám na svou branku, vše ale zvládl.

Do zápasu za Arsenal znovu nenastoupil reprezentační kapitán Tomáš Rosický, který léčí zranění. Šanci naopak dostal teprve sedmnáctiletý francouzský záložník Jeff Reine Adelaide, který nedávno přišel z Lens a zaujal několika pohlednými akcemi včetně přihrávky na jediný gól. Ten vstřelil útočník Theo Walcott v 50. minutě.

Arsenal po výhře 1:0 Emirates Cup jasně ovládl. V turnaji totiž kromě tradičních bodů za výhru a remízu dostane tým bod i za každý vstřelený gól. Londýnský klub zakončil přípravný turnaj se třinácti body, tři body před druhým Villarrealem.

Arsenal - Wolfsburg 1:0
Branky: 50. Walcott