2. srpna 2015 • 17:56

Skvělý Čech zastavil Chelsea a slaví první velkou trofej s Arsenalem

Hodnocení fotbalových sudí: O trestech, simulování i pískání v Portugalsku Hodnocení fotbalových sudí: O trestech, simulování i pískání v Portugalsku
Trpišovský odmítl Spartu: Neúspěch Liberce mě zavazuje Trpišovský odmítl Spartu: Neúspěch Liberce mě zavazuje

První ostrý zápas v novém angažmá, první velký úspěch. Brankář Petr Čech ve svém prvním soutěžním utkání v dresu fotbalistů Arsenalu slaví zisk anglického Superpoháru. Proti bývalým spoluhráčem z Chelsea Čech udržel čisté konto a pomohl k triumfu 1:0. Arsenal vyhrál souboj mezi ligovým mistrem a vítězem poháru podruhé za sebou, naopak Chelsea v Superpoháru potřetí za sebou prohrála.

digi tv

Čech do Arsenalu přišel v léta právě z Chelsea, kde patřil 11 let k oporám a oblíbencům fanoušků. Ti mu prominuli i přestup do táboru velkého rivala a i v dresu soupeře ho přivítali potleskem.

Reprezentační gólman pomohl Arsenalu vyhrát už dvě trofeje z přípravných turnajů a i tentokrát byl v brance jistý. Hráči Chelsea ho však dlouho ani pořádně neprověřili, protože si nedokázali poradit s obranou Arsenalu.

Naopak na druhé straně se Kanonýrům povedla rychlá akce, po které se Oxlade-Chamberlain hezky uvolnil ve vápně a vyslal přesně umístěnou ránu do vzdálenější šibenice. Po 506 minutách tím ukončil střelecké trápení Arsenalu v duelech s Chelsea.

Po změně stran si Chelsea vytvářela výrazný tlak, ale nedostávala se k přímému ohrožení branky. Čech musel řešit jen závary. Až v 69. minutě naplno předvedl své umění.

K přímému kopu se postavil Oscar, mířil šikovně pod břevno, ale Čech zaplachtil vzduchem a udržel Arsenal ve vedení. V kariéře už Čech získal anglický Superpohár potřetí.