SESTŘIHY: Liverpool podruhé vyhrál, Citizens zničili Chelsea 3:0

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Manchesteru City porazili Chelsea 3:0. Arsenal s Petrem Čechem v brance zvítězil na stadionu Crystalu Palace 2:1 a připsali si první výhru. Manchester United zvládl i druhý zápas nové sezony. Tentokrát si odvezl tři body ze hřiště Aston Villy, kde neprohrál už 20 ligových zápasů v řadě a vytvořil tak rekord soutěže. Podruhé brali tři body i fotbalisté Liverpoolu, kteří v pondělní dohrávce zdolali nováčka z Bournemouth 1:0.

Liverpool je jedním ze čtyř stoprocentních týmů úvodu Premier League. Jediný gól utkání proti nováčkovi Bournemouthu vstřelila letní posila Christian Benteke.

Belgický útočník Benteke, jenž přišel v červenci z Aston Villy, se poprvé v dresu "Reds" prosadil v 26. minutě. Jeho doklepnutí zblízka nicméně předcházel pokus o zasažení míče spoluhráčem Philippem Coutinhem, jenž byl v jasném ofsajdu. V 90. minutě mohl Benteke přidat druhou trefu, ale jeho střela "koníčkem" se odrazila od břevna.

Liverpool je po kompletním odehraném druhém kole na třetím místě tabulky se shodnou bilancí jako Manchester United. S nejlepším skóre vede Manchester City před Leicesterem.

Oproti tomu Bournemouth prohrál i druhý duel v klubové historii v Premier League 0:1 a je bez bodu předposlední. Hůř je na tom jen Sunderland.

2407269:gallery:true:true

Citizens zatočili s Chelsea

Manchester City porazil ve 2. kole anglické fotbalové ligy mistrovskou Chelsea jednoznačně 3:0. Svěřenci Josého Mourinha tak stále čekají na první výhru v nové sezoně, soupeř naopak vede tabulku s plným ziskem a skóre 6:0.

Chelsea se v úvodu sezony nedaří. Prohrála s Arsenalem v souboji o anglický Superpohár a spolu s minulou remízou se Swansea vůbec poprvé od roku 1998 nezvítězila během prvních dvou kol Premier League.

2406364:gallery:true:true

V Manchesteru nastoupila v bráně s Begovičem, který nahradil potrestaného Courtoise. Bosenský brankář svoje kvality musel v úvodu prokázat hned několikrát a během první půlhodiny zlikvidoval Agüerovi tři vyložené šance. Ve 32. minutě už ale na zakončení argentinského střelce nestačil.

Mourinho na špatný výkon týmu zareagoval překvapivým poločasovým střídáním, když v kabině nechal Johna Terryho. Kapitána Chelsea vystřídal poprvé po 177 zápasech, ve kterých zkušeného stopera vedl.

Hráči Liverpoolu se radují z gólu do sítě Bournemouthu

Šance Manchesteru City pak už tolik nepřibývaly, jenže Chelsea směrem dopředu příliš nebezpečná nebyla. Do sítě sice míč dostal Ramires, gól ale kvůli těsnému ofsajdu neplatil. Dvacet minut před koncem vicemistra podržel Hart proti šanci Hazarda.

Poslední desetiminutovka už ale zase patřila domácím. Nejprve se po rohu trefil hlavou Kompany, třetí gól přidal tvrdou ránou z vápna Fernandinho. Střídající Falcao sice v závěru trefil tyč domácí branky, ani přesný zásah by ale londýnskému týmu nepomohl.

Arsenal přetlačil Crystal Palace

Fotbalisté Arsenalu s Petrem Čechem v brance zvítězili ve druhém kole anglické ligy na stadionu Crystalu Palace 2:1 a připsali si první výhru.

Svěřenci Arséna Wengera do zápasu výborně vstoupili, po sedmi minutách musel Sánchezovu střelu vykopnout z brankové čáry McArthur. Po 16 minutách už se prosadil Giroud, který akrobaticky zakončil Özilův centr. Domácí brankář McCarty poté zlikvidoval Sánchezovu šanci na zvýšení, naopak Čech na druhé straně nestačil na Wardovu křížnou střelu.

Po přestávce byli blízko druhému gólu domácí, jenže Wickham trefil pouze tyč. To Arsenal míč do sítě dostal, Sánchezovu hlavičku si do vlastní brány srazil Delaney.

Crystal Palace se vyrovnání přiblížil až v závěru, ale Mutch hlavičkoval těsně nad a Wardovu hlavičku bez problémů pokryl Čech. Ani Arsenal už nevyužil žádný z nabízených protiútoků a na stadionu londýnského rivala zvítězil 2:1. Crystal Palace tímto výsledkem porazili "Kanonýři" potřetí za sebou.

2406394:gallery:true:true

Spurs prohospodařili dvougólový náskok

Tottenham po prvním poločase vedl nad Stoke po gólech Diera a Chadliho 2:0, náskok ale neudržel a musel se spokojit s bodem za remízu 2:2. V 78. minutě nejprve z penalty snížil Arnautovič, o pět minut později srovnal po Irelandově centru hlavou Diouf. Oba týmy z prvních dvou duelů vytěžily jediný bod.

2406010:gallery:true:true

Fotbalisté Evertonu zvítězili v zápase druhého kola anglické ligy na hřišti Southamptonu 3:0. Dvakrát se trefil útočník Romelu Lukaku. Bývalý forvard londýnské Chelsea je s 44 trefami nejlepším belgickým střelcem Premier League v historii, o dva góly za ním zaostává útočník Liverpoolu Benteke.

První gól padl v 22. minutě, když Koné proběhl s míčem po pravé straně a poslal přesný centr do vápna na belgického reprezentanta, jenž hlavou zavěsil do protipohybu brankáře Stekelenburga. Druhý zásah mohli hosté přidat zanedlouho, Barkleyho pokus ale zneškodnil gólman "Svatých". Přesto Everton zásluhou Lukakua ještě v prvním poločase navýšil náskok.

V 79. minutě napřáhl ke střele z dálky domácí Mané, gólman Howard si s ní ale poradil. O pět minut později na druhé straně definitivně potvrdil výhru Evertonu Barkley, jenž se trefil i v prvním kole proti Watfordu (2:2). Liverpoolský celek zvítězil na hřišti Southamptonu poprvé od dubna 2002.

2406011:gallery:true:true

Stoprocentní bilanci si udržel Leicester, který na předchozí výhru 4:2 nad Sunderlandem navázal úspěchem na hřišti West Hamu, kde zvítězil 2:1. Za "Lišky" se trefili Okazaki a Mahrez, který se prosadil v této sezoně už třikrát. Tři body získala také Swansea, která si poradila s Newcastlem 2:0.

Nováček Norwich zvítězil 3:1 v Sunderlandu, jenž zůstal po dvou zápasech bez bodu. Watford remizoval s West Bromwichem bez branek, ani tentokrát za něj nenastoupili Matěj Vydra s Danielem Pudilem.

United podruhé vyhráli

Fotbalisté Manchesteru United i druhý zápas sezony v anglické lize vyhráli 1:0. Tentokrát si odvezli tři body ze hřiště Aston Villy, kde Manchester neprohrál už 20 ligových zápasů v řadě a vytvořil tak rekord soutěže. O jediný gól se v 29. minutě postaral Adnan Januzaj.

V brance United znovu chyběl David de Gea, o jehož přestupu se spekuluje. Jeho konkurent Sergio Romero však znovu obstál a neinkasoval. Manchesteru tak stačil jediný gól, který dal belgický mladík. Januzaj si naběhl za obranu, zasekávačkou se zbavil obránce a i díky teči jiného stopera zamířil mimo dosah brankáře.

Na lavičce Aston Villy už se objevil uzdravený útočník Libor Kozák, šanci ale nedostal. Navíc se spekuluje o tom, že bude uvolněn na hostování, aby se rozehrál po dlouhé pauze.

2405059:gallery:true:true

2406012:gallery:true:true

2406009:gallery:true:true

2406008:gallery:true:true

2406007:gallery:true:true