Čech dostal gól, nedosáhl na tvrdou ránu. Arsenal ale vyhrál

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Na čisté konto za Arsenal v Premier League stále čeká, první výhry se ale dočkal. Brankář Petr Čech pomohl „Kanonýrům“ ke třem bodům z nepříjemné půdy Crystal Palace. Favorit se hodně nadřel, díky krásnému gólu Oliviera Girouda a vlastní brance nicméně vyhrál 2:1. Za inkasovaný gól Čech nemohl, Wardova rána šla přesně k tyči.

Hosté: 16. Giroud, 55. Delaney (vl.)

Domácí: McCarthy – Ward, Dann, Delaney (C), Souaré – McArthur (80. Bamford), Cabaye – Zaha (76. Čung-Jong), Puncheon, Bolasie (46. Mutch) – Wickham.

Hosté: Čech – Bellerín, Mertesacker (C), Koscielny, Monreal – Coquelin (65. Oxlade-Chamberlain), Cazorla – Ramsey, Özil (83. Gibbs), Alexis Sánchez (76. Arteta) – Giroud.

Domácí: Hennessey, Mariappa, Jedinak, Mutch, Bamford, Murray, Čung-Jong

Hosté: Ospina, Debuchy, Gibbs, Gabriel, Arteta, Walcott, Oxlade-Chamberlain

Domácí: McArthur

Hosté: Coquelin

L. Mason – S. Ledger, E. Smart (R. Madley)

Selhurst Park - London

Svěřenci Arséna Wengera do zápasu výborně vstoupili, po sedmi minutách musel Sánchezovu střelu vykopnout z brankové čáry McArthur. Po 16 minutách už se prosadil Giroud, který akrobaticky zakončil Özilův centr.

Domácí brankář McCarty poté zlikvidoval Sánchezovu šanci na zvýšení, naopak Čech na druhé straně nestačil na Wardovu křížnou střelu.

2406394:gallery:true:true

Po přestávce byli blízko druhému gólu domácí, jenže Wickham trefil pouze tyč. To Arsenal míč do sítě dostal, Sánchezovu hlavičku si do vlastní brány srazil Delaney.

Crystal Palace se vyrovnání přiblížil až v závěru, ale Mutch hlavičkoval těsně nad a Wardovu hlavičku bez problémů pokryl Čech. Ani Arsenal už nevyužil žádný z nabízených protiútoků a na stadionu londýnského rivala zvítězil 2:1. Crystal Palace tímto výsledkem porazili "Kanonýři" potřetí za sebou.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.