SESTŘIHY: United prohráli, propadla i Chelsea. Arsenal válí

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

PREMIER LEAGUE – SOUHRN 4. KOLA | Fotbalisté Arsenalu potvrdili roli favorita a vyhráli na půdě Newcastlu 1:0, gólman vítězů Petr Čech si připsal další čisté konto, nemusel ale likvidovat ani jednu střelu. Nepovedený start do sezony prožívá Chelsea, která doma podlehla Crystal Palace 1:2 a překvapení si připsal i Liverpool, jenž před vlastními fanoušky prohrál ostudně s West Hamem 0:3. Bez bodu skončili i United, kteří ztratili dobře rozehraný duel na hřišti Swansea a padli 1:2.

V prvním poločase ve Swansea gól nepadl. Nejblíže mu byl domácí útočník Gomis, jeho pokus však skončil na brankové konstrukci. Po přestávce se už skóre změnilo, když hosty poslal do vedení Mata.

Manchester se ale dlouho z vedení neradoval. V 61. minutě nejprve po Sigurdssonově centru hlavou přesně zakončil Ayew, o pět minut později dokonal obrat Gomis. Právě tito dva hráči se postarali o všechny góly Swansea v této sezoně: Gomis se prosadil čtyřikrát, Ayew zaznamenal o jeden gól méně.

Swansea se posunula na čtvrté místo právě před "Rudé ďábly" a dosud v této sezoně nepoznala hořkost porážky. Gólman Manchesteru Romero poprvé v sezoně v lize inkasoval.

2417577:gallery:true:true

Manchester City v čele

V čele tabulky je Manchester City, který i ve čtvrtém zápase sezony neinkasoval a porazil Watford 2:0. Poprvé se v dresu City prosadil Raheem Sterling, druhý gól domácích přidal Fernandinho. Včetně minulé sezony vyhráli svěřenci Manuela Pellegriniho už deset ligových zápasů v řadě.

2416975:gallery:true:true

Druhé místo překvapivě patří Crystal Palace, který zkazil kouči Chelsea Josému Mourinhovi jeho dvoustý zápas v Premier League a připravil mu teprve druhou porážku ve 100 domácích utkáních.

Dlouho se na Stamford Bridge dařilo především brankářům, jak domácí Courtois , tak hostující McCarthy své týmy několikrát podrželi. Branky začaly padat až v poslední půlhodině. Nejprve skóre otevřel Bakary Sako, který jen o chvíli předtím vykopl z brankové čáry hlavičku domácího Cahilla. Chelsea sice po hlavičce Falcaa vyrovnala, jenže o chvíli později zajistil Palace tři body Joel Ward.

2416964:gallery:true:true

Chelsea má po čtyřech kolech pouze čtyři body, hůře cestu za obhajobou titulu začal pouze Blackburn v roce 1995.

"Gratuluji Palace, je to pro ně výborný výsledek, zároveň podali velmi dobrý výkon. Ale my jsme si prohrát nezasloužili, měli jsme dost šancí, aby zápas skončil remízou. Ta by byla zasloužená, ačkoliv i tak by to pro nás bylo málo," řekl Mourinho.

"Několik našich hráčů nepodalo výkon na odpovídající úrovni a v tom případě jsou všechny zápasy v Premier League těžké. Letos bude možná těžší hrát proti týmům, které nehrají o titul. Většina jich má velmi kvalitní kádry, ukázal to dnes i West Ham, když porazil Liverpool," zmínil Mourinho další překvapení.

Liverpoolu se nepovedl úvod zápasu s West Hamem, prohrával už po třech minutách, kdy se trefil Lanzini. Po půlhodině přidal druhý gól londýnského týmu Mark Noble a svěřenci Brendana Rodgerse už reagovat nedokázali. Naopak v nastavení přidal třetí gól West Hamu Sakho. Oba týmy dohrávaly v deseti, červenou kartu viděli domácí Coutinho i hostující Noble.

2416966:gallery:true:true

Dvě červené karty padly také ve Stoke, obě viděli hráči domácích ještě v první půli. Nejprve šel pod sprchy Afellay, o chvíli později také Adam. Hostující West Brom toho dokázal využít a po brance Rondona vyhrál 1:0.

2416976:gallery:true:true

Arsenalu zápas na severu Anglie ulehčilo vyloučení Mitroviče už po 16 minutách. Domácí útočník šlapákem tvrdě zajel do Coquelina a šel rovnou pod sprchy. V prvním poločase ovšem hosté početní převahu nevyužili, ve dvou velmi dobrých šancích selhal Theo Walcott a Thavinův zákrok na Bellerína hlavní rozhodčí jako penaltový neposoudil.

2416952:gallery:true:true

Sedm minut po přestávce už Arsenal šel do vedení. Dělovku Ramseyho ještě Krul vyrazil, ale jen k Oxlade-Chamberlainovi, jehož křížnou střelu do vlastní sítě nešťastně tečoval domácí kapitán Coloccini. Byl to už druhý vlastní gól, který Arsenalu v této sezoně pomohl. Sami dali "Kanonýři" jediný.

Newcastle se už v deseti hráčích na žádný větší tlak ani gólové šance nezmohl, na Čecha dokonce nevyslal jedinou střelu.

Southampton poprvé vyhrál

Fotbalisté Southamptonu poprvé v sezoně v anglické lize zvítězili. Nováčka Norwich ve čtvrtém kole porazili 3:0, dva góly vstřelil záložník Dušan Tadič.

Southampton byl od začátku aktivnější, hosty ale několikrát podržel gólman Ruddy. Po půlhodině hry šli "Svatí" do přesilovky po vyloučení Whittakera a v závěru poločasu se prosadil po Maného pasu Pellé. Italskému útočníkovi se na stadionu Southamptonu daří, 12 ze svých 14 tref v Premier League vstřelil právě na St. Mary's.

Tříbodový zisk domácím pojistil v druhém poločase dvěma trefami v rozmezí tří minut Tadič. Norwich poprvé pod koučem Alexem Neilem, který k týmu přišel v lednu, prohrál soutěžní utkání na hřišti soupeře.

2417576:gallery:true:true

2416965:gallery:true:true

2416963:gallery:true:true

2416988:gallery:true:true