SESTŘIHY: United vyhráli šlágr, Chelsea tápe, zabral Tottenham

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Chelsea zažívají v Premier League hrozivý start. Svěřenci Josého Mourinha prohráli v 5. kole na půdě Evertonu 1:3 a mají na svém kontě stále jen čtyři body. Favorita zničil domácí záložník Steven Naismith, který dal hattrick. Naopak výhru zaznamenal Arsenal, jenž porazil Stoke 2:0. Třetí čisté konto v řadě udržel Petr Čech. Ve šlágru kola pak zvítězil Manchester United, když doma porazil Liverpool 3:1. Na prvním místě je ale Manchester City, který zůstává jako jediný tým stoprocentní.

V deváté minutě nahradil záložník Evertonu Naismith zraněného Bešiče a toto střídání se ukázalo jako zlomové. Nejprve skóroval v 17. minutě hlavou po povedeném Gallowayově centru, o chvíli později přidal skotský reprezentant druhou trefu, když se prosadil přízemní střelou.

Ještě v prvním poločase střelou z dálky snížil v poslední době kritizovaný záložník Matič, jenž oba ligové góly v dresu londýnského klubu vstřelil právě na hřišti Evertonu. K vyrovnání se ale svěřenci trenéra Mourinha nedostali. V závěru naopak pojistil vítězství domácího týmu třetím gólem v utkání Naismith, který v Premier League zaznamenal celkem 18 zásahů, z toho šest do sítě dnešního soupeře. Chelsea tak poprvé od května 2012 prohrála dva ligové zápasy za sebou.

"V tuto chvíli je pro každého jednoduché kritizovat mě i hráče, tvrdit, že všechno je špatně. S tím ale absolutně nesouhlasím. Jsem šampion, hráči jsou šampioni. Nehrajeme tak špatně, jak výsledky naznačují. V každém zápase jde ale vše proti nám, stejně jako dnes. Máme převahu, dominujeme, oni vyrazí do protiútoku a dají gól. Neviním z toho hráče ani sebe. Jsou to nejhorší výsledky v mé kariéře, ale nejsem znepokojený," konstatoval kouč Chelsea José Mourinho.

2428650:gallery:true:true

Čech má další nulu

Hned v úvodu utkání Arsenalu proti Stoke se do tří velkých šancí probojoval Sánchez, hosty ale podržel gólman Butland i branková konstrukce. Po půlhodině hry už se ale Londýnští z vedení radovali, po Özilově povedeném pasu se prosadil Walcott. Následně musel proti Joselově střele zasáhnout Čech.

I v druhém poločase měli převahu domácí a v závěru pojistil vedení Arsenalu střídající útočník Giroud. "Kanonýři" se posunuli na druhé místo neúplné tabulky a Čech vychytal třetí čisté konto za sebou.

2428659:gallery:true:true

Dlouho to vypadalo, že Manchester City poprvé v sezoně zaváhá a na hřišti Crystal Palace pouze remizuje. V 25. minutě navíc musel ze hřiště odejít zraněný kanonýr Agüero, nahradil jej De Bruyne, který si připsal první minuty za "Citizens" po příchodu z Wolfsburgu.

Oba brankáři drželi čisté konto až do 90. minuty, kdy kapituloval domácí McCarthy. Svůj první gól v Premier League vstřelil osmnáctiletý útočník Iheanacho, jenž byl na hřišti minutu. Manchester City vyhrál úvodních pět ligových utkání poprvé od ročníku 1912/13, dosud navíc neinkasoval.

2428651:gallery:true:true

United zdolali Liverpool

V prvním poločase duelu Manchester United - Liverpool ani jeden z týmů nevyprodukoval střelu na branku. Chvíli po přestávce ale poslal domácí po Matově přízemním pasu do vedení Blind.

I Liverpool se dostal do několika šancí, United ale držel gólman De Gea, který odchytal první utkání v této sezoně. V 70. minutě navíc z penalty nařízené po Gomezově faulu navýšil náskok domácích Herrera.

Šanci pro hosty vykřesal v 84. minutě akrobatickou střelou Benteke, který se prosadil v posledních třech utkáních proti Manchesteru United: dvakrát za Aston Villu, jednou za Liverpool. Dvě minuty nato ale upravila skóre na 3:1 nová akvizice týmu trenéra Van Gaala Martial.

2428656:gallery:true:true

Swansea překvapivě prohrála na půdě Watfordu, jediný gól zápasu vstřelil Ighalo. "Labutě" nevyužily ani 26 minut trvající přesilovku. Souboj nováčků vyšel lépe Norwichi, který doma porazil 3:1 Bournemouth.

Tottenham zvítězil v Sunderlandu 1:0 a a zaznamenal první výhru v sezoně. Sunderland opět nevyhrál a je poslední. Tottenham přitom v Sunderlandu nebyl lepším týmem. Problémy mu dělal především Jermain Defoe, bývalý útočník Spurs, který v prvním poločase trefil tyč a brankáře Llorise donutil k dalším dvěma zákrokům. Zápas pak rozhodl gólem záložník Mason. Vyrovnat mohl Rodwell, ale jeho střelecký pokus skončil na břevně.

2429408:gallery:true:true

Výtečnou formu na začátku sezony potvrdil Leicester, který dokázal otočit utkání s Aston Villou. Hosté vedli o dvě branky. V první půli se trefil Jack Grealish, pro kterého to byla první branka v dresu Aston Villy, chvíli po přestávce přidal druhý gól Carlos Gil. I ten se trefil za svůj tým poprvé.

2429448:gallery:true:true

Jenže Leicester v posledních dvaceti minutách dokázal vybojovat tři body. Nejprve se prosadil Ritchie De Laet, v 82. minutě vyrovnal Jamie Vardy a minutu před koncem se ve svém debutu za "Foxes" trefil střídající Nathan Dyer. Leicester je po pěti kolech překvapivě na druhém místě, v nové sezoně navázal na skvělé výkony ze závěru minulého ročníku. Od začátku dubna nezískal v Premier League žádný jiný tým tolik bodů (33).

2430717:gallery:true:true