6. října 2015 • 15:39

Nechte Čecha chytat víc! Shearer chválil jeho přínos pro Arsenal

Chomutov - Mountfield HK: Hokejová paráda! 16letý Lauko vymíchal obránce Newtona Chomutov - Mountfield HK: Hokejová paráda! 16letý Lauko vymíchal obránce Newtona
RENTGEN: Ngadeu? Řešení z nouze, které táhne Slavii RENTGEN: Ngadeu? Řešení z nouze, které táhne Slavii

Posílat Petra Čecha do branky jen při zápasech v Premier League je chyba, Arsenal by ho měl využívat víc. V prestižním pořadu Match Of The Day analyzoval legendární anglický útočník Alan Shearer nedělní vítězství „Kanonýrů“ nad Manchesterem United 3:0. Právě šachování se sestavou stojí za tím, proč Arsenal má zatím obrovské výkyvy ve výsledcích i výkonech.

digi tv

Po sledovaném šlágru Premier League se nejvíc rozebíral přinos autora dvou gólu Alexise Sáncheze a Theo Walcotta, který přihrál na dvě trefy. Zapomínat by se nemělo podle Shearera také na Čecha.

„Měli by vždy vybrat nejlepší možnou sestavu, tedy i nejlepšího brankáře. V neděli tak učinili, a ačkoliv měl Čech jen jeden zákrok, byl mimořádně důležitý,“ připomněl pro BBC okamžik z konce prvního poločasu. Čech se vytáhl proti útočníkovi Anthonymu Martialovi, kterému v největší šanci United vykopnul míč mimo.

„Gunners vedli o poločase 3:0, ne jen 3:1. S takovým skóre se mohla druhá půle vyvíjet úplně jinak,“ připomněl Shearer, že Čech dokázal vzít United i jen záblesk naděje na zvrat. Čech potvrdil, že se nachází ve větší pohodě než jeho obvyklý náhradník David Ospina.

Ten ho nahradil v sestavě při obou zápasech Arsenalu v základní skupině Ligy mistrů, které anglický velkoklub překvapivě prohrál. Minulý týden proti Olympiakosu Pireus si navíc dal Ospina vlastní gól.

Wenger schytal za tento tah kritiku a proti rotaci brankářů stojí i jiný argument. Podle statistického serveru Opta má Čech úspěšnost zákroků 82 % - nejvíc ze všech brankářů v Premier League. Změní názor? Shearer by to doporučoval. „Když je Arsenal v plné zbroji, je radost jeho hru pozorovat,“ prohlásil.

Vždy na místě! Brankář Arsenalu Petr Čech udržel proti Manchesteru United čisté konto.

Témata:  sportfotbalčechArsenalshearer

1.  Chelsea 13 10 1 2 29:10 31
2.  Liverpool 13 9 3 1 32:14 30
3.  Manchester City 13 9 3 1 29:12 30
4.  Arsenal 13 8 4 1 28:13 28
5.  Tottenham 13 6 6 1 19:10 24
6.  Manchester Utd. 13 5 5 3 18:15 20
7.  Everton 13 5 4 4 16:15 19