18. října 2015 • 04:58

Čechovi vyšel risk. Vydal se na výlet s kung-fu kopem

Zlín - Slavia: Škoda jako Poborský! Krásným lobem překonal Dostála, Slavia vede 2:0 Zlín - Slavia: Škoda jako Poborský! Krásným lobem překonal Dostála, Slavia vede 2:0
Chomutov - Mountfield HK: Hokejová paráda! 16letý Lauko vymíchal obránce Newtona Chomutov - Mountfield HK: Hokejová paráda! 16letý Lauko vymíchal obránce Newtona

V Premier League je neprůstřelný už 181 minut. Brankář Petr Čech kráčí v dresu Arsenalu neotřesitelně za překonáním rekordu Premier League v počtu čistých kont. Na zápis Davida Jamese ztrácí po vítězství ve Watfordu 3:0 už jen dvě nuly. Při 167. startu bez inkasovaného gólu musel řešit pouze jednu ošemetnou situaci.

digi tv

Konečné skóre vypadalo jednoznačně, ale Watford dlouho držel favorita v šachu. V 11. minutě šla na Čecha jediná přímá střela, kterou nováček na jeho branku vyslal. Před přestávkou pak nastal pro brankáře hostů nejošemetnější moment.

Za dlouhým míčem na polovinu hostů spěchal ve 43. minutě kapitán Watfordu Troy Deeney společně s obráncem Pertem Mertesackerem. Čech se vydal řešit možný "požár" až před pokutové území.

Jak se rychle ukázalo, situace pro něj byla hodně komplikovaná. Gólman Arsenalu si dával pozor, aby nezahrál rukou a snažil se míč zastavit kopem ve stylu kung-fu, při kterém riskantně vymrštil nohu až do úrovně hlavy soupeřova hráče.

Míč však nezasáhnul a jen se mu svezl po těle k zemi. Útok zastaven, ale... „Ruka,“ volali hráči Watfordu na rozhodčího, který jim dal hned najevo, že žádný prohřešek proti pravidlům neviděl. Nebezpečný brejk se Čechovi povedlo zastavit, ačkoliv to nebylo zrovna nejelegantnějším způsobem.

Ale další nula na jeho kontě se určitě počítá. Navíc je možné, že si příští týden Čech v této sezoně poprvé zachytá ve sledovaném šlágru Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov. Jeho náhradník David Ospina, který v ní zatím dostával přednost, totiž tentokrát chyběl kvůli nemoci i na lavičce.