20. října 2015 • 11:32

Yaya Touré překvapil: Mám tituly i kopu peněz, ale šťastný nejsem

Záložník Manchesteru City Yaya Touré je znechucen kritikou svých výkonů
Světové judo věří Krpálkovi: Jen ty můžeš porazit obra, který pořád vítězí! Světové judo věří Krpálkovi: Jen ty můžeš porazit obra, který pořád vítězí!
TOP góly 19. kola La Ligy: Skvělí Suárezové, přesný Griezmann TOP góly 19. kola La Ligy: Skvělí Suárezové, přesný Griezmann

Záložník Manchesteru City Yaya Touré je znechucen kritikou svých výkonů a trápí ho nedostatek uznání. Dvaatřicetiletý kapitán fotbalové reprezentace Pobřeží slonoviny navíc prohlásil, že nemá zvláštní radost z vyhrávání trofejí a vydělávání hodně peněz, neboť je otráven "z řady zahořklých lidí, kteří se snaží pošpinit moje jméno".

digi tv

V minulé sezoně vstřelil Touré v lize deset branek, o polovinu méně než v předchozí, a Manchesteru se nepodařilo obhájit titul. City skončilo v tabulce druhé s osmibodovou ztrátou na vítěznou Chelsea. "Skončili jsme druzí v Premier league, což je nejtěžší soutěž na světě," cituje Tourého francouzský deník L'Équipe.

"Dal jsem 26 branek, z toho 20 v lize, a nikdo se o tom nezmínil. To mě otrávilo," dodal čtyřnásobný nejlepší africký hráč roku ohledně své střelecké formy ze sezony 2013/14, kdy výrazně pomohl City k zisku titulu.

"V Anglii je zvykem, že když je něco špatně, tak se to rozmaže. Když je to naopak, nikdo se o tom ani nezmíní. To jsou drobnosti, které mě tu obtěžují a odcizují," pokračoval Touré, jenž od příchodu do Manchesteru z Barcelony v roce 2010 pomohl ambicióznímu klubu ke dvěma titulům a jednomu triumfu v Anglickém i Ligovém poháru.

"Novináři poukazovali na můj plat a psali, že je to ostuda. Ptali se, co v City změním. A co se stalo? Vyhráli jsme skoro vše, co se dalo. Takže to, co mi schází a co mě trápí, je uznání. Každý si myslí, že jsem šťastný. Vyhrál jsem tituly, vydělal kopu peněz, ale šťastný nejsem," zakončil vítěz Ligy mistrů 2009 s Barcelonou a majitel řady trofejí z Řecka, Španělska i Anglie, který si však nejvíc váží letošního triumfu na mistrovství Afriky.

1.  Chelsea 22 18 1 3 47:15 55
2.  Arsenal 22 14 5 3 50:23 47
3.  Tottenham 22 13 7 2 45:16 46
4.  Liverpool 22 13 6 3 51:27 45
5.  Manchester City 22 13 4 5 43:28 43
6.  Manchester Utd. 22 11 8 3 33:21 41
7.  Everton 22 10 6 6 33:23 36
8.  West Brom 22 9 5 8 30:28 32