28. října 2015 • 23:42

PARÁDA! Kalas má skalp United, Klopp se dočkal první výhry

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:0. Rozhodli Šural a Karavajev CELÝ SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:0. Rozhodli Šural a Karavajev
Pardubice - Jihlava: Perníky na led! Pardubice setrvávají v nejvyšší hokejové soutěži Pardubice - Jihlava: Perníky na led! Pardubice setrvávají v nejvyšší hokejové soutěži

Obránce Middlesbrough Tomáš Kalas prožil se svým týmem nádherný večer. Druholigový celek si v osmifinále Ligového poháru vyšlápl na hvězdý Manchester United. A to dokonce na jeho půdě! Raduje se i trenér Liverpoolu Jürgen Klopp, který se na čtvrtý pokus konečně dočkal výhry. Jeho tým porazil Bournemouth 1:0. Postup do čtvrtfinále může slavit i Manchester City, který i díky gólu Bonyho Wilfrieda vypráskal Crystal Palace 5:1.

Middlesbrough odehrálo na Old Trafford výborný zápas. Přestože byli domácí aktivnější, obrana, do které patřil i Tomáš Kalas, neinkasovala. A to ani v normální hrací době ani v prodloužení. Zápas tak došel do penalt, kde selhali hned tři střelci United a outsider tak může slavit postup.

Tomáš Kalas odehrál proti United celé utkání.

Liverpool byl v souboji s nováčkem Premier League v osmifinále Ligového poháru favoritem, Bournemouth ale již několikrát v sezoně ukázal, že umí silnějším týmům pořádně zatopit. To se mu povedlo i nyní, svěřenci Jürgena Kloppa ale byli o trochu aktivnější a nakonec vyhráli gólem obránce Clynea ze 17. minuty.

To Manchester City vyhrál doma jasnějším rozdílem. Fotbalisté prvního týmu Premier League neměli slitování s Crystal Palace a nasázeli mu pět gólů. Jeden z nich vstřelil útočník Bony Wilfried, který dostává šance místo zraněného Sergia Agüera.

Pátou prohru v řadě si naopak připsala Aston Villa, které nepomohlo ani odvolání trenéra. Na půdě Southamptonu sice nebyla horším týmem, ale góly dávali domácí. „Villans“ stačili jen snížit na konečných 1:2 z penalty v nastaveném čase.

Osmifinále Ligového poháru

Manchester United - Middlesbrough 0:0, 1:3 na penalty

Liverpool - Bournemouth 1:0
Branka: 17. Clyne

Manchester City - Crystal Palace 5:1
Branky: 22. Bony Wilfried, 44. De Bruyne, 59. Iheanacho, 76. Toure z pen., 94. García - 89. Delaney

Southampton - Aston Villa 2:1
Branky: 51. Yoshida, 77. Pellé - 94. Sinclair z pen.

Témata:  sportfotbalanglieligový pohárbonyklopp

1.  Chelsea 32 24 3 5 65:27 75
2.  Tottenham 32 21 8 3 68:22 71
3.  Liverpool 34 19 9 6 70:42 66
4.  Manchester City 32 19 7 6 63:35 64
5.  Manchester Utd. 32 17 12 3 50:24 63