2. prosince 2015 • 22:36

SHOW! Liverpool dal Southamptonu šest gólů, jeden hezčí než druhý

Horváth o Stramaccionim, ambicích ale i kádru Plzně. Posílili logicky, říká Horváth o Stramaccionim, ambicích ale i kádru Plzně. Posílili logicky, říká
Škola značky Sharks! Dětem předával zkušenosti Thinus Delport Škola značky Sharks! Dětem předával zkušenosti Thinus Delport

Fotbalisté Liverpoolu porazili ve čtvrtfinále Ligového poháru Southampton 6:1 a zajistili si postup do semifinále. Výběr Jürgena Kloppa sice prohrával po rychlé brance Maného, ale díky dvěma trefám Daniela Sturridge a hattricku Divocka Origiho otočil stav utkání.

Southamton měl parádní vstup do utkání. Už v první minutě se prosadil Sadio Mané. Ryan Bertrand našel svého spoluhráče v pokutovém území Liverpoolu a brankář Bogdan byl na hlavičku Maného krátký.

Hosté však nezoufali. Ve 25. minutě poprvé v utkání udeřil uzdravený útočník Daniel Sturridge, poté co dostal pas do vápna, udělal kličku obránci Caulkerovi a prudkou střelou nedal brankáři domácích šanci.

O čtyři minuty se znovu předvedl Sturridge. Emre Can krásnou šajtlí nacentroval do pokutového území „saints“ a anglický útočník střelou z voleje překonal Stekelenburga.

Těsně před koncem prvního poločasu Liverpool udeřil potřetí. Tentokrát se mezi střelce zapsal Divock Origi. Alberto Moreno vyslal střelu na branku Southamptonu a tu však tečoval právě Origi a brankář Stekelenburg již nedokázal zareagovat.

Ve druhém poločase pokračoval Origi ve stejném duchu, v kterém ukončil ten první. V 68. minutě ho vyslal Emre Can. Mladý belgický talent se opřel do míče na hranici pokutového území a jeho střela zapadla přesně pod břevno.

O pár minut později se trefil náhradník Jordon Ibe. V 86. minutě dovršil hattrick Divock Origi a Liverpool tak díky vysoké výhře 6:1 postoupil do semifinále Ligového poháru.