26. prosince 2015 • 22:39

SESTŘIHY: Výprask 0:4! Arsenal s Čechem propásl šanci jít do čela

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Manchesteru United prohráli v 18. kole Premier League na hřišti Stoke 0:2 a připsali si třetí porážku za sebou, nevyhráli dokonce už sedm soutěžních duelů v řadě. O překvapení v Premier League ale nebyla nouze. Třeba Chelsea, která šla do boje poprvé pod vedením kouče Hidinka, doma remizovala s Watfordem 2:2. A ligový lídr z Leicesteru prohrál 0:1 v Liverpoolu. Šanci jít na první místo promarnil Arsenal, který s Petrem Čechem v brance prohrál 0:4 na půdě Southamptonu.

Arsenal se mohl dostat do čela Premier League, ale na hřišti "Svatých" neměl nárok. Po devatenácti minutách poslal povedenou ranou z dálky do vedení Southampton Martina a naznačil, že "kanonýři" budou mít problémy.

"Saints" zvýraznili své vedení po přestávce. Poprvé ještě zmařil radost domácím odpískaný ofsajd, ale pak už Čech kapituloval. Mané vyzval ideální přihrávkou Longa, který zblízka skóroval. A to ještě nebylo všechno. Český reprezentant lovil míč ze sítě i po hlavičce Fonteho po rohovém kopu. Tři góly naposledy Čech inkasoval v Premier League ještě v dresu Chelsea, 7. prosince 2013 na hřišti Stoke.

Ani to ale Southamptonu nestačilo. Výsledek podtrhl po rychlé akci ranou po zemi Long. Arsenal prohrál 0:4.

2541483:gallery:true:true

United z bídy nevybředli

Podobnou černou šňůru porážek nezažili Manchester United už 26 let. Góly padly po necelé půlhodině zápasu. V 19. minutě domácí využili nepodařené malé hlavičky domů Memphise Depaye a odchovanec Barcelony Bojan Krkic otevřel skóre.

2541046:gallery:true:true

Tentýž hráč kopal o sedm minut později přímý kop, trefil sice jen zeď, ale odražený míč se dostal k jeho spoluhráči Marku Arnautovicovi a Rakušan dělovkou překonal Davida de Geu podruhé. Skóre už se v druhém poločase nezměnilo ani po příchodu hvězdného Waynea Rooneyho, jenž strávil prvních 45 minut na lavičce.

United klesli před dalšími zápasy kola o skóre na šesté místo tabulky. Zesílil tlak na trenéra Van Gaala, o jehož odvolání spekuluje britský tisk, podle kterého by Nizozemce mohl nahradit bývalý kouč Chelsea José Mourinho. Dvacetinásobní angličtí mistři během osmizápasové série bez vítězství vypadli z Ligy mistrů i z nejlepší čtyřky v tabulce Premier League.

Leicester prohrál, ale dál vede

Liverpool si doma vyšlápl na překvapivého lídra z Leicesteru. Jediný gól na Anfieldu vstřelil krátce po půlhodině hry střídající Christian Benteke a zasloužil se o ukončení třízápasové série Liverpoolu bez vítězství. Zároveň "Reds" uštědřili Leicesteru první ligovou prohru přesně po třech měsících. Ranieriho svěřenci také poprvé v ročníku neskórovali.

2541052:gallery:true:true

Na tři body se k Leicesteru přiblížil Manchester City, jenž potvrdil třetí místo v tabulce vítězstvím 4:1 nad Sunderlandem. Favorit nastřílel tři góly za 22 minut. Jeden z nich dal Wilfried Bony, jenž navíc v 69. minutě už za rozhodnutého stavu neproměnil penaltu.

2541049:gallery:true:true

Chelsea v prvním utkání s Mourinhovým nástupcem na lavičce Guusem Hiddinkem remizovala 2:2 s Watfordem. Oba góly londýnského celku vstřelil Diego Costa. Rozhodnout mohl Oscar, jenž však v 80. minutě nedal penaltu. Brazilec zahrával pokutový kop za faul na Edena Hazarda, ale podklouzl a poslal míč nad branku. Chelsea je patnáctá dva body nad hranicí sestupu.

Chelsea - Watford 2:2
Branky: 32. a 65. Costa - 42. Deeney z pen., 56. Ighalo.
V 80. minutě nedal domácí Oscar penaltu.

Liverpool - Leicester 1:0
Branka: 63. Benteke.

Manchester City - Sunderland 4:1
Branky: 12. Sterling, 17. Touré, 22. Wilfried, 54. De Bruyne - 59. Bonini.

Swansea - West Bromwich 1:0
Branka: 9. Sung Yong.

Tottenham - Norwich 3:0
Branky: 26. z pen. a 42. Kane, 80. Carroll.

Newcastle - Everton 0:1
Branka: 90.+3 Cleverley.

Southampton - Arsenal 4:0
Branky: 55. a 90+2. Long, 19. Martina, 69. Fonte.

20. Aston Villa 38 3 8 27 27:76 17

Útočník Stoke Marko Arnautovič slaví gól v síti Manchesteru United. "Rudí ďáblové" prohráli 0:2.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.