a dozvíte se vše jako první.
26. prosince 2015 • 22:39

SESTŘIHY: Výprask 0:4! Arsenal s Čechem propásl šanci jít do čela

Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Fotbalisté Manchesteru United prohráli v 18. kole Premier League na hřišti Stoke 0:2 a připsali si třetí porážku za sebou, nevyhráli dokonce už sedm soutěžních duelů v řadě. O překvapení v Premier League ale nebyla nouze. Třeba Chelsea, která šla do boje poprvé pod vedením kouče Hidinka, doma remizovala s Watfordem 2:2. A ligový lídr z Leicesteru prohrál 0:1 v Liverpoolu. Šanci jít na první místo promarnil Arsenal, který s Petrem Čechem v brance prohrál 0:4 na půdě Southamptonu.

Arsenal se mohl dostat do čela Premier League, ale na hřišti "Svatých" neměl nárok. Po devatenácti minutách poslal povedenou ranou z dálky do vedení Southampton Martina a naznačil, že "kanonýři" budou mít problémy.

"Saints" zvýraznili své vedení po přestávce. Poprvé ještě zmařil radost domácím odpískaný ofsajd, ale pak už Čech kapituloval. Mané vyzval ideální přihrávkou Longa, který zblízka skóroval. A to ještě nebylo všechno. Český reprezentant lovil míč ze sítě i po hlavičce Fonteho po rohovém kopu. Tři góly naposledy Čech inkasoval v Premier League ještě v dresu Chelsea, 7. prosince 2013 na hřišti Stoke.

Ani to ale Southamptonu nestačilo. Výsledek podtrhl po rychlé akci ranou po zemi Long. Arsenal prohrál 0:4.

United z bídy nevybředli

Podobnou černou šňůru porážek nezažili Manchester United už 26 let. Góly padly po necelé půlhodině zápasu. V 19. minutě domácí využili nepodařené malé hlavičky domů Memphise Depaye a odchovanec Barcelony Bojan Krkic otevřel skóre.

Tentýž hráč kopal o sedm minut později přímý kop, trefil sice jen zeď, ale odražený míč se dostal k jeho spoluhráči Marku Arnautovicovi a Rakušan dělovkou překonal Davida de Geu podruhé. Skóre už se v druhém poločase nezměnilo ani po příchodu hvězdného Waynea Rooneyho, jenž strávil prvních 45 minut na lavičce.

United klesli před dalšími zápasy kola o skóre na šesté místo tabulky. Zesílil tlak na trenéra Van Gaala, o jehož odvolání spekuluje britský tisk, podle kterého by Nizozemce mohl nahradit bývalý kouč Chelsea José Mourinho. Dvacetinásobní angličtí mistři během osmizápasové série bez vítězství vypadli z Ligy mistrů i z nejlepší čtyřky v tabulce Premier League.

Leicester prohrál, ale dál vede

Liverpool si doma vyšlápl na překvapivého lídra z Leicesteru. Jediný gól na Anfieldu vstřelil krátce po půlhodině hry střídající Christian Benteke a zasloužil se o ukončení třízápasové série Liverpoolu bez vítězství. Zároveň "Reds" uštědřili Leicesteru první ligovou prohru přesně po třech měsících. Ranieriho svěřenci také poprvé v ročníku neskórovali.

Na tři body se k Leicesteru přiblížil Manchester City, jenž potvrdil třetí místo v tabulce vítězstvím 4:1 nad Sunderlandem. Favorit nastřílel tři góly za 22 minut. Jeden z nich dal Wilfried Bony, jenž navíc v 69. minutě už za rozhodnutého stavu neproměnil penaltu.

Chelsea v prvním utkání s Mourinhovým nástupcem na lavičce Guusem Hiddinkem remizovala 2:2 s Watfordem. Oba góly londýnského celku vstřelil Diego Costa. Rozhodnout mohl Oscar, jenž však v 80. minutě nedal penaltu. Brazilec zahrával pokutový kop za faul na Edena Hazarda, ale podklouzl a poslal míč nad branku. Chelsea je patnáctá dva body nad hranicí sestupu.

Chelsea - Watford 2:2
Branky: 32. a 65. Costa - 42. Deeney z pen., 56. Ighalo.
V 80. minutě nedal domácí Oscar penaltu.

Liverpool - Leicester 1:0
Branka: 63. Benteke.

Manchester City - Sunderland 4:1
Branky: 12. Sterling, 17. Touré, 22. Wilfried, 54. De Bruyne - 59. Bonini.

Swansea - West Bromwich 1:0
Branka: 9. Sung Yong.

Tottenham - Norwich 3:0
Branky: 26. z pen. a 42. Kane, 80. Carroll.

Newcastle - Everton 0:1
Branka: 90.+3 Cleverley.

Southampton - Arsenal 4:0
Branky: 55. a 90+2. Long, 19. Martina, 69. Fonte.

20.  Aston Villa 38 3 8 27 27:76 17

Útočník Stoke Marko Arnautovič slaví gól v síti Manchesteru United. "Rudí ďáblové" prohráli 0:2.