SESTŘIHY: Newcastle vydřel remízu s United, Kozák pomohl k výhře

0
Divná ruka v Karviné, zvláštní penalty v Boleslavi. Na Letné mohla být desítka
Reprezentace na Strahově v kompletní sestavě. První trénink pod Haškem

Napínavý zápas viděli fanoušci v Newcastlu, kde se v rámci 21. kola Premier League představil Manchester United. Hosté vedli už 2:0, ovšem outsider dokázal srovnat na 2:2. Útočník Wayne Rooney pak sice poslal United znovu do vedení, ale Newcastle ještě dokázal srovnat na 3:3 a sveřenci Louise van Gaala si tak odvezli jen bod! Výbornou náladu musí mít také český útočník Libor Kozák, který odehrál celý zápas za Aston Villu. Ta po dlouhé době vyhrála, když porazila Crystal Palace 1:0.

První domácí zápas Newcastlu od Srníčkovy smrti začal vzpomínkou na bývalého gólmana české reprezentace, který v tomto anglickém klubu strávil řadu sezon. Hráči opět nastoupili k rozcvičení v tričkách se Srníčkovým portrétem a utkání předcházel minutový aplaus zaplněného stadionu. Poctu Srníčkovi sledoval u postranní čáry jeho bratr Milan, oblečený v brankářově někdejším dresu s číslem 1.

Samotný zápas začal lépe Manchester a zdálo se, že by mohl navázat na vítězství nad Swansea, jímž přerušil sérii šesti duelů bez výhry. Skóre otevřel Wayne Rooney ze sporné penalty nařízené za ruku Chancela Mbemby, kterého trefil míč po hlavičce Marouana Fellainiho zblízka. Na 2:0 zvýšil po Rooneyho povedené přihrávce Jesse Lingard.

Ještě před koncem prvního poločase však domácí snížili a v 67. minutě vyrovnal Aleksandar Mitrovič z penalty po faulu Chrise Smallinga. V 79. minutě se trefil dnešní hrdina Manchesteru Rooney zpoza vápna, ale radost hostům překazil Paul Dummett, který poslal míč přesně do horního rohu branky.

"Chutná to jako porážka. Zahodili jsme to a hráčům jsem to řekl. Mohli jsme tu dát klidně šest gólů, ale nedali," postěžoval si trenér Louis van Gaal.

Manchester promarnil šanci jít na čtvrtou příčku. Místo toho klesl na šestou pozici, na kterou ho odsunul West Ham po vítězství 3:1 na hřišti nováčka Bournemouthu. Dvěma góly se o úspěch týmu trenéra Slavena Biliče zasloužil Enner Valencia.

Poslední Aston Villa zvítězila poprvé od úvodního kola Premier League. Kozák oživil ofenzivu birminghamského celku, jemuž zařídil výhru v 58. minutě Joleon Lescott, který se trefil hlavou po rohovém kopu.

"V minulých týdnech jsme se hodně natrápili a dneska máme velkou radost. Zasloužili jsme si vyhrát. Bylo to jen 1:0, ale měli jsme spoustu šancí. Nezalezli jsme dozadu, ale snažili jsme se přidat druhý gól," pochvaloval si trenér Remi Garde, který převzal Aston Villu začátkem listopadu a dosud s ní uhrál jen čtyři remízy.

Newcastle - Manchester United 3:3
Branky: 42. Wijnaldum, 67. Mitrovič z pen., 90. Dummett - 9. z pen. a 79. Rooney, 38. Lingard

1. Leicester 38 23 12 3 68:36 81
2. Arsenal 38 20 11 7 65:36 71
3. Tottenham 38 19 13 6 69:35 70
4. Manchester City 38 19 9 10 71:41 66
5. Manchester 38 19 9 10 49:35 66
6. Southampton 38 18 9 11 59:41 63
7. West Ham 38 16 14 8 65:51 62
8. Liverpool 38 16 12 10 63:50 60